aA
Tėvynės sąjunga (Lietuvos konservatoriai) dar kartą pakartojo nepritarianti siūlymui Prezidento ir savivaldybių rinkimus rengti kartu, tačiau jei valdančioji dauguma primestų abejus rinkimus tą pačia dieną, konservatoriai pasiryžę laimėti vienus ir kitus.
Vytautas Landsbergis
© BNS foto
Lietuvos Prezidento rinkimai oficialiai paskelbti šių metų gruodžio 22 d. Seime yra užregistruoti socialdemokratų parengti projektai, sudarantys teisinį pagrindą tą pačią dieną surengti Prezidento ir savivaldybių rinkimus. Jiems pritaria ir valdančiosios daugumos partneriai socialliberalai, tačiau projektai kol kas Seime nesvarstomi. Opozicinės Seimo frakcijos yra ne kartą pareiškusios, kad nepalaiko rinkimų sudvejinimo idėjos.

Anot Tėvynės sąjungos paaiškinimo, pasirašyto partijos pirmininko Vytauto Landsbergio, socialdemokratų sumanymas savivaldybių rinkimus skelbti anksčiau Konstitucijoje nustatyto laiko ir sutapatinti su Prezidento rinkimais - "liaudžiai numestas apgaulingas blizgutis, neva norima tik sutaupyti pinigų".

Konservatorių nuomone, iš tikrųjų LSDP motyvai yra "grynai partiniai, parapijiniai politiniai".

"Normaliuose savivaldybių rinkimuose žmonės atsižvelgia į kandidatų sugebėjimus, padorumą ir grožį, tad šiaip ar taip balsuoja už jiems žinomus kandidatus, kurie dirbs, jei bus išrinkti, savivaldybių tarybose. Sujungus Prezidento ir savivaldybių rinkimus, dalis rinkėjų pasiduos, - to tikisi socialdemokratai, - raginimui ir savivaldybėse "balsuoti už Brazauską, taigi automatiškai - už jo vadovaujamos partijos atstovus savivaldybių rinkimų sąrašuose, nors patys tie atstovai būtų ir mažiau kam tikę negu A. Brazauskas.

Tokiu poveikiu būtų iškreiptas ir piliečių pasirinkimas, ir atstovavimas", - rašoma TS (LK) paaiškinime. Jame taip pat primenami paskutinieji Seimo rinkimai, po kurių daugelis naivių žmonių stebėjosi, kodėl taip reklamuotas ir "laimėjęs" A. Brazauskas nepasirodė Seime.

Tai vienas iš argumentų, kodėl TS (LK) nepritaria Prezidento ir savivaldybių rinkimų sujungimui. Kiti konservatorių argumentai būtų tokie: sudvejintuose rinkimuose visas dėmesys teks kandidatams į Prezidentus, o labai mažai tebus kalbama apie konkrečias vietines žmonių problemas, neatsiras nei išvadų, nei įpareigojimų būsimoms savivaldybių taryboms. Savivaldą reikia stiprinti, o ne stumti į pašalį.

Be to, konservatorių nuomone, išrinkus savivaldybių tarybas anksčiau Konstitucijos nustatyto valdžios pasikeitimo laiko, dar kelis mėnesius toliau dirbantys teisėtas meras ir administracija bus paralyžiuoti - valdininkai neišvengiamai dairysis į būsimą, jau žinomą naują valdžią, stengsis įtikti; tebedirbančių tarybų nariai bus išskirti į geresnius - išrinktus ir naujai kadencijai, ir prastesnius, neišrinktus, kurių autoritetas jau menkesnis, jų nebepaisoma.

Tokia sumaištis, anot konservatorių, būtų tikra darbo negerovė, lengvai numatoma, kaip ir materialiniai nuostoliai, ne mažesni už siūlomą "sutaupymą"; bet buvusiems komunistams svarbiausia - valdžia.

"Jų svajonė: atakuoti prezidentūrą ir savivaldybes kartu, nepralaimėti bent savivaldybėse", -rašoma opozicinės partijos paaiškinime. Jame taip pat pabrėžiama, kad "TS (LK) yra prieš daugumiečių užmačias, nes nori tvarkos valstybėje, nori stiprinti demokratiją".

"Tegu savivaldybių rinkimai įvyksta atsakingai. Bet jeigu daugumiečiai primes abejus rinkimus tą pačią dieną, eisime laimėti ir vienus, ir kitus", - baigia paaiškinimą dėl rinkimų sudvejinimo TS (LK) lyderis Vytautas Landsbergis.

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Paltanavičius – apie išsiderinusią gamtą: atsakymas, kodėl taip nutiko – mums prieš akis nuotraukų galerijoje – įspūdingi pavasarėjančios Lietuvos vaizdai (3)

Selemonas Paltanavičius sako vengiantis atsakinėti žurnalistams, koks bus pavasaris, nors...

Ainis Gurevičius

Įspūdinga įkaitų vadavimo drama Londone tiesioginės transliacijos metu: pasaulis pamatė, kaip dirba legendinio britų SAS kariai

1980-ųjų pavasarį Londone, Pietų Kensingtono rajone, arabų teroristai užgrobė Irano...

Įsiaudrinęs Lukašenka: lenkai su lietuviais ruošiasi su mumis kariauti (22)

Jeigu Jungtinė Karalystė (JK) perduos Ukrainai sviedinių su nuskurdintuoju uranu, Rusija gali duoti...

Belickaitės sutuoktinis Jurgutis traukiasi iš viceministro pareigų: reikia kraujo ir atsakomybės (15)

Po kilusio skandalo, kai paaiškėjo, kad ekonomikos ir inovacijų viceministro Vinco Jurgučio žmona...

Apibūdinti „Ryto“ rezultato negalėjęs Žibėnas gynėsi dėl farso pabaigoje: kas to nedarytų

Per vienas rungtynes Vilniaus „Rytas“ išgyveno visą ligšiolinį sezoną – su savo nupuoliais,...

Atlikėjas Stano perdavė linkėjimus finansų ministrei: jūs pati iš „gyvulių ūkio“ (30)

Finansų ministrei žadant didesnį mokesčių sąžiningumą, verslo atstovai neslepia nusivylimo...

Fausta Marija Leščiauskaitė

Moterų apipjaustymas pasaulyje vis dar praktikuojamas: mergaitė bandė bėgti, bet giminaičiai vis tiek sugavo ir padarė ką sumanę

„Man buvo šešeri, kai tai nutiko. Žinojau, ką jie man padarys, supratau, kad jie ketina mane...

Sinoptikai skelbia, kad bus šilta, bet lietinga ir vėjuota: savaitgalį prasidės nemalonūs pokyčiai

Ketvirtadienio dieną per šalį praslinks kritulius nešantis atmosferos frontas. Danguje bus daug...

„Ryto“ pasirodymas Europoje baigtas: vilniečiai laimėjo, bet per mažu skirtumu (1)

„Ryto“ (3-3) krepšininkų europinis sezonas baigėsi trečiadienį – vilniečiai namie...

Karas Ukrainoje. Zelenskis po Rusijos atakų: Ukraina atsakys į kiekvieną smūgį Lavrovas grasina rimta karo eskalacija

Per Rusijos smūgį gyvenamajam pastatui Pietų Ukrainos Zaporižios mieste žuvo vienas ir buvo...