aA
Viešai pristatyta nenorinti būti studentė kelyje išgyveno tikrą dramą. BMW automobiliu važiavusi mergina kone 30 kilometrų buvo bauginta, persekiota ir kitos transporto priemonės stumiama į šalikelę. Įtariama, ją vairavo pusamžis vyras.
Magistralė Vilnius-Panevėžys
Magistralė Vilnius-Panevėžys
© Bendrovės archyvas

Kad toks įvykis praėjusį penktadienį registruotas, DELFI patvirtino ir Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato komunikacijos poskyrio specialistas Paulius Radvilavičius.

Dėmesį patraukė neįprastas elgesys

„Esu studentė ir kiekvieną savaitgalį važinėju iš Vilniaus į Biržus. Praėjęs nebuvo išimtis – pakviečiau draugę ir abi kartu maždaug 15:30 val., gal šiek tiek anksčiau, pajudėjome iš Vilniaus.

Norint pasiekti Biržus, reikia važiuoti autostrada Vilnius – Panevėžys. Taip ir važiavome, kol po gal 20-30 kilometrų mano dėmesį atkreipė juodas, visiškai juodas, autobusiukas. Kai aš lenkdavau kliūtį, esančią pirmoje juostoje, jis irgi lenkdavo, kai grįždavau į pirmąją juostą, jis irgi grįždavo. Ir jis taip arti važiavo man iš nugaros, kad, na, nė vienas vairuotojas autostradoje, laikydamasis saugaus atstumo, taip arti nevažiuoja“, – su kuo susidūrė, DELFI ėmė pasakoti mergina.

Pasak pašnekovės, tokį elgesį gal dar būtų galima pateisinti, tačiau aptariamos transporto priemonės vairuotojas, iki tol važiavęs be šviesų, jas įsijungė ir ėmė pastarosiomis signalizuoti.

„Labai tas dėmesį atkreipė, nes jis visą kelią važiavo be šviesų. Aišku, aš nieko blogo nepagalvojau, juk dažnai vairuotojai pamirksi šviesomis, kad pasitrauktų važiuojantis iš antros juostos. Tačiau aš pasitraukiau į pirmąją juostą iš karto ir žiūriu, kad jis labai dideliu greičiu prie manęs artėja, o privažiavęs stabdo, kad susilygintume“, – kalbėjo ji.

Ėmė stumti nuo kelio

Anot merginos, užmetusi akį ji pastebėjo, kad autobusiukas ėmė sukti pirmąją juostą, kurioje tuo metu važiavo ji.

„Jis tiesiog mane stūmė, nepriliesdamas mano automobilio. Gerai, kad aš iškart pamačiau, ką jis daro, ir nuspaudžiau greičio pedalą, kad atsiplėščiau. Na, tada visas veiksmas ir prasidėjo“, – tikino pašnekovė.

Ji ėmė raginti kartu važiavusią draugę skambinti policijai, o pati puolė rinkti draugo telefono numerį. Šis buvo Ukmergėje, iki jos merginoms buvo likę 10 kilometrų.

„Aš tikrai labai viršijau greitį, norėdama nuo jo atsiplėšti, bet jis buvo taip arti manęs, kad kiekvieną akimirką galėjo daužtis, visą laiką mirksėjo šviesomis, kad atkreipčiau dėmesį“, – pasakojo studentė.

Pareigūnai liepė jokiu būdu nesustoti

Jos draugė Bendrojo pagalbos centro tuoj buvo sujungta su Ukmergės policija. Šios atstovai merginas įspėjo jokiu būdu nesustoti ir liepė tęsti savo kelionę, ramino, dalijosi patarimais.

„Dar paklausė, ar automobilis tikrai tvarkingas. Jis tikrai buvo tvarkingas. Be to, vos esant kokiai problemai, klaidos pranešimas pasirodo ekrane, todėl buvau visiškai tikra, kad persekiotojas nebandė manęs perspėti dėl nuleistos padangos ar nedegančių šviesų“, – tikino ji.

