aA
Šaltiniai Nacionaliniame visuomenės sveikatos centre (NVSC) Delfi patvirtino, kad su koronaviruso protrūkiu Lietuvos operos ir baleto teatre (LOBT) bei Kauno filharmonijoje siejami dar du susirgimai.
NVSC atstovė Ginrita Megelinskienė sako, kad dėl asmens duomenų apsaugos negalinti atskleisti susirgusiųjų pavardžių, tačiau patvirtina, kad „COVID – 19 diagnozuotas dviem - Italijos ir Lietuvos piliečiams, sietiniems su protrūkiu Kaune ir Vilniuje, kultūros įstaigose“.
Koronavirusas nustatytas ir operos dainininkui
© Vidmantas Balkūnas

Delfi šaltinių teigimu, teigiamas koronaviruso tyrimas patvirtintas vienam žymiam operos solistui ir protestantų bažnyčios „Naujoji karta“ pastoriui bei iš Italijos į Lietuvą neseniai atvykusiam garsiam dirigentui ir muzikos pedagogui.

Pastarasis šiuo metu dėl sveikatos būklės gydomas Santariškių klinikų Infekcinėje ligoninėje.

Tai, kad vienas iš susirgusiųjų, Italijos pilietis, gydomas ligoninėje, patvirtino ir NVSC atstovė.

Tenoro iš Lietuvos būklė geresnė, jis gydosi namuose.

Dėl pastarojo ligos atšaukiami suplanuoti pasirodymai Tauragės muzikos festivalyje ir kituose renginiuose.

Apie tai savo feisbuke skelbia kitas žinomas operos dainininkas Liudas Mikalauskas.

Iš viešos informacijos matyti, kad lietuvis tenoras su kitais žinomais Lietuvos atlikėjais galimai jau ligos inkubacinio periodo metu koncertavo Nidos bažnyčioje, Palangos Kurhauze.

NVSC specialistų surinkta epidemiologinė epikrizė leidžia įtarti, kad pirminis užkrato šaltinis, dėl kurio šiuo metu tiriami per šimtas asmenų LOBT ir Kauno filharmonijoje, galėjo būti būtent svečias iš koronaviruso paveiktos Italijos.

Esą atvykėlis Lietuvoje daugiau nei savaitę jautėsi prastai ir turėjo koronavirusui būdingų susirgimo požymių.

Į Lietuvą jis, pagal galiojančią tvarką, turėjo atvykti kultūros ministro Mindaugo Kvietkausko įsakymu, išimties tvarka. Tačiau ministerija tai neigia.

Nuo vasario 26-osios, ekstremalios padėties Lietuvoje paskelbimo, užsieniečiai į Lietuvą neįleidžiami, išskyrus numatytas išimtis.

Viena iš tokių išimčių – aukšto meistriškumo kultūros, meno, sporto atstovų atvykimas koncertų, varžybų ar pedagoginiais tikslais.

Kultūros ministerijos atstovė Jana Mikulevič informavo, kol kas negalinti patikslinti, kada ir kieno kvietimu italas atvyko į Lietuvą.

„Vyriausybės nutarimuose tokio asmens pavardės nerandu, tiesiog ieškome dabar ministerijos vidiniuose dokumentuose“, - sakė Kultūros ministerijos Ryšių su visuomene ir strateginės komunikacijos skyriaus vedėja J. Mikulevič.

Ji pažadėjo informuoti iš karto, kai tik tokia informacija bus surasta.

"Jūsų minimas asmuo atvyko ne kultūros ministro įsakymu suteikta išimties teise. Ministrui minėto asmens atvykimo aplinkybės nėra žinomos", - sakė antradienį Kultūros ministerijos viešųjų ryšių atstovė.

Pagal galiojančias Vyriausybės nutarimo išimtis, atskiros srities ministro teikimu gali būti leista atvykti užsienio valstybės piliečiui į Lietuvą, jei tam yra nurodomos rimtos priežastys.

Tačiau bet kokiu atveju, sprendimą dėl to priima tik Vyriausybė savo posėdyje oficialiu nutarimu.

Turimais duomenimis, italas rengė aukšto meistriškumo kvalifikacijos mokymus žinomiems šalies atlikėjams, tarp jų - taip pat LOBT ir Kauno filharmonijos darbuotojams.

Koronavirusu užsikrėtęs pats LOBT direktorius Jonas Sakalauskas pirmadienį viešai išplatino laišką, prašydamas neskleisti gandų apie esą koronavirusu susirgusį teatro meno vadovą, Sesto Quatrini.

