aA
BNS pateikia svarbiausių trečiadienio naujienų apie koronaviruso krizę Lietuvoje apžvalgą.
Koronaviruso krizė: svarbiausios trečiadienio naujienos
© Itar-Tass / Scanpix

Viruso plitimas. Per parą patvirtinta 15 užsikrėtimo koronavirusu atvejų. Informacija apie naujausius atvejus:

* „Maximos“ darbuotoja Dvarčionyse, Vilniuje. Moteris saviizoliacijoje buvo nuo gegužės 10 dienos, kai virusas buvo nustatytas jos artimoje aplinkoje.

* Keturi Santaros klinikų darbuotojai ir du pacientai. Santaros klinikose per savaitę registruoti aštuoni darbuotojų susirgimai. Klinikose laikinai stabdoma dalis planinių chirurginių operacijų.

* Keturi Vilniaus miesto klinikinės ligoninės darbuotojai. Šioje įstaigoje iki šiol registruota 40 atvejų. Prokuratūra dėl koronaviruso išplitimo aplinkybių ligoninėje pradėjo ikiteisminį tyrimą.

* Rusijoje ir Latvijoje dirbęs tolimųjų reisų vairuotojas ir su juo bendravęs pusbrolis.

* Kartenos slaugos ligoninės Kretingos rajone darbuotojo artimasis.

Kauno klinikinėje ligoninėje naujų atvejų per parą nenustatyta, bet po epidemiologinio tyrimo dviem savaitėms uždarytas reanimacijos ir intensyvios terapijos skyrius.

Karantino švelninimas.

* Vyriausybė leido nuo kitos savaitės atnaujinti reguliarius keleivinius skrydžius į Norvegijos miestus. Juos iš Vilniaus ir Kauno svarsto vykdyti oro bendrovės „WizzAir“ ir „AirBaltic“.

* Vyriausybė paskelbė preliminarų planą dėl kultūros renginių atnaujinimo. Atvirose vietose nuo birželio 1 dienos bus galima vykdyti renginius su 300 dalyvių, nuo birželio 16 dienos – 500, nuo liepos 1 dienos – 700, nuo liepos 16 dienos – 900 dalyvių. Uždarose erdvėse nuo birželio 1 dienos bus galima vykdyti renginius su 100 dalyvių, nuo birželio 16 dienos – 150, nuo liepos 1 dienos – 200, nuo liepos 16 dienos – 250, nuo rugpjūčio 1 dienos – 300, nuo rugpjūčio 16 dienos – 350 dalyvių. Galutinį sprendimą numatoma priimti kitą savaitę.

* Parduotuvėse galės atsidaryti daugiau kasų – nustatyta, kad tarp kasų įrengus 140 cm aukščio pertvaras, nebetaikomas reikalavimas tarp kasų išlaikyti dviejų metrų atstumą.

* Paskelbtos rekomendacijos dėl penktadienį mokyklose vyksiančios Paskutinio skambučio šventės. Mokyklos raginamos šventę rengti atvirose erdvėse stadione, lauko klasėje, mokyklos kieme kiekvienai abiturientų klasei skirtingu laiku.

Prezidento teikimas . Prezidentas pateikė Seimui ir pasiūlė ypatingos skubos tvarka svarstyti jo iniciatyvas dėl papildomų išmokų šeimoms su vaikais ir laikino gyventojų pajamų mokesčio tarifo mažinimo nuo 20 iki 15 proc. Seimas numato juos svarstyti ketvirtadienį.

Siunta iš Kinijos. Iš Kinijos į Lietuvą antradienio atskraidinta 230 tūkst. medikams skirtų respiratorių.

Ginčai dėl diskriminacijos. Lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė pareiškė, kad rekomendacija vyresnio amžiaus asmenims nesilankyti jų prekybos ar paslaugų teikimo vietoje yra neetiška ir nekorektiška, nors ir teisėta. Ministras Aurelijus Veryga sako, kad rekomendacijomis siekiama apsaugoti žmones, kuriems yra didesnė mirtingumo rizika.

Kliūtys vežėjams. Lenkija pranešė Lietuvai, kad sugriežtino ribojimus tranzitu per ją dirbti į kitas šalis vykstantiems vilkikų vairuotojams. Vairuotojai, vykstantys į savo darbo vietą lengvaisiais automobiliais ar mikroautobusais, į Lenkiją įvažiuoti galės tik nuo 20 val. vakaro iki 8 valandos ryto Lietuvos laiku.

