aA
Socialinėje veikloje visuomet galima surasti sričių, kuriose galima pasitempti ir nuveikti daugiau, tačiau būtų neteisinga teigti, jog pastaraisiais metais čia nevyko teikiamų pokyčių, sako socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis. Taip jis komentavo išrinktojo prezidento Gitano Nausėdos pažadus užduoti ministrui „daugiau klausimų nei įprasta“.
Linas Kukuraitis
© DELFI / Andrius Ufartas

„Mano nuomone, atliktas įdirbis matosi: šeimos džiaugiasi vaiko pinigais, pensininkai – kylančiomis pensijomis, dirbantys socialinėje srityje sako, kad socialinės paslaugos ir darbas su šeimomis yra labai sustiprėjęs. Užimtumo srityje taip pat vyksta bandomieji projektai, kurie ilgainiui bus vykdomi visoje Lietuvoje – jais siekiama ištraukti bedarbius žmones iš ilgalaikio nedarbo“, – BNS teigė L. Kukuraitis.

Jis pabrėžė esantis pasirengęs susitikimui su G. Nausėda – pastarasis pirmadienį pakartojo, kad L. Kukuraitis yra vienas dabartinės Vyriausybės ministrų, kuriam turi „daugiau klausimų nei įprasta“.

„Esu visiškai pasiruošęs kalbėti apie konkrečius klausimus, kuriuos man turėtų prezidentas. Aš visada girdžiu kritiką ir stengiuosi į ją reaguoti, dėl to ir norisi to susitikimo, kad tas pokalbis būtų kaip galima konkretesnis, būtų galima apsikeisti požiūriais ir nuspręsti, ką gariau padaryti“, – tvirtino L. Kukuraitis.

Ministro teigimu, socialinėje srityje „visą laiką yra ir bus ką daryti“, tačiau reikia įvertinti ir valstybės finansines galimybes.

„Aš sakyčiau, kad tikrai yra dalykų kur visada galime pasitempti, tačiau yra tam tikros ribos kuriose mes veikiame ir, mano galva, tose ribose mes pakankamai nemažai darome. Tiesiog turime suprasti ribotas galimybes mūsų valstybės, BVP perskirstymą per biudžetą, visą tai yra susiję“, – aiškino L. Kukuraitis.

Pasak jo, kol kas dėl susitikimo su rinkimus laimėjusiu G. Nausėda nėra sutarta, rinkimų metu nepavyko suderinti susitikimo laiko.

„Kol kas pasiūlymo susitikti neturime, (...) tačiau tikrai laukiu jo su tam tikru entuziazmu“, – BNS sakė L. Kukuraitis.

G. Nausėda pirmadienį pakartojo, kad „daugiau klausimų nei įprasta“ turėtų L. Kukuraičiui bei žemės ūkio ministrui Giedriui Surpliui. Anksčiau jis yra teigęs, kad tai būtų klausimai, susiję pirmiausia su tuo, „ko jie dar nepadarė, kur yra didelės problemos ir kaip jie tas problemas ketina spręsti artimiausioje ateityje“.

Sprendimai dėl ministrų keitimo, pasak G. Nausėdos, bus priimti pasitarus su valdančiąja dauguma, o naujieji ministrai turėtų būti paskirti su labai konkrečiomis užduotimis.

„Norėtųsi, kad tas pozicijas užimtų žmonės, kurie nuo pat pradžių labai gerai žino, ko jie atėjo į šitą poziciją ir ką jie ketina nuveikti“, – tvirtino G. Nausėda.

Išrinktasis prezidentas taip pat sakė sieksiantis, jog Vyriausybėje atsirastų bent trečdalis moterų ir svarstė, kad jų kandidatūros galėtų būti pateiktos vietoj tų ministrų, kuriuos bus nuspręsta keisti.

Nepriklausomas kandidatas G. Nausėda sekmadienį laimėjo prezidento rinkimus, antrajame ture įveikęs konservatorių remiamą Seimo narę Ingridą Šimonytę. Naujasis prezidentas pradės eiti pareigas po inauguracijos liepos 12-ąją.

BNS
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(10 žmonių įvertino)
1.6000

Top naujienos

Po pripažinto pralaimėjimo iš Karbauskio laukia siurprizų: su Pranckiečiu vyksta ciniškas žaidimas (75)

Dar viena įtempta diena Seime ir dar vienas valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų...

Gyvai / Seimą pasiekė automobilių mokestis: Mažeika aiškina, kodėl jo reikia (9)

Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika antradienį Seimo plenariniame posėdyje pateikia Transporto...

Karpavičiaus turtų dar reikės palaukti: teismas užšaldė antrai žmonai ir broliui paliktus milijonus papildyta A. Karpavičienės komentaru (119)

Skandalingoje istorijoje, kurioje narpliojamas verslininko milijonieriaus Raimondo Karpavičiaus...

Frakcijos x paieškos Seime: įtaria per balsavimą veikus organizuotai papildyta (287)

Valstiečiai žalieji Seime yra pasirengę išsiaiškinti, kas sabotavo balsavimą dėl Seimo...

Gaisro iškamuotiems alytiškiams trūko kantrybė – reikalauja Tamašunienės trauktis renka lėšas ugniagesių premijoms ir gaisro likvidavimui (177)

Į Alytų trečiąją gaisro dieną atvykusi Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė kaip...

Neįveikus Pranckiečio, gali būti šaukiamas naujas nenumatytas posėdis

Valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga ( LVŽS ) neatmeta galimybės, kad...

„Pacers“ milijonai ir Sabonis: kodėl buvo delsiama ir ką sutarties pratęsimas su lietuviu reiškia klubui? (6)

Pratęsti sutartį su Domantu Saboniu visuomet buvo Indianos klubo tikslas, tačiau lieka klausimų,...

„Lietuvos paštas“ parduoda senamiestyje esantį Vilniaus centrinį paštą – skelbia aukcioną (8)

AB „ Lietuvos paštas “ išplatino pranešimą, kuriame teigiama, kad šią savaitę yra pradedama...

Teismas pratęsė Paleckio suėmimą dviem mėnesiams: mažiau, nei siūlė prokurorė (52)

Kauno apygardos teismas antradienį iš dalies tenkino prokuratūros prašymą ir dar dviems...

Rolandas Alijevas nuosprendžio neišgirdo: teismas priėmė netikėtą sprendimą

Buvęs profesionalus krepšininkas Rolandas Alijevas , kuris kaltinamas neteisėtai įsilaužęs į...