aA
Po nelaimės Paryžiuje, kuomet gaisras padarė nemažai žalos Dievo Motinos katedroje, kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas teigia, kad Lietuvoje esantys religiniai objektai yra stebimi ir prižiūrimi, kad neatsitiktų panaši nelaimė.
© J.Udrio nuotr.

Pasak M. Kvietkausko, per nepriklausomybės laikotarpį Lietuvoje degė 14 bažnyčių, iš jų tik 6 pavyko išgelbėti. Skaudžiausios netektys, pasak ministro, buvo Labanore sudegusi 1818-1820 m. statyta Švč. Mergelės Marijos gimimo bažnyčia, kuri taip pat buvo ir liaudies architektūros paminklas, taip pat gaisras Tytuvėnuose, kurio žala siekė 3,4 mln. eurų.

„Esame pasimokę iš šių klaidų. Gaisrinės saugos priemonės - žaibosauga ir kitos būtiniausios priemonės - yra įrengtos Vilniaus arkikatedroje bazilikoje, Vilniaus Aušros vartuose ir Šv. Teresės bažnyčioje, Kauno arkikatedroje bazilikoje, Šiluvoje, Kryžių kalne, Šiaulių šv. Apaštalų Petro ir Pauliaus katedroje, Žemaičių Kalvarijos švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bazilikoje ir kituose svarbiausiuose sakralinio paveldo objektuose. (...) Sistema nuolat prižiūrima ir derinama su Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentu“, - sakė M. Kvietkauskas.

Pasak šio departamento atstovo Kęstučio Skrickio, pagal įstatymą numatyta, kad visuose religinės paskirties objektuose turi būti įrengiama garso aptikimo ir signalizavimo sistema, dar kitaip garso signalizacija. Jo teigimu, didžioji dalis bažnyčių yra tikrinama ne rečiau nei kartą per dvejus metus, išskirtiniai objektai, pavyzdžiui, Vilniaus arkikatedra, - kartą per metus.

„Pareigūnai atlieka priešgaisrinės sistemos patikrinimus ir vertina, ar ji prižiūrima, ar yra įrašai, sudarytos sutartys su darbus atliekančiomis įmonėmis“, - sakė jis.

Pasak K. Skrickio, sistemos, kurios pačios gesintų grėsmės židinį, o ne tik skleistų garsą, yra labai brangios, be to, teisės aktai to nereikalauja.

Kaip jau buvo skelbta, pirmadienį Dievo Motinos bažnyčioje Paryžiuje kilęs gaisras paveikė du trečdalius stogo, kuris paskui įgriuvo, taip pat smailę.

Kelios Prancūzijos kompanijos ir keli milijardieriai pažadėjo paaukoti didžiules sumas katedros, įtrauktos į UNESCO kultūrinio paveldo sąrašą, atstatymo darbams. Pažadėta suma siekia apie 800 mln. eurų. Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas teigia, kad katedrą sieks atstatyti iki Paryžiaus vasaros olimpinių žaidynių 2024-aisiais.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Lietuvoje – lemtinga diena: renkame valstybės vadovą ir savo atstovus Europos Parlamente VRK centrinė duomenų sistema patyrė trikdžių; nuolat atnaujinama (1679)

Sekmadienį, gegužės 26 d., Lietuva renka šalies Prezidentą ir 11 Europos Parlamento narių.

Stebuklui prilygusi išsigelbėjimo jūroje istorija įgavo kraupių detalių (1)

Kai ant plausto plaukęs Nathanas Carmanas buvo rastas jūroje, visi jo gailėjo. Tačiau dabar tikros...

Išskirtinis Godos Alijevos interviu jos naujuose namuose: atėjo laikas išgirsti tikrąją skyrybų istoriją (59)

Dainininkė Goda Alijeva pasiryžo itin atviram interviu apie skyrybas su krepšininku Rolandu...

25 metai po Kurto Cobaino mirties – pilni sąmokslo teorijų ir baisių sutapimų

Sunku patikėti, tačiau prabėgo jau 25 metai nuo tada, kai būdamas 27-erių Sietle šį pasaulį...

Viena sėkmingiausių Lietuvos manekenių Dovilė Viršilaitė: žmogaus vidus daro milžinišką įtaką išvaizdai (21)

Apie šiandieninį mados ir modelių pasaulį kalbamės su vienu žinomiausių Lietuvos modelių...

Sukrečiantys Černobylio apylinkių tyrimai: be žmonių likusi gamta tiesiog suklestėjo (156)

1986 metų balandžio 26 dieną per techninį bandymą Černobylio atominės elektrinės ketvirtame...

Dargio ir Maurico diskusija apie krizę: atlyginimų augimas irgi gali tapti krize (47)

Jau kurį laiką yra diskutuojama apie artėjančią krizę, bet tikslių prognozių pateikti niekas...

Užkalnio nuosprendis Panevėžiui: gyventojai bus priblokšti (120)

Man atrodo, aš labai gerai mokausi rašyti antraštes. Ryški pažanga. Šiandienai, rinkimų dienai,...

Praeityje rašytos Meghan Markle žinutės atskleidžia tiesą apie jos ir Harry pažintį: tai nebuvo nekaltas atsitiktinumas (18)

Senas Meghan Markle bičiulis ir viešųjų ryšių konsultantas Nickas Ede'as sako, jog...