Seimo opozicinės Tėvynės sąjungos - konservatorių frakcijos atstovai pareiškė, jog vidaus reikalų ministro įspėjimai nesustabdys jų noro susitikinėti su statutinių institucijų darbuotojais.
Jurgis Razma
© ELTA
Spaudos konferencijoje penktadienį konservatoriai Seimo nariai Jurgis Razma ir Rasa Juknevičienė paragino vidaus reikalų ministrą Juozą Bernatonį atšaukti raštą, kuriame jis įspėjo statutinių institucijų, tarp jų Policijos departamento, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento ir kitų, vadovus, jog šių įstaigų tarnybinėse patalpose bei tarnybos metu neturėtų būti organizuojami pareigūnų susirinkimai, susiję su politinių partijų veikla.

Ministras rėmėsi Valstybės tarnybos įstatymu, kuris draudžia valstybės tarnautojams dalyvauti politinėje veikloje tarnybos metu. Tokį ministro sprendimą paskatino sausio 29 dieną opozicinės Tėvynės sąjungos (Lietuvos konservatorių) partijos surengtas susitikimas su Šiaulių rajono policijos pareigūnais, kuriame dalyvavo J.Razma.

Šiauliuose įvykęs susitikimas buvo anonsuojamas kaip dalis konservatorių vykdomos bendravimo su rinkėjais akcijos "Sakyk, žmogau!". Konservatoriai anksčiau sakė, jog ši akcija padės geriau pasirengti artėjantiems prezidento ir savivaldybių tarybų rinkimams.

Susitikime Šiauliuose turėjo dalyvauti ir konservatorių kandidatas į prezidentus parlamentaras Andrius Kubilius, bet jis neatvyko. Prezidento rinkimai yra numatyti šių metų gruodį, o savivaldybių tarybų turėtų įvykti 2003 m. vasario arba kovo mėnesį.

Vidaus reikalų ministerija šią savaitę pareiškė susirūpinimą, jog politikai bando įpainioti statutinių institucijų darbuotojus į politinę veiklą. Konservatoriai šiuos kaltinimus atmeta ir ministro poziciją vertina kaip bandymą varžyti opozicijos teises.

"Kreipiamės į ministrą, siūlydami atšaukti raštą ir paaiškinti statutinėms organizacijoms, kad jų susitikimai su Seimo nariais yra labai naudingi ir prasmingi", - pareiškė J.Razma. Priešingu atveju, konservatorių nuomone, J.Bernatonis turėtų atsistatydinti iš socialdemokratų partijos ir išeiti iš Seimo, nes jis taip pat yra politikas.

"Aš manau, kad mūsų šūkis "Sakyk, žmogau!", turi galioti ir statutiniams darbuotojams. Neabejoju, kad policininkai ir gaisrininkai taip pat yra žmonės", - pridūrė parlamentaras.

Konservatoriai teigė, jog ministro raštas nesustabdys jų noro susitikti su statutinių institucijų darbuotojais. "Lukašenkinės cenzūros mūsų krašte įvesti nepavyks", - pareiškė konservatorė R.Juknevičienė.

Konservatorių nuomone, vidaus reikalų ministras naudoja "dvigubus standartus". J.Razmos teigimu, vidaus reikalų ministras nesureagavo į socialdemokrato Justino Karoso susitikimą su policijos pareigūnais Lazdijuose.

"Kai socdemų nariai lankosi policijoje - vidaus reikalų ministrui tinka, kai opozicijos atstovai - blogai", - pažymėjo J.Razma. J.Bernatonis yra vienas iš socialdemokratų partijos pirmininkų pavaduotojų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Perėjusi tikrą pragarą žydė į Vilijampolę grįžo ieškoti užkastos dėžės (45)

Izraelyje šiuo metu gyvenanti Kaune gimusi Dita Šperling savo akimis regėjo, kaip baltaraiščiai...

Lenkijos ekonomikos architektas: sukame pavojingu keliu (25)

Pirmosios nekomunistinės Lenkijos vyriausybės finansų ministras Leszekas Balcerowiczius sako, kad...

Šveicarų specialistai įvertino Gedimino kalno gelbėjimo planą: tikrai yra dėl ko nustebti (418)

Lietuvos mokslininkai ir specialistai vis dar nesutaria, kaip gelbėti Gedimino kalną. Kol mūsų...

Naujutėlaitis JAV karo laivas įstrigo lede (6)

Naujutėlaitis JAV karinio jūrų laivyno nuo Kūčių dienos dar nepajudėjo iš Monrealio, o dėl...

Garsenybėms – metų mados egzaminas. Kam pavyko jį išlaikyti? M. Palaikytės verdiktas (42)

Pramogų pasaulio apdovanojimų rengėjai garsiai skelbė – tai metų renginys. Tad įžymybės...

Po išbandytų ekstremalių žiemos pramogų – koma ir pasekmės visam gyvenimui (8)

Žiemą lauke paspaudus šaltukui eilinė kelionė į darbą ar pasivaikščiojimas mieste gali...

Prieš dvikovą su „Žalgiriu“ – Eurolygos užmojis pažaboti „Panathinaikos“ savininką

Atėnų „Panathinaikos“ klubo savininkas Dimitris Giannakopoulas užsitraukė Eurolygos...

NBA naktis: dviejų pratęsimų trileryje Cousinsas užfiksavo penkiasdešimt metų nematytą rezultatą

NBA pirmenybėse pirmadienio naktį įvykus devyniems susitikimams įsimintiniausią dvikovą...

Dakaro didvyriai prisipažino: niekur nejautėme tokio jaudulio, kurį patyrėme sugrįžus namo (30)

Dviem savaitėms automobilių sporto fanus Lietuvoje prikaustę prie kompiuterių, televizorių ir...

Orai: laukia šalčiausia šios žiemos naktis (32)

Antradienio naktis bus bene šalčiausia šią žiemą. Vietomis, rytiniuose ir pietiniuose šalies...