Vilniaus apygardos teismui atmetus prokuratūros apeliacinį skundą, įsiteisėjo buvusį sveikatos apsaugos ministrą Konstantiną Romualdą Dobrovolskį išteisinęs nuosprendis.
Konstantinas Romualdas Dobrovolskis
© ELTA
Antradienį vykusiame posėdyje Vilniaus apygardos teismas nusprendė atmesti prokuratūros apeliacinį skundą, kuriuo prašyta panaikinti birželio 13 dienos Vilniaus 1-osios apylinkės teismo nuosprendį, išteisinusį buvusį sveikatos apsaugos ministrą K. R. Dobrovolskį ir medicinos verslo bendrovių vadovus Eglę Žukauskienę ir Vidmantą Damalaką. Teisėjų neįtikino prokuroro argumentai, kad Vilniaus 1-osios apylinkės teismas nepakankamai išsamiai ištyrė įrodymus ir neteisingai juos įvertino. Paskelbus apeliacinės instancijos sprendimą, K. R. Dobrovolskio, E. Žukauskienės ir V. Damalako atžvilgiu priimtas išteisinantis nuosprendis galutinai įsiteisėjo.

Prokuroro nuomone, Vilniaus 1-osios apylinkės teismas be pagrindo atsisakė pripažinti slapta įrašytų telefoninių pokalbių tarp K. R. Dobrovolskio, E. Žukauskienės, V. Damalako ir tuometinio Sveikatos apsaugos ministerijos vyriausiojo specialisto Arūno Sekono reikšmę. Be to, tas pats teismas, priimdamas nuosprendį, esą besąlygiškai pasitikėjęs teisiamųjų versija, kad pokalbiuose aptariamas su byla nesusijusios sutarties dėl Klaipėdos jūrininkų ligoninės patalpų pertvarkymo sudarymas. Tuo tarpu, prokuroro teigimu, pokalbių detalės aiškiai rodo, jog buvo kalbama apie angiografijos aparato pirkimą.

Visų trijų teisiamųjų gynėjai tvirtino, kad Vilniaus 1-osios apylinkės teismo nuosprendis buvo teisėtas ir pagrįstas. Slapta įrašytus pokalbius telefonu teismas esą galėjo vertinti tik kartu su kitais įrodymais. Anot advokatų, kaltintojai nepateikę pakankamai duomenų, patvirtinančių, jog pokalbiuose aptariama būtent angiografijos aparato pirkimo sutartis. Taip pat nesą ir kitų įrodymų, kad ši sutartis buvo pasirašyta atgaline data.

Vilniaus apygardos teismas nusprendė iš naujo netirti įrodymų ir, išklausęs prokuroro bei gynėjų pasisakymus, apeliacinį skundą atmetė, palikdamas galioti Vilniaus 1-osios apylinkės teismo išteisinamąjį nuosprendį. Sprendimo motyvai bus paskelbti vėliau.

ELTA primena, kad didelį rezonansą sukėlusį tyrimą dėl galimai neteisėtų konkursų perkant medicininę įrangą 2004 balandį pradėjo Specialiųjų tyrimų tarnyba. K. R. Dobrovolskis ir V. Damalakas buvo sulaikyti ir 48 valandoms uždaryti į areštinę.

Baigus ikiteisminį tyrimą nustatyta, kad bendrovės "Medsanta" direktorius V. Damalakas esą sumanė suklastoti trišalę angiografijos aparato pirkimo-pardavimo sutartį tarp Klaipėdos jūrininkų ligoninės, kaip aparato pirkėjos, Sveikatos apsaugos ministerijos, kaip finansuotojos, ir aparatą parduodančios bendrovės "Apex Medicus", kuriai vadovavo E. Žukauskienė.

Prokuratūros teigimu, suklastota sutartis buvusi pasirašyta 2003 metų kovo 7-12 dienomis, tuo metu, kai keitėsi sveikatos apsaugos ministrai - postą paliekantį K. R. Dobrovolskį pakeitė Juozas Olekas. Tyrimo duomenimis, K. R. Dobrovolskis, jau nebūdamas ministras, bet dar neperdavęs visų ministerijos valdymo reikalų naujajam ministrui J. Olekui, E. Žukauskienės paprašytas sutartį pasirašė atgaline data. Pareigūnai užfiksavo tai esą patvirtinančius V. Damalako, K. R. Dobrovolskio, E. Žukauskienės ir A. Sekono telefoninius pokalbius.

Šių metų birželio 13 dieną Vilniaus 1-osios apylinkės teismas atmetė prokuratūros pareikštus kaltinimus ir išteisino K. R. Dobrovolskį, E. Žukauskienę bei V. Damalaką.

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Žvalgybos informaciją paviešinęs vokietis: Rusijos reakcija nustebino (320)

Melas, išsigalvojimai, siekis apšmeižti Rusiją. Tokių vertinimų praėjusį gruodį sulaukė...

Didžiausi žemvaldžiai: kas dalinasi Lietuvą (338)

Lietuvos plotas yra 65,3 tūkst. kv. km. (arba 6,53 mln. ha). Daugiau kaip pusė mūsų šalies...

Pranckietis abejoja Karbauskio spaudos konferencijos būtinumu (141)

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis sako, kad Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS)...

Rusijos valdžia surado naują auką: tikina niekada gyvenime nematę „tokio šlykštaus dalyko“ (112)

Nauja Rusijos Federacijos Kultūros ministerijos Visuomeninės tarybos, kuriai vadovauja Jurijus...

Neįprastas eismo įvykis: kam draudimo bendrovė atlygins žalą? (33)

Įsivaizduokite, kad pasistatėte ir palikote automobilį įkalnėje, tačiau sugedo jūsų...

Sukrečiantis motinos skausmas: dukra, nepaisant medikų pastangų, mirė nuo gripo komplikacijų (29)

Viena britė pasidalijo savo skausmu, kurį sukėlė aštuoniolikmetės dukters mirtis nuo vienos...

Išpuolis prieš policiją Mažeikiuose – padegtas patrulio automobilis (33)

Sausio 23 d., tarp 19.10 val. ir 20 val., Mažeikiuose, Juodpelkio g., prie daugiabučio namo...

Atsisakė nuosavo automobilio ir jau apskaičiavo, kiek galima sutaupyti (103)

Šiandien dažnas neįsivaizduoja savo gyvenimo be automobilio, o tarša, kurią sukelia automobilių...

Pigi naminė priemonė, kuri padės nuvalyti riebalus nuo orkaitės durelių (13)

Kiekviena šeimininkė žino, kad su laiku orkaitės stiklas apsineša išdavikišku riebalų ir...

Šiemet yra kas ūkininkus gąsdina labiau nei būsimi mokesčiai (43)

Prasidėjus naujiems metams, ūkininkai rengiasi ateinančiam sezonui, tačiau jau dabar aišku, kad...