aA
Konservatoriai naujosios tyrimų komisijos nebijo, o jos tikruosius tikslus laiko tiesiog juokingais. Taip DELFI Dienoje sakė Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS–LKD) partijos narys Andrius Kubilius. Jis mano, kad dėl Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LŽVS) lyderio Ramūno Karbauskio elgesio niekas rimtai tokių tyrimų nebevertina.

„Visų pirma, tyrimai yra visiškai diskredituoti. Norint, kad parlamentiniai tyrimai iš tikrųjų turėtų autoritetą, jie turi būti objektyvūs. Pats R. Karbauskis, dėdamas visas pastangas pabėgti nuo klausimų apie jo verslo pradžią, apie žemės plotus ir taip toliau, jis labai aiškiai parodė, kad šitame Parlamente parlamentiniai tyrimai jau nebėra tokie, kam jie buvo kuriami“, – sakė A. Kubilius.

Anot jo, R. Karbauskiui likęs vienintelis instrumentas – gąsdinti. Pagąsdinti jis norėtų ir konservatorius, tačiau nepavyksta. A. Kubilius teigė, kad naujos komisijos veiklos klausimai rašomi taip, kad valdantieji galės tirti praktiškai viską, kas jiems šaus į galvą.

Be to, jau atsirado siūlymų tirti tik konservatorių valdymo metus. Tokį pasiūlymą teikė socdarbietis Artūras Skardžius. Norima išbraukti 2012-2016 metų laikotarpį, t. y., Algirdo Butkevičiaus valdymo laiką.

„Tai aš siūliau R. Karbauskiui, kad padarom kaip vyrai – aš sutinku, kad tirtų mano sąsajas per sūnų ar tiesiogiai su Lukašenka, bet tegul jis ateina taip pat drąsiai ir pasiūlo ištirti jo visas sąsajas su trąšu gamintojais, su kombainų pardavėjais ir t.t. Tada aš suprasčiau tokius tyrimus“, – sakė TS-LKD narys.

Klausiamas apie Seimo nario Mindaugo Puidoko suformuluotus klausimus Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovui, A. Kubilius teigė, jog iš kai kurių suformuluotų klausimų jam pasirodė, kad M. Puidokas disponuoja informacija, kurią galbūt jam pateikė trečioji šalis. Anot A. Kubiliaus, kai kurie kiti M. Puidoko veiksmai taip pat sukelia nemažai abejonių.

A. Kubilius juokavo, kad galima būtų tiesiog surengti referendumą, kuriame tauta nuspręstų, ar jį reikėtų pasodinti į Lukiškių kalėjimą. Jis mano, kad visi tyrimai ir komisijos atsiranda dėl to, kad „valstiečiams“ niekaip neišeina prisikabinti nei prie jo, nei prie konservatorių.

Padarė taktinę klaidą

Kalbėdamas apie ekonominės krizės suvaldymą, A. Kubilius teigė, kad jam yra aišku, ko tuo metu jis, kaip premjeras, siekė ir koks buvo rezultatas.

„Statistika rodo, jeigu lyginti su Latvija ir Estija, tai Lietuvoje BVP sumažėjimas procentaliai buvo mažiausias per visą tą laikotarpį. Jeigu paimtume visą duobę ir aritmetiškai sudėliotume, kiek ta duobė atėmė iš mūsų BVP, tai pamatysime, kad Lietuvoje ta duobė buvo santykinai mažesnė. Tai reiškia, kad mums pavyko išeiti su mažesniais nuostoliais“, – sakė A. Kubilius.

Anot jo, visus panašius dalykus vertinti turėtų ne politikai, o ekspertai, akademikai. A. Kubilius taip pat kėlė klausimą, ar Lietuva yra pasiruošusi naujajai krizei, apie kurią jau užsiminė ekonomistas Nerijus Mačiulis. Tačiau paklaustas, ką dabar darytų kitaip, A. Kubilius teigė, kad labai daug ką darytų panašiai.

