Dosniausias prezidento Rolando Pakso rinkimų kampanijos rėmėjas verslininkas Jurijus Borisovas Lietuvos pilietybę įgijo per rekordiškai trumpą laiką.
LR Konstitucinio teismo teisėjai
Tai pasitvirtino Konstitucinio Teismo posėdyje trečiadienį apklausus liudytojus - Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Pilietybės reikalų komisijos pirmininko pavaduotoją - Pilietybės poskyrio vedėją Vidutę Veroniką Rinkevičienę, šios komisijos sekretorę - Pilietybės poskyrio specialistė Dijaną Gintautienę ir komisijos narį - Analizės ir strateginio planavimo skyriaus vyresnįjį specialistą Eugenijų Šimanauską. Šie valdininkai priėmė J.Borisovo priesaiką.

Kaip teismui pasakojo V.V.Rinkevičienė, balandžio 10 dieną paskambino J.Borisovo juriste prisistačiusi moteris ir pasiteiravo, ar yra galimybė prisiekti J.Borisovui.

Pilietybės reikalų komisijos nariai nusprendė, kad J.Borisovas prisiekti gali. Buvo žinoma, kad verslininkas netrukus planuoja vykti į komandiruotę

"Jam buvo pasakyta, kad atvykdamas turi turėti dekretą", - liudijo teismui V.V.Rinkevičienė. Ji pripažino, kad komisijos nariai net nesiaiškino, ar R.Paksas jau yra pasirašęs dekretą dėl pilietybės suteikimo J.Borisovui išimties tvarka.

Pagal galiojančią tvarką prezidento dekretai įsigalioja kitą dieną po to, kai yra paskelbiami "Valstybės žiniose", jei dekrete nėra nurodyta kita įsigaliojimo data.

Dekretas, kuriuo J.Borisovui balandžio 11 dieną buvo suteikta pilietybė išimties tvarka, "Valstybės žiniose" buvo paskelbtas balandžio 16 dieną. Dekretai dėl pilietybės suteikimo įsigalioja po to, kai asmuo duoda priesaiką.

R.Paksas pasirašius dekretą, J.Borisovas iš karto gavo šalies prezidento dekreto nuorašą, tą pačią dieną prisiekė Lietuvos valstybei Vilniaus miesto savivaldybės patalpose, užpildė visus būtinus dokumentus ir gavo Lietuvos piliečio pasą.

Konstituciniam Teismui liudijęs generalinio prokuroro pavaduotojas Vytautas Barkauskas, kuris taip pat yra prezidento sudarytos Pilietybės komisijos narys, teigė, kad prokuratūra jokios informacijos apie pilietybės prašančius komisijai neteikia.

"Tai buvo Valstybės saugumo departamento, o ne prokuratūros kompetencija", - sakė V.Barkauskas. Jis sakė nežinąs, ar dėl J.Borisovo Prezidentūra buvo kreipusis į VSD, ar ne.

Generalinio prokuroro pavaduotojas aiškino, kad jam buvo žinoma, jog anksčiau buvo iškeltos dvi bylos dėl kompanijos "Avia Baltika". Abejonių dėl pilietybės suteikimo J.Borisovui pareigūnui nekilo, nes tos bylos jau buvo nutrauktos.

Konstitucinis Teismas trečiadienį apklausęs visus liudytojus, posėdį tęs kitą antradienį. Jame vyks teisminiai ginčai. Konstitucinis Teismas Seimo prašymu svarsto, ar teisėtas šiemet balandį pasirašytas R.Pakso dekretas, kuriuo Lietuvos pilietybė išimties tvarka suteikta jo prezidentinės rinkimų kampanijos dosniausiam finansuotojui Jurijui Borisovui.

Praėjusį ketvirtadienį teismas apklausė keturiolika kviestų liudytojų. Į klausimus atsakė ir prezidentas. R.Paksas teisme teigė, kad jo dekretas suteikti Lietuvos pilietybę prieš tai jos netekusiam J.Borisovui buvo teisėtas.

Išnagrinėjęs bylą, nutarimą, ar prezidento dekretas atitinka pagrindinį šalies įstatymą - Konstituciją - teismas turi paskelbti per mėnesį.

R.Pakso rinkimų kampanijai 1,2 mln. litų paaukojusio J.Borisovo atžvilgiu Generalinė prokuratūra dabar atlieka du ikiteisminius tyrimus - dėl grasinimų prezidentui ir prekybos sraigtasparnių detalėmis su terorizmą remiančiu Sudanu.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Prodiuseris atskleidžia LRT transliacijų užkulisius: štai kodėl viskas tiek kainuoja (861)

Valstiečių“ lyderiui Ramūnui Karbauskiui kalbant apie „skandalingą informaciją“, kurią...

Išgirdęs tokį kūdikio verksmą – jo nebeužmirši: gydytojai perspėja apie pražūtingą moterų įprotį išduoda ir veidas (16)

„Kūdikis užrėkia tokiu gailiu riksmu, kurį vienąkart išgirdęs gydytojas – niekada...

Konstitucinis Teismas tarė žodį dėl vaiko priežiūros išmokų „lubų“: ką tai reiškia tėvams (8)

Trečiadienį Konstitucinis Teismas priėmė tėvams svarbų sprendimą – vaiko priežiūros...

Ieškomas ginkluotas nusikaltėlis, ant kojų sukeltos didelės policijos pajėgos blokuojamas Joniškis (136)

Šiaulių apskrities policija informuoja, kad ieško su organizuotu nusikalstamumu susijusio asmens,...

Nauja teorija apie „ypatingus“ rusus: skleidžia mitą apie Leningrado blokadą tarp „ypatingųjų“ – ir Putinas (80)

Mokslininkai paneigė teiginius, nuskambėjusius režisierės Eleonoros Lukjanovos filme „Blokados...

Atlyginimų augimas išsikvepia, bet daugelio laukia geras pokytis (147)

Po įspūdingo praėjusių metų spurto Lietuvos ekonomikos augimas turėtų sulėtėti, nepaisant to...

Siūlo daugiau išimčių, kada netaikyti „Sodros“ įmokų „grindų“ (9)

Šiemet įvestų „ Sodros “ įmokų „grindų“ konservatorė Gintarė Skaistė siūlo...

Visuomenės veikėjai atskleidė, už kurias iniciatyvas sirgs konferencijoje „Idėja Lietuvai“

Jau kitą ketvirtadienį, vasario 1 dieną, Vilniuje vyks idėjų ir pokyčių konferencija „Idėja...

Medikė Vokietiją iškeitė į Lietuvą ir per metus suprato, ką padarė (106)

Lina Jankauskaitė – viena iš, sutikime, nedaugelio medikų , kurie, priešingai populiariai...

Vokietija sukrėsta: 15-metis motinos akivaizdoje peiliu dūrė aukai į kaklą (54)

Vokietijos policija sulaikė 15-metį moksleivį, kuris įtariamas antradienį peilio dūriu į...