„Esu laikomas Klaipėdos universitetinės ligoninės infekciniame skyriuje. Sakau „laikomas“, nes turėčiau paneigti skleidžiamą informaciją, kad čia esu „gydomas“: joks gydymas man nėra skirtas. Jaučiuosi visiškai sveikas, jokių simptomų nėra, gydytoją mačiau tik pirmą dieną, padarė tyrimus. Daugiau gydytoja nesilankė“, – rašė studentas.

Jis stebėjosi, kaip gydytoja gali žinoti, kad jo būklė patenkinama.

„Noriu pasidalinti neiškraipyta informacija, kaip buvo galimai užsikrėsta koronavirusu. Kovo 7 diena, šeštadienis, – diena, kai turėjau turėti laisvadienį darbovietėje, tačiau išėjo taip, kad pakvietė dirbti.

Kovo 9 diena, pirmadienis, – skrydis į Lietuvą, jokių pašalinių simptomų, jokių koronaviruso simptomų. Kovo 10 diena, antradienis, – po apsilankymo „Atostogų parke“ grįžęs pajutau gerklės kutenimą, tačiau nuėjau miegoti.

Kovo 11 dieną, trečiadienis, – rytas. Pajutau, kad skauda akis žiūrint į šonus ir muša prakaitas. Pasimatuoju temperatūrą – 38 laipsniai. Tada nusprendžiau išgerti „Teraflu“. Po karšto gėrimo temperatūra nukrito ir visas dienas kilo tik 37,1–37,3 arba visai nebūdavo.

Kovo 12 diena, ketvirtadienis, – išsiaiškinęs ir pasiskaitęs oficialius puslapius, kur pateikiama informacija apie koronavirusą, ir neradęs atitinkančių simptomų, kreipiausi į vietinę polikliniką. Ten nustatė, kad man nėra koronaviruso simptomų, pasakė, kad tai gali būti virusinis peršalimas, nes kraujo tyrimas nerodė ko nors daugiau. Šeimos gydytoja negalėjo pakomentuoti, ar reikia daryti kažką daugiau, nes Danija nebuvo įtraukta į pavojingų šalių sąrašą. Taigi, namų gydimas –arbatytės, poilsis ir t. t.

Kovo 13 diena, penktadienis, – gydomės namie.

Kovo 14 diena, šeštadienis, – visgi nusprendžiu, kad reikėtų pasidaryti tyrimus dėl koronaviruso. Pasiskambinu į karštąją liniją 1808, mane apklausia ir pasako, kad man nėra aiškių simptomų, atitinkančių koronąvirusą. Geriausia būti namie ir karantinuotis“, – rašė studentas.

Jis rašė, kad padėjęs ragelį, visiškai atsitiktinai pamatė straipsnį apie kretingiškį, grįžusį į Lietuvą iš Danijos, kuris dirbo bare ir yra užsikrėtęs.

„Galvoju – tai tik sutapimas, tačiau mano kolega iš darbo Danijoje, susisiekęs su manimi, patvirtina, kad tai yra jo istorija! Nieko nelaukęs skambinu ir sakau karštajai linijai, kad turėjau kontaktą su dabar jau sergančiu žmogumi ir reikalauju, kad man padarytų tyrimus.

Nebuvau informuotas, kaip tyrimai man bus atliekami, ką turėčiau žinoti, kaip pasiruošti, ir pan. Nebuvau informuotas, kad reikės kažkur važiuoti, tad net daiktų jokių nesusidėjau. Atvažiavo greitoji ir pasakė, kad mane išsiveža į Klaipėdą“, – rašė jaunuolis.

Patyrė netipinius simptomus

Jis rašė, kad pagriebė, ką spėjo.

„Važiuojant greitąja visą kelią buvo labai šalta. Pagriebus, ką spėjau, ši aplinkybė tapo labai aktuali! Nuvažiavus prie ligoninės, dar apie pusvalandį teko stovėti ir šalti lauke prie durų, kol įleido į vidų. Toks jausmas, kad virusas užklupo ligoninę netikėtai, o greitoji neturi telefono, kuriuo galėtų pranešti ligoninei, kad mes jau netoliese ir kad kažkaip būtų ruošiamasi mus įsileisti“, – rašė studentas.

Jis teigė, kad yra palatoje, kurioje net arbatos pasidaryti negali.

„O juk turėčiau gydytis nuo viruso ir vartoti daug karštų skysčių...

Dabar galvoju, kad apskritai trys pagrindinės įstaigos, kurios rūpinasi užkirsti kelią koronavirusui, nesikalba tarpusavyje.

Kalba skirtingus dalykus. Karštoji linija sako, kad tai – ne koronaviruso simptomai, tikriausiai tiesiog peršalimas, ligoninėje sako, kad simptomų išvis gali nesijausti arba jie gali būti labai silpni... Greitoji sako: nuo šiol nieko nevalgykit ir negerkit! O ligoninėj: kokia nesąmonė, kodėl jums neleido valgyti, juk tai nesusiję. Gerai, kad spėjau prigriebti porą bananų, nes ligoninėj tą dieną maisto negavau...

Žodžiu, panašu, kad pati sistema daug ką atlieka nelabai atsakingai... Tai ko galima tikėtis iš žmonių?“ – rašė studentas.

Jis teigia patyręs netipinius koronaviruso simptomus.

„Man nebuvo nei dusulio (net sauso kosulio nebuvo), nei temperatūros, aukštesnės nei 37,5 (tik pirmą dieną). Baisu pagalvoti, kiek dar žmonių vaikšto po Lietuvą net nežinodami, kad jie taip pat yra užsikrėtę, nes būdų ir galimybių užsikrėsti yra daugiau, nei jiems atrodo.

Negalintiems nepulti: tuo metu, kai grįžau iš Danijos, negaliojo joks karantinas ir mano savijauta nerodė, nei kad nesveikuočiau, nei tuo labiau kad tai gali būti koronavirusas“, – rašė studentas.