aA
Maršrutu Klaipėda-Biržai važiavusi Valentina pakliuvo į nepavydėtiną situaciją – kontrolierės neįtikino telefone turima dokumento nuotrauka, tad ši išrašė baudą. Tiesa, ne moteriai, o bilietą jai pardavusiam vairuotojui.
Kontrolierė autobuse
© Stop kadras

Turėjo tik dokumento kopiją

„Šiandien (liepos 8 d.) susidūriau su labai nemalonia situacija. 10:45 val., įsėdau į autobusą Pakruojo autobusų stotyje ir važiavau maršrutu Klaipėda-Biržai. Vykome kartu su anūkėle. Mergaitei vasario 9 dieną suėjo šešeri metukai. Be bilieto vaiką viešuoju transportu galima vežti iki septynerių metų, tačiau neturėjau jos amžių liudijančio dokumento, tik dokumento nuotrauką telefone, bet vis tiek pirkau bilietą už pusę kainos“, – feisbuke situaciją apibūdino moteris.

Tačiau netrukus į autobusą įlipo kontrolierė. „Parodžiau bilietus, kaip priklauso, tačiau prikibo prie mūsų, nes neturėjome popierinio dokumento. Ne tik prikibo, bet ir negražiai vadino, užgauliojo, išrašė baudą, grasino ir pasakė, kad neišgalėsiu susimokėti baudos“, – tęsė moteris. Savo pasakojimą ji patvirtino įrašu, kuriame matyti, kad baudą rašanti kontrolierė bendravo grubiai.

Prireikė raminamųjų

„Tačiau tai dar ne viskas. Turiu neįgalumą, gerb. moters elgesys privertė išgerti raminamųjų. Jau nekalbu apie tai, kaip moteris stūmė mane visų autobuse buvusių žmonių akivaizdoje, pažemino, aprėkė, psichologiškai išgąsdino anūkėlę“, – teigė Valentina.

Ji suskaičiavo, kad kol kontrolierė rašė baudą, autobusas užtruko 12 minučių.

Tiesa, ji pati neneigia ir savo kaltės, kad neturėjo su savimi dokumento originalo, tačiau tai, anot jos, nepateisina kontrolierės elgesio. „Suaugęs žmogus – be gėdos jausmo. Suprantama, dirba savo darbą, tačiau manau, galima ir gražiau. Toks žmogus negali dirbti tokio darbo, – istoriją tęsė Valentina ir padėkojo vairuotojui. – Esu labai dėkinga gerb. vairuotojui, kurio vardo, gaila, bet nesužinojau. Labai ačiū už palaikymą, supratingumą.“

UAB „Klaipėdos autobusų parkas“: bauda buvo išrašyta ne keleivei, o vairuotojui

DELFI susisiekus su UAB „Klaipėdos autobusų parkas“ generaliniu direktoriumi Vaidu Ramanausku, šis teigė, kad bauda buvo išrašyta ne mergaitei, o vairuotojui.

„Mes samdome apsaugos kompaniją, kuri saugo ir kontroliuoja vairuotojus. Ši kompanija sustabdė mūsų autobusą, patikrino, tačiau to akto aš dar nemačiau“, – teigė direktorius ir pridūrė, kad šiuo metu atostogauja.

Bauda, anot V. Ramanausko, buvo išrašyta už tai, kad vairuotojas šešiametei vis dėlto pardavė bilietą, nors žinojo, kiek jai metų. „Jis žinojo, kad jai nėra septynerių ir ji neužėmė atskiros sėdimos vietos. Tokiu atveju vaikas vežamas nemokamai. Bet dar nežinau, kodėl apsaugos darbuotojai apskritai nusprendė išrašyti aktą, nes jei autobuse yra laisvų vietų, vairuotojai neverčia vaikui sėsti ant kelių. Nežinau, kodėl apsauga nusprendė, kad mergaitė turi būtinai sėdėti ant kelių, ginčytina situacija“, – kalbėjo V. Ramanauskas.

Direktorius patvirtino, kad norint gauti lengvatą autobuso bilietui, būtina pateikti originalų dokumentą, o ne jo kopiją. „Tačiau reikia elgtis žmogiškai. Vairuotojui užteko (dokumento nuotraukos, kurią, moteris parodė savo telefono ekrane – DELFI), apsaugai neužteko ir kilo konfliktinė situacija“, – įvardijo V. Ramanauskas.

