aA
Seimo Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno pavaduotoja Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė ir šios frakcijos narys Arvydas Anušauskas kritikuoja valdančiųjų ketinimus sujungti dvi parlamentines komisijas - Valstybės istorinės atminties ir Laisvės kovų.
© DELFI / Domantas Pipas

Pirmadienį spaudos konferencijoje Laisvės kovų komisijos pirmininko pavaduotoja R. Morkūnaitė-Mikulėnienė sakė, kad ši komisija sprendžia ne tik istorinės atminties klausimus, įamžinimo dalykus, bet ir socialinius klausimus, kurie liečia tremtinius, politinius kalinius, nuo okupacijų nukentėjusius asmenis.

„Todėl valdančiųjų noras naikinti šią komisiją, prijungiant prie Valstybės istorinės atminties komisijos, kelia daug klausimų. Keista, kad Valstybės istorinės atminties komisijos pirmininkas ponas Arūnas Gumuliauskas taip entuziastingai siekia, kad šitos komisijos būtų sujungtos“, - sakė parlamentarė.

Jos teigimu, tai reikštų, kad sujungus komisijas darbo krūvis padidės, bet darbuotojų, aptarnaujančių šią komisiją, sumažės.

„Galima nors ir visas komisijas sujungti, bet kas seka po to ?“, - svarstė konservatorius A. Anušauskas. Jo nuomone, Laisvės kovų komisija turėtų išlikti.

Apie ketinimus sujungti dvi parlamentines komisijas kalbėjusi Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos valdybos pirmininkė Rasa Duobaitė-Bumbulienė sakė, kad tai „vertinanti nekaip“.

„Mus, kaip organizaciją, vienijančią nuo sovietinės okupacijos nukentėjusius asmenis, tai, žinoma, liūdina, nes dar nemaža dalis žmonių, kurie tai išgyveno, yra gyvi ir jiems šiuo metu vis dar reikia valstybės rūpesčio, valstybės dėmesio. Būtent tokios funkcijos ir numatytos Laivės kovų komisijos nuostatuose“, - spaudos konferencijoje sakė R. Duobaitė-Bumbulienė.

Visuomeninės tarybos prie Laisvės kovų komisijos pirmininkas Gvidas Rutkauskas pastebėjo, kad planuojama sujungti dvi komisijas, kurios dirba visiškai skirtingus darbus.

„Tų dviejų komisijų sujungti negalima ir mes, visuomeninė taryba, esame prieš tai. Mūsų taryba, kurios nariai yra 16 patriotinių organizacijų atstovai, tikrai yra ir pasipiktinę, ir nesuprantame, ir aišku nepritariame tų dviejų komisijų jungimui“, - sakė G. Rutkauskas.

Jo nuomone, šiuo metu komisijų nereikėtų jungti, nes tikrai nukentės dviejų komisijų darbai.

Rugsėjo 25 d. Seimas pradėjo svarstyti siūlymą sujungti dvi parlamentines komisijas - Valstybės istorinės atminties ir Laisvės kovų.

Už tokį Statuto pakeitimo projektą, kurį pristatė Valstybės istorinės atminties komisijos pirmininkas „valstiečiams“ atstovaujantis Seimo narys A. Gumuliauskas, po pateikimo balsavo 61 Seimo narys, prieš buvo 14, susilaikė 13 parlamentarų. Į Seimo plenarinių posėdžių salę projektas turėtų sugrįžti spalio 16 d., primena ELTA.

Pasak A. Gumuliausko, komisijų sujungimas turi logikos ir prasmės. „Šiose komisijose sprendžiami klausimai dažnai kartojasi. Manytume, esant tikslinga jas sujungti, kad komisijų veikla būtų efektyvesnė“, - sako A. Gumuliauskas.

Jo nuomone, tai padėtų efektyviau, sparčiau spręsti klausimus, susijusius su Lietuvos istorija, istorinės atminties sklaida, užtikrintų koordinuotą informacijos visuomenei teikimą iš valstybės institucijų bei tradicijų tęstinumą, siekiant koordinuoto istorijos įamžinimo.

Šiuo metu Seime nuolat veikiančios yra Etikos ir procedūrų, Peticijų, Kriminalinės žvalgybos parlamentinės kontrolės ir Migracijos komisijos. Siūloma papildyti Seimo statutą ir įtvirtinti, kad Seimo Valstybės istorinės atminties ir laisvės kovų komisija būtų nuolatinė komisija.

Šiuo metu Laisvės kovų komisijoje dirba 8 parlamentarai. Jos pirmininkas yra socialdemokratas Juozas Olekas, pavaduotoja - konservatorė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Seimo nario A. Gumuliausko vadovaujamoje Valstybės istorinės atminties komisijoje dirba 11 parlamentarų.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Kai kuriose Lietuvos įmonėse uždirbti milijonams pakanka vieno darbuotojo: kaip joms tai pavyksta? (25)

Lietuvoje yra ne viena kompanija, vienam darbuotojui sugeneruojanti daugiau kaip 10 milijonų eurų...

Stilistas rėžė nuomonę apie „Žmonių“ įvaizdžius: jei nepasiruošei, sėdėk tyliai ir apeik raudoną kilimą ratu (105)

Kiekviename renginyje laukiamiausia smalsuolių dalis – raudonas kilimas ir, žinoma, akį...

Gyvai / LKL rungtynės: „Rytas“ – „Lietkabelis“ tiesioginė vaizdo transliacija (14)

Trečiojo „Betsafe–LKL“ rato starte – trečioji Vilniaus „Ryto“ ir Panevėžio...

Verslininkas Saulius Karosas amžinojo poilsio atgulė Menininkų kalnelyje: atsisveikinimo kalbą tarė ir 18-metis sūnus (363)

Šią savaitę verslo pasaulį ištiko netektis – naktį iš antradienio į trečiadienį mirė...

Ekspertas: Putino spaudimas Lukašenkai gali tapti nepakeliamas (120)

Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui liko daugiau nei penkeri metai kadencijos, bet jis jau turi...

Nori atšaukti Nacionalinę premiją Ivaškevičiui – partizanų vaizdavimas sukėlė tikrą audrą Lietuvos rašytojų sąjunga gina (207)

Lietuvos rašytojų sąjungos valdyba šeštadienį paskelbė rašytoją Marių Ivaškevičių...

Močiutės kiaulienos kepsnys nepaliks abejingo net ir didžiausio maisto kritiko (30)

Močiutė iškepė kiaulienos kepsnį , kuris nepaliks abejingo net ir didžiausio maisto kritiko....

Katleris savo kebabinės žlugimą prilygino iširusiai Kuzminsko santuokai ir įgėlė garsenybėms (6)

Penktadienio vakarą žymiausi pramogų, kultūros, verslo ir sporto atstovai būriavosi kasmetiniuose...

Įlipo į autobusą su 50 eurų ir negavo bilieto: ką tokiu atveju darytų kontrolė? (3)

Vilnietė viešajame transporte norėjo įsigyti bilietą, tačiau neturėjo smulkių pinigų. Ką...

Jevgenijus Kiseliovas: praėjus 28 metams, Lietuvoje žmonės gyvena taip, kaip mums net sapne nesisapnavo (624)

Sausio 13-oji – diena, kai prisimenami žmonės, kuriuos 1991 metais Vilniuje nužudė mūsų...