„Ko mes nesupratome, tai kaip giliai ekonomika gali kristi. Pradinės prognozės, kad gal 5 proc. tik kris, viršytos buvo labai skausmingai ir žiauriai. Ir todėl viena iš tokių mūsų taktinių klaidų buvo ta, kad mes karpėme tas išlaidas vis po truputį. Ateina naujos prognozės, blogesnės negu buvo prieš tai, ir mes vėl einame į Seimą ir karpome su visomis kančiomis tas išlaidas. Tai faktas, kad atėjus tokioms krizėms tuos sprendimus reikia daryti labai greitai – ir mažinti, ir ieškoti papildomų pajamų reikia greitai“, – DELFI Dienoje sakė A. Kubilius.

Jis pripažino, kad skolos Lietuva susigeneravo daugiau nei kitos Baltijos šalys, nes skolinosi šiek tiek brangiau. Tačiau, anot jo, Lietuvos ekonomika ir eksportas atsigavo greičiau, negu latvių.

Klausiamas, kodėl buvo skolinamasi brangiau iš bankų, o ne pigiau iš Tarptautinio valiutos fondo (TVF), buvęs premjeras sakė, kad kyla klausimas, ar TVF būtų sutikęs su ekonomikos skatinimo plano įgyvendinimu.

„Iš vienos pusės turėjome didesnę skolos naštą, tačiau iš kitos pusės turėjome didesnę laisvę daryti sprendimus“, – sakė A. Kubilius.

Jis mano, kad naujasis valdančiųjų tyrimas skirtas ne atsakyti į klausimus, o tiesiog parodyti „kokie konservatoriai yra blogi“. Taip pat jam keistai atrodo „valstiečių“ kova su verslu, nors jų pirmininkas pats yra stambus verslininkas.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Rusijos strateginėje zonoje atsivėrė pavojingas kelias (54)

Prieš porą savaičių, kai dangus buvo ganėtinai saulėtas, o oro sąlygos buvo santykinai...

Lietuva užsienio akimis: darbuotojai emigruoja, bet pensininkai lieka (322)

Kad nepatirtų ekonominio nuosmukio, rytinėms ES narėms teks susigrąžinti išvykusius darbuotojus...

Rimvydas Valatka. Išgirsti popiežių Pranciškų pavergto proto šalyje (558)

Kodėl pavergto proto? Juk popiežius Pranciškus aiškiai pasakė, kad „ši tauta iš tiesų...

Rusijos scenarijus 2050-iesiems: Kremlius prognozuoja neišvengiamą karą su Vakarais (763)

Susiskaldžiusi Europa , stagnuojančios JAV ir drąsus daugiapolis pasaulis, kuriame Kremlius...

Iš CSKA – į „Žalgirį“: Westermannas grįžta į Kauną Leo komentaras (6)

Kauno „Žalgiris“ surado ilgai ieškotą patikimą atakų organizatorių. Į Kauną po sezono...

Bastys: man reikia mandato, kad galėčiau tarnauti su nauja priesaika (93)

2017 metų gruodį prieš pat Kalėdas Konstitucinis Teismas paskelbė, kad Seimo narys Mindaugas...

Velionės laidotuvės virto farsu: kur pagarba mirusiajam ir artimiesiems? (58)

Rugsėjo 9 dieną laidojome kaimynę ir daugiavaikę mamą, kuri buvo užauginusi 7 vaikus.

Finansų planavimo programėlės – išmanus būdas taupyti (6)

Finansų ekspertai sako, kad tarp turtuolio ir vargšo paprastai būna vienas esminis skirtumas –...

Baigėsi popiežiaus vizitas Lietuvoje: miniai žmonių – išskirtinis gestas linkėjo tapti vilties švyturiu, atnaujinta 19.00 (1383)

Popiežius Pranciškus sako, kad skaudžią istoriją išgyvenusi Lietuva gali tapti vilties švyturiu...

Tikrieji žmogaus teisių gynėjai nepamena Gražulio nuopelnų (228)

Petro Gražulio paskyrimas į Žmogaus teisių komitetą ne tik sulaukė 16 tūkst. parašų,...