„TS-LKD frakcija neturėtų palaikyti M. Puidoko ir Seimo narių grupės pateiktų Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisų, kurios įteisintų teisę smurtauti prieš vaikus ar kitaip iškreiptų dabar galiojantį Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymą, o pasirašiusiesiems po minėtomis pataisomis – parašus atsiimti“, – rašoma prezidiumo sprendime.

Antradienio vakarą kelias valandas posėdžiavusi partijos vadovybė taip pat primygtinai rekomendavo frakcijos nariams šiuo klausimu laikytis tik suderintos pozicijos.

TS-LKD frakcijai Seime dar pavesta pareikalauti iš Vyriausybės paramos šeimai plano ir poįstatyminių aktų pakeitimo, kad vaiko teisių reforma vyktų sklandžiai.

Grupė parlamentarų po rezonansinio vaikų paėmimo iš šeimos atvejo įregistravo pataisas, kurios keičia smurto prieš vaikus sąvoką. Numatoma, kad fiziniu smurtu prieš vaiką būtų laikomas tik sukeliamas žymus skausmas, o į psichologinio smurto apibrėžimą įtraukiamas „prievartinis vaikų ir tėvų atskyrimas prieš jų valią“.

Šias pataisas inicijavo „valstietis“ Mindaugas Puidokas su daugiau kaip 50 parlamentarų iš „valstiečių“, „tvarkiečių“ konservatorių bei kitų frakcijų.

Jas pasirašė ir trys konservatoriai, du iš jų – Sergėjus Jovaiša ir Irena Haase – pamatę po kuo pasirašė, parašus atsiėmė.

Rimantas Jonas Dagys teigia visiškai palaikantis pataisas ir parašo atšaukti neketinąs.

„Lieku prie savo nuomonės, turiu dirbti kaip pakomitečio pirmininkas ir grupės „Už šeimą“ pirmininkas. Nematau argumentų, kodėl turėtume tų pataisų atsisakyti (...) Tikrai neatsiiminėsiu, nuomonės tikrai nekeičiu“, – trečiadienį BNS sakė parlamentaras.

„Partijos bičiuliai turi savo nuomonę, savo matymą, jų matymas yra kitoks, gerbiu jų nuomonę ir, manau, jie gerbia mano nuomonę“, – pridūrė jis.

R. J. Dagio teigimu, tai vertybinis klausimas.

„Gyvenime visko gali būti, bet yra tam tikrų vertybinių klausimų, yra ribos, kurių turime laikytis. Tų pačių principų visada laikiausi nuosekliai ir žadu jų laikytis. Man vaikus traumuojanti sistema netinka, tai yra nepagarbos šeimai sistema, toks požiūris į mūsų šeimą man netinka“, – tvirtino konservatorius.

Liepą pradėjo galioti centralizuota vaiko teisių apsaugos sistema, atsirado mobilios pagalbos šeimai komandos. Taip pat nustatyta bendra schema, kaip turi elgtis institucijos, gavusios pranešimą apie skriaudžiamą vaiką.