aA
Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenės visuotiniame narių susirinkime, vykusiame trečiadienį, Faina Kukliansky trečią kartą perrinkta bendruomenės pirmininke. Taip pat išrinkti ir 26 Lietuvos žydų bendruomenės tarybos nariai.
Faina Kukliansky
Faina Kukliansky
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Bendruomenės pirmininkas ketverių metų kadencijai renkamas atskirų Lietuvos miestų žydų bendruomenių ir organizacijų atstovų balsų dauguma. Visuotiniame susirinkime dalyvavo 31 organizacijos atstovas iš 32, priklausančių Lietuvos žydų bendruomenei. Už dabartinės pirmininkės F. Kukliansky kandidatūrą atiduota 30 balsų iš 31 galimo, nurodoma Lietuvos žydų bendruomenės pranešime.

Trečiai kadencijai perrinkta F. Kukliansky pabrėžė, kad svarbiausia jos, kaip pirmininkės, užduotis – vienybės telkimas tarp skirtingų žydų bendruomenių Lietuvoje. Kiti Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenės prioritetai nesikeičia, tačiau, pasak F. Kukliansky, keičiasi gyvenimas – sparčiai sensta ir išeina Antrojo pasaulinio karo baisumus tiesiogiai patyrusi karta, tad rūpyba jais šiandieną tampa dar svarbesnė.

„Toliau stiprinsime bendruomenės socialinio centro veiklą – rūpinsimės socialiai remtinais žmonėmis, įdarbinsime žmones su negalia ir padėsime juos įtraukti į bendruomenines veiklas. Kitas svarbus prioritetas – išlikusio žydų kultūrinio paveldo išsaugojimas bei įveiklinimas: turime puikių pavyzdžių, kaip restauruotos sinagogos tampa kultūrinės veiklos centru“, – sako perrinktoji Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė.

Lietuvos žydų bendruomenė ruošiasi aktyviai dalyvauti tarptautinių organizacijų veikloje ir naudotis pasauline tribūna kalbėti apie bendražmogiškas vertybes ir žmogaus teises. „Tikrai pasižadu visomis galimomis priemonėmis, t.y. ir įstatymų koregavimu, ir bendradarbiavimu su tarptautinėmis organizacijomis, kovoti su Holokausto neigimų ir iškraipymu, neapykantos nusikaltimais. Žmonės, ypatingai jaunimas, turi žinoti tiesą ir tai neturi apsiriboti tik proginiais minėjimais“, – sako F. Kukliansky.

Bendruomenė taip pat įsitraukusi į diskusijas dėl Vilniaus senųjų žydų kapinių Šnipiškėse ir Olandų g. įamžinimo. „Šios teritorijos turi ir religinę, ir simbolinę reikšmę ne tik Lietuvoje esančiai žydų bendruomenei, bet ir daugybei žydų visame pasaulyje: šiose vietose buvo palaidoti jų protėviai ir visos žydų tautos gerbiami išminčiai. Siekiame, kad šių žmonių įamžinimas atitiktų žydų sakralinėms vietoms keliamus reikalavimus“, – sako F. Kukliansky.

Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenės pirmininkė tikina, kad bendruomenė yra pasiruošusi pristatyti savo identitetą visuomenei ir yra pagrindinis žydų kultūrą, istoriją ir vertybes atstovaujančių balsas. Bendruomenė, kaip teigiama pranešime, taip pat planuoja tęsti jau susiformavusias tradicijas vilniečiams ir miesto svečiams pasakoti apie žydų kultūrą, rengti diskusijų ciklą aktualiomis temomis, o gurmanus supažindinti su tradiciniu litvakišku maistu, kurio galima paragauti atsinaujinusioje „Beigelių krautuvėlėje“.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(15 žmonių įvertino)
1.6000

Top naujienos

Ohmanas sako negalėjęs patikėti valdžios sprendimu: ar jūs esate absoliutūs kvailiai (30)

Nuversti Rusijos prezidento Vladimiro Putino neužteks, reikia parklupdyti visą režimą, sako...

Ištaigingą pilį buvęs Rygos meras pasistatė atokiau nuo pašalinių akių: į rūmus užklydę lietuviai tokį reginį prisiminė dar ilgai

Apie 50 km į Vakarus nuo Jūrmalos nutolusioje vietovėje, vidury laukų stovi stulbinančio grožio...

Iš Ukrainos – pirmieji komentarai dėl sprogimų Kryme: tai tik apšilimas papildyta (11)

Ukrainos vicepremjerė Iryna Vereščiuk tapo pirmąja Ukrainos pareigūne, pakomentavusia sprogimus...

Atsisveikinus su Čempionų lyga – tvirtas žalgiriečių pažadas ir dvejopa nuomonė dėl VAR

Nors tikros intrigos LFF stadione nebuvo, tribūnas vėl užpildę sirgaliai bent jau išvydo smagų...

Aplankė Vokietijos Palanga vadinamą salą: ką verta pamatyti pagrindiniuose kurortuose ir kodėl čia neatostogauja užsieniečiai? (2)

Viešėdamas Vokietijoje nusprendžiau nuvykti ten, kur patys vokiečiai keliauja kiekvieną...

Nuo šiandien – malonūs orų pokyčiai: kasdien bus vis karščiau

Šiandien, trečiadienį, mūsų regione stiprės anticiklonas. Šalyje vyraus nepastoviai debesuoti...

Delfi PliusAinis Gurevičius

Antrajame pasauliniame kare baimę sėjo pačios pirmosios spec. pajėgos: elitinių vyrų dalinius pribaigė jų pačių generolai

Ukrainoje rusai turi kelis siaubus: „Himars“, bepiločius „Bayraktar“ ir Specialiąsias...

„Žalgiris“ patampė Norvegijos čempionams už ūsų – žaisdami mažumoje baigė lygiosiomis

Vilniaus „Žalgiris“ atsisveikino su svajonėmis apie UEFA Čempionų lygą, tačiau Lietuvos...

Lilija Vanagienė pirmą kartą prabilo apie kilusį skandalą: man, kaip Povilo mamai, labai skaudu, plyšta širdis (20)

Lietuvos čiuožimo federacijos prezidentė Lilija Vanagienė pirmą kartą pasisakė apie kilusį...

Delfi Plius

Miegamajame stinga aistros? Pataria, kokie produktai stiprina libido, ir įspėja: kas gerina potenciją vyrams, nebūtinai padės moterims (1)

Dauguma žmonių rečiau ar dažniau patiria libido sutrikimų: vyrams sutrinka potencija, moterys...