aA
Naują partiją – Liaudies sąjungą – steigianti ekspremjerė Kazimira Prunskienė atvirai deklaruoja, kad rems prorusišką užsienio politiką. Taip ji pareiškė šeštadienį vykstančiame steigiamajame suvažiavime, į kurį pasikvietė politikų, diplomatų ir verslininkų iš Rusijos, Kazachstano, Baltarusijos. „Nesibaiminkime būti pavadinti prorusiška, proslaviška (partija – DELFI) ar kokiu kitu vardu, nes tai yra natūralus, atviras, manau, racionalus ir nacionalinius interesus atitinkantis požiūris į bendradarbiavimą su mūsų kaimynais“, – kalbėjo politikė.
© A.Solomino nuotr.

Anot K. Prunskienės, naujoji partija sieks harmonijos įvairiose srityse, be kita ko – ir užsienio politikoje: „Reikia siekti pusiausvyros aktyviai dirbant ir su Vakarų, ir su Rytų šalimis. Taigi suprantate, kad mūsų vieta politiniame spektre nėra kukli. Kai kurios partijos iki šiol spekuliuoja užsienio politikoje, pabrėždamos savo nedraugiškumą kai kuriems mūsų kaimynams, ignoruoja juos – Rusiją, Baltarusiją.“

Kaip suvažiavime teigė ekspremjerė, užsienio politikoje reikėtų derinti euroatlantinę integraciją ir aktyvumą bendradarbiaujant su kaimyninėmis šalimis, „nebūgštaujant ir neapsimetinėjant, kad mūsų kaimynai mums nesvarbūs kaip partneriai ekonomikoje, kultūroje, žmogiškuose tarpusavio santykiuose“.

Vėliau sveikindamas naujosios partijos steigėjus, Rusijos Valstybės Dūmos tarptautinių santykių komiteto pirmininkas Konstantinas Kosačiovas džiaugėsi šia pozicija.

Konstantinas Kosačiovas
Konstantinas Kosačiovas
© A.Solomino nuotr.

„K. Prunskienės žodžiai bendrame politiniame fone, kuris tvyro Lietuvoje Rusijos atžvilgiu, reikalauja politinio vyriškumo. Mums tai yra brangūs žodžiais. Esu tikras, kad atsiras oponentų, kurie eilinį kartą bandys apkaltinti jus, kad esate Kremliaus ranka ar kažkokių spec. tarnybų bendradarbiai. Taip kalbantiems nerūpi savos šalies ir jos gyventojų interesai.“

„Sunku sėdėti ant atsarginių žaidėjų suolelio“

Atremdama kritikų, abejojančių dar vienos politinės jėgos reikalingumu, žodžius K. Prunskienė pripažino, kad partijų šalyje iš tiesų daug, bet suabejojo, ar „tai iš tikrųjų žmonės, kurie yra neabejingi Lietuvos ir savo asmeninei ateičiai“.

„Sunku daugeliui profesionalų sėdėti ant atsarginio suolelio, kai nemažai mėgėjų žaidžia mūsų visų, Lietuvos likimu. Mūsų įsitikinimu, bent du trečdaliai nesėkmių, šiemet ištikusių Lietuvą, susiję su valdžios sprendimais, neįsiklausymu į profesionalų nuomonę ir pasiūlymus“, - piktinosi ekspremjerė.

Aiškindama partijos pavadinimą, ji prisiminė, jog pastaruosius du dešimtmečius dažniau kalbama apie Lietuvos Tautą. „Bet yra liaudies tradicijos, patarlės, muzika. Logiška, kad politika taip pat gali būti vadinama tuo žodžiu, jei ji iš tikrųjų atstovauja ne vienai grupei, o visai liaudžiai, jei yra orientuota į harmoniją, pusiausvyrą, siekiant subalansuoti visų visuomenės grupių interesus“, - kalbėjo K. Prunskienė.

Jos žodžiais, sunkmečiu svarbu, kad niekas neliktų užmirštas, „kad viena kuri nors visuomenės dalis, dar su valdžios pagalba ar turėdama stipresnį finansinį potencialą, nenutemptų antklodės į savo pusę“. Todėl Liaudies sąjunga esą žada siekti pusiausvyros ir kompromisų, derinti palankias sąlygas verslui, ekonomikos augimui su valstybės socialine atsakomybe, sostinės plėtrą su regionų vystymusi, kaimo ir miestų interesus, moterų ir vyrų dalyvavimą politikoje, lietuvių kultūros ir visų šalyje gyvenančių tautinių grupių kultūrinę saviraišką.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Pravieniškių mafija“: išskirtinė slaptu informatoriumi paversto kalinio išpažintis (49)

Daugybę metų Pravieniškių pataisos namuose siautėję aukščiausioms kalinių kastoms...

Įsileidus Kremlių – tragedija: neįsivaizdavome, kad žmonės bus žudomi vidury baltos dienos (132)

Lygiai prieš penkerius metus prasidėjo Ukrainos Orumo revoliucija – Maidanas . „Tai buvo...

Susikirto dėl metro statybų: ar Vilniuje jį apskritai įmanoma įrengti (33)

Neseniai Seimas priėmė Metropoliteno įgyvendinimo įstatymą, kuriuo uždegė žalią šviesą...

„Sports Illustrated“: sužvėrėjęs Sabonis neįsivaizduoja žaidimo „puse kojos“ ar 50 proc. (31)

Vienu iš Indianos „Pacers“ komandos lyderių tapęs 22 metų Domantas Sabonis šį sezoną...

Į vieną labiausiai izoliuotų pasaulio kampelių įžengusį amerikietį ištiko baisus likimas (54)

Indijos Andamanų salose, kurios yra tarp labiausiai izoliuotų pasaulio kampelių, nuo valstybės...

Nuomos verslas vis dar skendi šešėlyje: kas laukia tų, kurie nemoka mokesčių

Nuomojančių būstą oficialiai pamažu daugėja – per penketą metų šalyje legalių nuomotojų...

Unikauskas ir Gylys – kodėl slogą gydyti reikia rimtai: po sinusito galite visiškai pasikeisti

„Ką daryti, jei net praėjus septynioms dienoms sloga nesibaigia?“ – LRT TELEVIZIJOS laidoje...

Bičiuliai, draugai ir gerbėjai atsisveikina su netikėtai mirusiu teatro genijumi Eimuntu Nekrošiumi: tai yra labai skaudu (52)

Žinia, kad lapkričio 20-ąją anapilin iškeliavo vienas garsiausių Lietuvos teatro režisierių...

Pramogos Vokietijoje pigesnės nei Lietuvoje: akys raibo nuo pasiūlymų (149)

Vieną negražią dieną, tingiai beieškodamas pigesnių savaitgalinių kelionių idėjų, aptikau...

Indrė Makaraitytė. Kai blaivus protas išeiginėje, ateina Puidokas (337)

Pernai užregistruotas 8181 asmuo, nukentėjęs nuo smurto artimoje aplinkoje. 80 proc. iš šių...