„Iš Italijos atvykęs LNOBT Operos meno vadovas Sesto Quatrini, dalyvaujantis „Anos Bolenos“ repeticijose, taip pat pristatė liepos 29 d. išduotą pažymą, kad nėra užsikrėtęs COVID-19 infekcija. Jokiais sveikatos sutrikimais, priešingai nei viešai teigia nenorintys savo vardo viešinti teatro darbuotojai, šis dirigentas nesiskundė. Tad raginčiau teatro bendruomenę ateityje susilaikyti nuo sąmoningai klaidinančios ar nepatikrintos informacijos skleidimo“, - išplatintame kreipimesi teigia LOBT direktorius J. Sakalauskas.

Tai, kad LOBT meno vadovas S. Quatrini nėra sietinas su susirgusiu ir šiuo metu ligoninėje gydomu Italijos piliečiu, patvirtino ir NVSC atstovė G. Megelinskienė.

Ji sakė, kad „tai du skirtingi asmenys, ir mes šiuo metu neturime duomenų, kad jie galėjo kontaktuoti tarpusavyje“.

Epidemiologė patvirtino, kad teigiamas testas gautas „ne LOBT meno vadovo koronaviruso tyrimui, bet kito asmens, Italijos piliečio, kuris gydomas ligoninėje atžvilgiu“.

Delfi primena, kad pagal dabar galiojančias NVSC rekomendacijas, visi asmenys, kurie įtariami turėję sąlytį su užsikrėtusiais ar susirgusiais asmenimis, prašomi kreiptis dėl koronaviruso testo atlikimo, taip pat privalo apie tokius buvusius kontaktus pranešti tel. Nr. +370 5 264 9676, +370 618 79984, +370 5 212 4098 (I–IV 8:00–17:00, V 8:00–15:45). Už vengimą suteikti tokią informaciją yra numatyta baudžiamoji atsakomybė.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(50 žmonių įvertino)
3.6200

Top naujienos

Bliūkšta ne šiaip Vokietijos pažadai: įtarimai dėl kanclerio melų į pavojingą padėtį stumia ne tik sąjungininkus (9)

Dar šiemet Vokietijos gynybai bus skirta 100 mlrd. eurų. Vokietija galiausiai skirs tuos nelemtus...

Verslas PliusAurimas Perednis, laida „Iš esmės“

Po kilusio triukšmo dėl „Ignitis“ keičiamų planų pateko į keistą situaciją: už du objektus Vilniaus mieste – skirtingas antkainis

Valstybėje kilo triukšmas dėl „Ignitis“ keičiamų planų daliai klientų. Pasigirdo kritikos...

Karas Ukrainoje. Ukraina po Putino pasisakymo: kaukės nusimestos ekspertas aiškino, kaip Rusija pasirenka datas masinėms atakoms (2)

Ukrainos prezidento kanceliarijos vadovo patarėjas Michailas Podoliakas pakomentavo Rusijos...

SuTaupyk

Internautai eina iš proto dėl eglės Molėtuose: auksarankė kūrėja pričiupo Grinčą

Galime būti ramūs, kad šiemet Grinčas Kalėdų nepavogs – pasirodo, jis rimtai įstrigo...

Pranešama, kad įširdęs Cristiano Ronaldo pagrasino palikti Portugalijos rinktinę

Pastaruoju metu įvairių apkalbų ir gandų epicentre nuolat atsidurianti Portugalijos futbolo...

Roma Macijauskaitė

Ryžosi eksperimentui – trims savaitėms atsisakė miltų bei cukraus: papasakojo, kaip viskas vyko, ir kiek svorio neteko (1)

Įvairius mokymus gero maisto studijoje „Good Food Studio“ rengianti virtuvės šefė ir mitybos...

Astrauskaitė atleista iš darbo Vilniaus mokykloje, direktorė jai siūlo grįžti (7)

Riaušių prie Seimo organizavimu kaltinama Astra Genovaitė Astrauskaitė atleista iš darbo...

Jūratė apie nėštumą sužinojo per savo gimtadienį: partnerio reakcija išmušė žemę iš po kojų

Žinia apie nėštumą ne visada ir ne visiems būna džiuginanti. Taip nutiko ir Jūratei (pavardė...

Iš atakuoto Rusijos aerodromo dingo 9 bombonešiai (2)

Gruodžio 7 dieną tarnybos „Planet Lab“ darytose nuotraukose matyti, kad iš Rusijos Diagilevo...

Lietuvos nacionalinis dramos teatras paskelbė atsaką Koršunovui: apgailestaujame dėl jautrios režisieriaus reakcijos

Lietuvos nacionalinis dramos teatras (LNDT), reaguodamas į vakar daug dėmesio sulaukusį...