Mergina vairuoja 2004 metų „BMW X5“ automobilį, ji buvo persekiota apynaujo juodo „Renault“ autobusiuko. Buvo matyti ir aptariamo automobilio numeriai, kuriuos pareigūnams studentės padiktavo.

„Kai aš užmečiau akį, man atrodė, kad jį vairuoja vyras iki 40 metų. Draugė sakė, gal iki 30 metų. Kai šypsojosi, labai gilios raukšlės žanduose išryškėjo, tokios ilgos duobutės... Priekyje jis sėdėjo vienas, o galiniai langai buvo tamsinti, pamatyti neįmanoma“, – kalbėjo pašnekovė.

Persekiojo 30 kilometrų

Anot jos, gali būti ir taip, kad aptariamas vyras tiesiog norėjo pajuokauti ar paerzinti, tačiau jo elgesys merginas be proto išgąsdino.

„Gal tas vyras norėjo pajuokauti ir tiek, tačiau nežinau, kam 30 kilometrų tokiu būdu juokauti“, – svarstė ji.

Nuvažiavus tokį atstumą, prie Ukmergės, autobusiuko vairuotojas nusprendė nusukti kitu keliu.

„Nežinau, ar jis pamatė, kad mes abi kalbame telefonais, ar kas, tačiau, kol kalbėjome su policija, jis po truputį tolėjo nuo mūsų ir, galų gale, prieš nusukdamas į Ukmergę, labai, net labai, mirksėjo šviesomis“, – prisiminė ji.

Turi patarimų vairuotojams

Dabar studentė svarsto – jei jo kelionės tikslas buvo Ukmergė, galbūt galėjo važiuoti greičiau ir nuo įtartino tipo atsiplėšti.

„Galėjau galbūt lengviau pabėgti, jei būčiau nuspaudus greičio pedalą iki galo, tačiau, jei būčiau nesuvaldžiusi automobilio ar jis būtų atsitrenkęs važiuojant dar didesniu greičiu, net baisu pagalvot, iš tikro, kas būtų nutikę“, – pripažino mergina.

Todėl šiuo metu ji tikina tiesiog norinti įspėti visus vairuotojus – svarbiausia panašioje situacijoje nesutrikti ir nepradėti transporto priemonės stabdyti.

„Žinoma, būna atvejų, kai kiti vairuotojai perspėja dėl nuleistos padangos ar pan., tačiau mano atvejis nebuvo toks. Nežinau, ko jis norėjo, bet, Ačiū Dievui, kad mes abi su drauge nesutrikome, iš karto skambinome 112 ir visiems draugams pranešėme, koks autobusiuko numeris, modelis, kaip atrodo ir kur važiuojame“, – džiaugėsi ji.

Nutiko ir kitas panašus įvykis

Tiesa, tuoj po to studentė atsitiktinai sužinojo, kad į panašią situaciją tame pačiame kelyje kelios dienos prieš pateko ir kita vairuotoja.

DELFI su ja susisiekus, moteris pasakojo, kad vyko į Panevėžį ne savo, o vyro darbui skirtu automobiliu – 2016 m. gamintu „Mercedes“.

„Važiavau pirmąja juosta, nes lijo, ne su savo automobiliu, temsta, slidu, galvoju, neskubėsiu. Gerokai už Širvintų prasidėjo. Už manęs atsirado juodas „Opel vivaro“ autobusiukas. Galvoju, norėsi, aplenksi, bet jis tempėsi gal 10 kilometrų. Aplenkė, žiūriu, sėdi kažkokie du vaikinai ir pradeda lėtinti, greitinti, lėtinti, greitinti... Aplenkiau, jie vėl iš paskos. Grįžtu į pirmąją juostą, jie aplenkia ir staigiai spaudžia stabdį“, – pasakojo moteris.

Anot jos, dėl greito stabdymo ant šalia esančios sėdynės buvusi jos rankinė ir mobilusis telefonas nučiuožė žemyn. Laimė, telefonas buvo sujungtas su automobilyje esančia sistema, tad ji galėjo paskambinti. Moteris tuoj puolė rinkti vyro, tėčio ir policijos numerius.