„Švietimo pinigai betonui“. Švietimo ir mokslo ministras Algirdas Monkevičius parlamentarams aiškinosi dėl Vyriausybės sprendimo lėšas koronaviruso padariniams šalinti švietimo srityje skirti statyboms. Ministras tikina, kad tai padėjo gelbėti darbo vietas, tačiau opozicija sako, kad švietimo pinigai nepagrįstai nukeliauja statybininkams, o ne ugdymo kokybei kelti.

Užsienyje:

* Latvijoje per parą nustatyti keturi nauji užsikrėtimo atvejai, Estijoje – trys.

* Po Azijos, Europos ir Šiaurės Amerikos, viruso plitimas įsibėgėja Lotynų Amerikoje. Brazilijoje pirmą kartą per parą nustatyta daugiau kaip tūkstantis mirties nuo COVID-19 atvejų, infekcijų taip pat sparčiai daugėja Peru, Meksikoje ir Čilėje.

* Rusija pranešė iki šiol didžiausią koronavirusinės infekcijos aukų pagausėjimą. Oficialiais duomenimis, šalyje per parą mirė 135 žmonės, aukų skaičius išaugo iki 2 972. Valdžios kritikai sako, kad tikrasis mirčių skaičius yra gerokai didesnis.

* Mokslininkai paskelbė, kad pasaulyje išmestas anglies dioksido kiekis balandį sumažėjo 17 proc. Prognozuojama, kad šiemet išmestas CO2 kiekis bus 4–7 proc. mažesnis negu 2019 metais.

* Kembridžo universitetas paskelbė, kad akivaizdinių paskaitų nerengs iki 2021 metų vasaros. Mokymasis vyks nuotoliniu būdu, rinktis bus galima nebent mažesnėse grupėse.

* Ispanija nurodė visiems gyventojams dėvėti kaukes viešose vietose.

BNS
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(10 žmonių įvertino)
4.4000

Top naujienos

Visiškas fiasko: konservatorių pirmalaikių Seimo rinkimų idėja žlugo atnaujinta (5)

Seimui antradienį buvo pateiktas priešlaikinių Seimo rinkimų nutarimo projektas. Apie tai dar...

Karas Ukrainoje. Beveik visa Kachovkos hidroelektrinė – po vandeniu, į kai kurias gyvenvietes neįmanoma patekti ekspertai: tai baisiausio košmaro scenarijus (26)

Naktį į antradienį okupantai rusai susprogdino Kachovkos hidroelektrinės užtvanką, kuri yra prie...

Patvirtinta galutinė dujų kaina gyventojams: nuo liepos laukia malonus pokytis (2)

Gamtinių dujų kaina buitiniams vartotojams nuo liepos mažėja 4–5 centais. Valstybinė...

Ukraina įvardijo Kachovkos HE sprogdinimo vykdytojus Zelenskis: užtvanka susprogdinta iš vidaus

Ukrainos prezidento kanceliarijos vadovo patarėjas Mychaila Podoliakas teigia, kad, Ukrainos...

Santykiauti su paaugliu už pinigus bandęs buvęs Seimo narys Ačas savo tiesos neįrodė (2)

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Remigijaus Ačo skundą, buvęs Seimo narys lieka...

Anna Tamm, Marija Ševčiuk, delfi.ee

Maskvoje studijuojantis estas po gatves vaikščiojo mėlynais ir geltonais drabužiais: papasakojo, kaip vietiniai reaguoja į užsieniečius

Nyaono mokosi Rusijos valstybiniame Kosygino vardo institute – studijuoja kostiumo ir drabužių...

Po rusų teroristinio akto – šokas: tai bus didžiausia amžiaus katastrofa papildyta; pakomentavo grėsmes Zaporižės AE (19)

Rusų okupantai naktį susprogdino Ukrainoje esančią Kachovkos hidroelektrinės užtvanką, kuri...

Didelis gaisras Vilniuje: užsiliepsnojo nuotekų valyklos talpykla joje yra apie 50 t atliekų

Antradienį gausios ugniagesių pajėgos išvyko gesinti gaisro Vilniuje. Pranešama, kad dega...

Į laikiną apribojimų zoną sostinėje pateks ir parduotuvės – „Ikea“, „Nordika“ bei kitos

Liepos viduryje Vilniuje vyksiančio NATO viršūnių susitikimo metu būsiantys ribojimai darys...

Darbo vietoje pričiupta girta darželio direktorė darkart nustebino kolegas

Prieš daugiau nei savaitę rašėme, kad Klaipėdos lopšeliui-darželiui „Inkarėlis”...