Pasidomėjus, kokio dydžio bauda nubaustas vairuotojas, V. Ramanauskas teigė, kad viską dar reikia išsiaiškinti. „Nemanau, kad bausime vairuotoją. Reikia pasikalbėti, jis ilgametis mūsų vairuotojas. Vežė vaiką, leido jam atsisėsti, pasielgė žmogiškai, – kalbėjo V. Ramanauskas. – Turiu ir su apsaugos darbuotojais pasikalbėti, kokia jų pozicija buvo.“

Kontrolierės elgesys nepateisinamas

Autobusu su mažamete mergaite keliavusi Valentina mobiliuoju telefonu įamžino grubų kontrolierės bendravimą. Tai, anot V. Ramanausko, turi būti apsvarstyta.

„Kalbėsimės su apsaugos įmone, nes jie turi bendrauti mandagiai. Vairuotojų apmokymams skiriame nemažai lėšų, samdome psichologus, kad bendrautų su vairuotojais. Ypatingą dėmesį skiriame ir vaikams – per kiekvienus mokymus kalbame, kad nesvarbu, kas nutiktų, vaiku turime pasirūpinti. Jei jam trūksta cento ar panašiai – juk visko pasitaiko. Visada atkreipiame dėmesį į neįgaliuosius ir vaikus. O taip bendrauti, kad jai (kontrolierei – DELFI) niekas neįdomu. Jai, kaip vairuotojas ir parodė, buvo įdomu tik surašyti aktą. Už tai ji gauna priedą, tad tą darbą ir atliko. Bet mes teikiame paslaugą ir su keleiviais turime bendrauti kultūringai ir mandagiai.“

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Juozaičio pranašystė: jei taip toliau, po 20 m. nebebus lietuvių kalbos ir tautos (1373)

„Niekada taip nebuvo, kad lietuvis taip ėstų lietuvį. Po bet kurio straipsnio tokių keiksmų...

Su Nekrošiumi dirbusios aktorės vos tramdo ašaras: taip netikėta, taip staiga (35)

Antradienio rytą Lietuvą žaibiškai apskriejo liūdna žinia – mirė garsus teatro režisierius...

Orai: laikysis lengvas šaltukas

Lapkritis persirita į paskutinį dešimtadienį ir, panašu, artėja prie jam būdingų orų.

Andrius Užkalnis: mano šuo maitinasi geriau negu visa tavo šeima (471)

Lietuviai, nacionalinio maisto gadintojai. Ar pastebėjote, kad lietuviai blogiausiai elgiasi su tuo...

Markauskas pardavė jį iš posto išvertusį ūkį: politika privertė daryti greitus sprendimus (24)

Per patį skandalo dėl neteisėtai ariamos žemės įkarštį tuometinis žemės ūkio ministras...

Tenerifėje atostogavęs lietuvis apie salai smogusią stichiją: sakė, kad tai – anomalija (26)

„Tai ne eilinis įvykis, nes anomalija ne bet ką vadina“, – taip savaitgalį šėlusią...

DELFI autoriai pagerbti Titanų statulėlėmis (20)

Antradienio vakarą į iškilmingą vakarą MO muziejuje rinkosi DELFI autoriai ir bičiuliai. Čia...

Antrame kėlinyje įvarčiais prapliupę serbai sutriuškino Lietuvos rinktinę (202)

Lietuvos futbolo rinktinė sužaidė geriausią pirmą kėlinį UEFA Tautų lygoje, tačiau antrajame...

Neuromokslininkas Bredesenas: norite nesusirgti Alzheimeriu – venkite pagrindinių ligos sukėlėjų (27)

„Holistic Primary Care“ redaktorius Erikas Goldmanas kalbasi su dr. Dale’u Bredesenu –...

„Žalgirį“ CSKA pasitiko netikėtai vėsiai, bet su komplimentais specialiai Krepšinis.lt iš Maskvos (3)

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai antradienio vakarą surengė pirmąją treniruotę Maskvoje prieš...