Vaikinai galiausiai atsiliko, tad iš moters galinio vaizdo veidrodėlio akiračio dingo. Tačiau automobilyje įtaisytas vaizdo registratorius, jo užfiksuota medžiaga jau perduoda policijai.

Policija: negalima teigti, kad tokių atvejų padaugėjo

Tuo metu P. Radvilavičius DELFI sakė, kad dėl pirmojo aprašyto atvejo rugsėjo 22 d. 16.06 val. iš tiesų gautas pranešimas.

„Pranešta, kad paskui pranešėją važiuoja įtartinas automobilis „Citroen“, kuris seka jau nuo Vilniaus. Pranešėja sakėsi išsigandusi. Policijos pareigūnams bendraujant su pranešėja, automobilis nusuko, o pranešėja nuvažiavo toliau ir sakė pretenzijų neturinti. Patikrinus pranešėjos nurodytą automobilio registracijos numerį nustatyta, kad juo registruotas „Renault Trafic“. Pareigūnai patikrino nurodytą kelio atkarpą, automobilis nepastebėtas“, – nurodė jis.

Anot P. Radvilavičiaus, statistika dėl panašių atvejų kelyje nėra renkama, tačiau nuolat stebint policijos registruojamų įvykių registro duomenis esą negalima teigti, kad jų padaugėjo ar kad jie pasitaikytų dažnai.

„Galime kalbėti apie pakankamai retus, pavienius atvejus. Pranešimų apie neblaivius vairuotojus ir chuliganiško vairavimo atvejus, KET pažeidimus, gauname nepalyginamai daugiau“, – sakė jis.

Tiesa, esą jei vairuotojas turi pagrindo manyti, kad jis yra persekiojamas kelyje, jam patartina neatidėliotinai kreiptis į policiją skambinant BPC telefonu 112; pasistengti kuo tiksliau apibūdinti tai, kas vyksta ir įtarimų sukėlusį automobilį, patarė policijos atstovas.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Po Nausėdos kritikos ministrų dėlionė tik sunkėja: kai kurios partijos plano B net nenori svarstyti (199)

Prezidentas Gitanas Nausėda tęsia susitikimus su kandidatais į ministrus. Dar praėjusią...

Ligoninės vadovas apie koronaviruso poveikį: kai 37 metų žmogus lieka be plaučių, tada supranta, kad virusas yra (257)

„Pandeminė situacija Šiaulių mieste ir rajone – siaubinga“, – sako Respublikinės...

Savaitgaliais ir švenčių dienomis Latvijos parduotuvėse bus draudžiama prekiauti alkoholiu ir cigaretėmis (9)

Pagal vyriausybės priimtas įstatymų pataisas, nepaprastosios padėties metu savaitgaliais...

Net 28 mirties nuo koronaviruso atvejai: 7 žmonės mirė Šiaulių apskrityje, vienas iš jų – netikėtai jauno amžiaus (178)

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje...

Rusijos kariams trauktis pasiūliusi Moldovos prezidentė sulaukė Maskvos atsako (198)

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas antradienį atmetė Moldovos išrinktosios...

SAM pataria: kokie dokumentai įrodo, kad darbuotojas yra pasveikęs nuo koronaviruso (6)

Sveikatos apsaugos ministerija ( SAM ) informuoja, kad informacijos apie tai, jog darbuotojas yra...

Nausėda paragino Skvernelį imtis veiksmų, kad užsikrėtimų skaičius pradėtų mažėti (238)

Prezidentas Gitanas Nausėda, trečiadienį susitikęs su laikinai Ministro Pirmininko pareigas...

Kaune ieškomas vyras, kuris pateikęs suklastotą receptą įsigijo psichotropinių vaistų (6)

Kauno apskrities policijos pareigūnai atlieka tyrimą dėl disponavimo suklastotu dokumentu, kuomet...

Edita Rouge | D+ nariams

Baisioji Matuko byla jų įvaizdį sunaikino galutinai: „į namus atsivesti kitą vyrą“ tapo nuosprendžiu

Mūsų visuomenėje vis dar gajūs įvairiausi stereotipai, išankstiniai įsitikinimai, kurie neturi...

|Maža didelių žinių kaina