„Siūloma elgtis ryžtingai ir kirsti iš peties – paleisti visą Seimą po velnių, vėliau ir Vyriausybę“, – socialiniame tinkle „Facebook“ komentuodamas TS-LKD partijos lyderių raginimą perkrauti politinę sistemą ketvirtadienį rašė M. Skritulskas.

Konservatoriaus teigimu, sprendžiant skaidrumo problemas reikėtų nepamiršti ir politinių partijų.

„Skaidrintis, tai skaidrintis: reikia tai daryti nuosekliai ir iki galo! Keista, tačiau siūlant gydyti Lietuvos politinę sistemą, pamirštama, kad politinės partijos taip pat yra neatsiejamos nuo šios sistemos. Ir, ko gero tai yra jos kertinės dalys. Todėl be politinių partijų išskaidrinimo ir perkrovimo, politinė sistema nebus iki galo pagydyta“, – teigė jis.

Pasak M. Skritulsko, už savo partijų narius turėtų būti atsakinga partijų vadovybė, kuri, jo teigimu, taip pat turėtų pasitikrinti rinkėjų pasitikėjimą.

„Ne kas nors, bet pirmiausia partijos ir jų vadovai turi būti politiškai atsakingi už tai, kad jų partijų nariai, nesvarbu, esami, ar buvę savivaldybių tarybos nariai yra minimi „čekučių reikaluose“. Taigi, jei jau perkrauti ir skaidrintis, tai pasitikrinti rinkėjų pasitikėjimą turėtų ne tik Seimo nariai, bet ir už tai, žinoma, politine prasme atsakingi partijų vadovai. Ypač tie, kurie kelia sau ir visos Lietuvos politinės sistemos aukščiausius skaidrumo ir padorumo standartus. Įdomus, kas pirmas savo asmeniniu pavyzdžiu parodys aukščiausius skaidrumo ir padorumo standartus?“ – retoriškai savo „Facebook“ įraše klausė M. Skritulskas.

ELTA primena, kad visuomenininko Andriaus Tapino savivaldos tarybų lėšų įsisavinimo tyrimas sukėlė politinę krizę.

Suabejojus, ar ministrai Jurgita Šiugždinienė, Gintarė Skaistė bei Simonas Kairys skaidriai naudojosi kanceliarinėmis lėšomis, konservatorių partijos prezidiumas priėmė sprendimą siūlyti Seimui surengti pirmalaikius rinkimus. Jeigu parlamentas apsispręs kitaip, tuomet, pasak TS-LKD, būtų svarstoma dėl Vyriausybės atsistatydinimo.

Tokia iniciatyva sutinkama nevienareikšmiškai – valdantieji liberalai sako, kad Seimas turėtų apsispręsti dėl siūlymo tik po NATO viršūnių susitikimo. Tuo metu Laisvės partija nurodo esanti atvira iniciatyvai.

Opozicija tvirtina, kad Vyriausybė, siūlydama perkrauti visą valdžios sistemą, kratosi politinės atsakomybės dėl į skandalą įsivėlusių ministrų. Todėl Seimo mažumos atstovai ragina Ministrų kabinetą trauktis.

Konservatorių pirmininkas Gabrielius Landsbergis pirmadienį Seimo frakcijų vadovams išsiuntė kvietimą susitikti dėl siūlymo rengti pirmalaikius parlamento rinkimus dar šį rugsėjį. Visgi, opozicijai nesutikus dalyvauti, posėdis neįvyko.

Skandalo įkarštyje švietimo, mokslo ir sporto ministrė J. Šiugždinienė pripažino negalinti dokumentais pagrįsti savo išlaidų, dirbant Kauno miesto savivaldybėje, todėl politikė pateikė atsistatydinimo pareiškimą, kurį pirmadienį premjerė I. Šimonytė perdavė prezidentui.

Laikinosios sostinės taryboje dirbusi G. Skaistė bei S. Kairys taip pat nurodė, kad neturi kaip pagrįsti, kur naudojo tarybos nario veiklai skirtas lėšas. Finansų ministrė nurodė, kad susiklosčius tokiai situacijai ji Kauno savivaldybei perves beveik 14 tūkst. eurų.

Šaltinis
Temos
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)