aA
Suskaičiavus visų apygardų duomenis, planuojama konservatorių vadovaujama koalicija turi 79 mandatus. Tai keliais mandatais daugiau nei buvo planuojama. Konservatoriai gavo 44 mandatus, antri likę socdemai užsitikrino 26 vietas Seime.
© DELFI
Rinkėjai sekmadienį „nukarūnavo“ kelis partijų lyderius - vienmandatėse apygardose pralaimėjo K.Prunskienė ir A.Zuokas. Liberalcentristų lyderis pateks į Seimą per partijos sąrašą.

Lyderius įvertino skirtingai

Didžiojoje politikoje nebelieka pirmosios premjerės, Valstiečių liaudininkų partijos lyderės, žemės ūkio ministrės Kazimiros Prunskienės, kuri Molėtų-Švenčionių apygardoje pralaimėjo TS-LKD atstovui Valentinui Stundžiui (jie gavo atitinkamai 44,07 proc. ir 53,65 proc. balsų).

K. Prunskienės, kuri ir pirmajame ture pralaimėjo oponentui, vadovaujamos partijos būsimame Seime nebus – „valstiečiai“ neperžengė būtino 5 proc. barjero.

Vilniaus Senamiesčio apygardoje kandidatavęs LiCS lyderis Artūras Zuokas pralaimi konservatoriui Mantui Adomėnui (atitinkamai 45,17 proc. ir 48,97 proc.).

TPP lyderis Arūnas Valinskas, surinkęs 39,74 proc. balsų, Pasvalio-Panevėžio apygardoje neatsilaikė prieš Seimo narį konservatorių Antaną Matulą (58,65 proc.).

Užtat TS-LKD lyderis Andrius Kubilius sostinės Antakalnio apygardoje įveikė liberalcentristą Gintautą Babravičių (atitinkamai 56,10 proc. ir 38,19 proc. balų). Tuo metu Klaipėdos Marių apygardoje liberalų lyderis parlamentaras Eligijus Masiulis (53,62 proc.) nugalėjo TT kandidatą Stanislovą Tomą (42,98 proc.).

Rinkimai netikėtai baigėsi keliose apygardose, kur kandidatavo TPP atstovai. Dzūkijos apygardoje Antanas Nedzinskas, išgarsėjęs per realybės šou, nedidele persvara įveikė konservatorių iškeltą Seimo narį Vidmantą Žiemelį (atitinkamai 47,82 proc. ir 47,41 proc. balsų).

Lietuvių kalbos mokytoja Zita Užlytė švenčia pergalę prieš parlamentarą socdemą Julių Sabatauską. Suskaičiavus Alytaus apygardos biuletenius, paaiškėjo, kad už ją balsavo 49,03 proc., už varžovą – 45,98 proc. rinkėjų.

S. Buškevičius į Seimą kol kas negrįš

Vilniaus Naujamiesčio apygardoje rinkimus laimėjo Seimo narė konservatorė Irena Degutienė (54,83 proc.), įveikusi kitą parlamentarą liberalcentristą Vytautą Bogušį (36,60 proc.).

Žirmūnuose rinkėjai pasirinko ne buvusį, o dabartinę Seimo narę: konservatorė Vilija Aleknaitė-Abramikienė gavo 56,99 proc. balsų, socdemas Vytenis Andriukaitis – 37,45 proc.

Justiniškių apygardoje TS-LKD narys Paulius Saudargas (51,17 proc.) įveikė parlamentarą liberalcentristą Rimantą Remeiką (43,01 proc.).

Kitas TS-LKD atstovas parlamentaras Rimantas Jonas Dagys (64,25 proc.) Kauno Šilainių apygardoje įveikė TPP narį Eriką Kalpoką (31,20 proc.).

Kalniečių apygardoje pergalę ryškia persvara švenčia TS-LKD atstovas Seimo narys Arimantas Dumčius (70,35 proc.). Už eksparlamentarą jaunalietuvį Stanislovą Buškevičių balsavo 39,71 proc. rinkėjų.

Žaliakalnio apygardoje dviejų Seimo narių – konservatorės Rasos Juknevičienės ir liberalės Dalios Teišerskytės – dvikovą laimėjo pirmoji (atitinkamai 60,22 proc. ir 33,96 proc. balsų).

Tuo metu liberalas Kęstutis Glaveckas (61,94 proc.) Dainavos apygardoje įveikė TS-LKD kandidatę Loretą Kudarienę (33,36 proc.).

V. Urbono pasiekimai sporte rinkėjų nesužavėjo

Klaipėdos Baltijos apygardoje TS-LKD narys Evaldas Jurkėvičius (51,07 proc.) laimėjo prieš liberalą Artūrą Šulcą (40,30 proc.). Kitas Seimo narys liberalcentristas Raimundas Palaitis Pajūrio apygardoje neatsilaikė prieš TS-LKD narį Praną Žeimį. Už juos balsavo atitinkamai 43,87 proc. ir 46,99 proc. rinkėjų.

Vienintelis antrajame ture besivaržęs Seimo narys socialliberalas Valerijus Simulikas (64,24 proc.) Šiaulių Dainų apygardoje nugalėjo mandatą bandžiusį išsaugoti „tvarkietį“ Valentiną Mazuronį (29,91 proc.). Parlamentaras socdemas Edvardas Žakaris Aušros apygardoje surinko net 72,59 proc. balsų ir gerokai aplenkė TS-LKD narį parlamentarą Egidijų Vareikį (24,48 proc.).

Panevėžio Vakarinėje apygardoje TS-LKD narys ultratriatlonininkas Vidmantas Urbonas (45,40 proc.) nusileido TPP atstovei Arūnei Stirblytei (47,03 proc.).

Marijampolėje dabartinis Seimo narys socdemas Algis Rimas (51,52 proc.) laimėjo prieš buvusį parlamentarą konservatorių Arvydą Vidžiūną (44,73 proc.). Pats išsikėlęs teisingumo ministro patarėjas Mantas Varaška Suvalkijos apygardoje įveikė socdemą Albiną Mitrulevičių (atitinkamai 56,46 proc. ir 41,30 proc.).

Šilutės-Pagėgių apygardoje Seimo narys liberalas Audrius Endzinas (49,53 proc.) įveikė Pagėgių merą „tvarkietį“ Kęstą Komskį (47,63 proc.).

Plungės-Rietavo apygardoje Socialdemokratų partijos iškeltas parlamentaras Jonas Jagminas (50,62 proc.) laimėjo prieš konservatorių Jurgį Razmą (46,62 proc.).

A. Kašėta konkurentą aplenkė penkis kartus

Skuodo-Mažeikių apygardoje už TV „gelbėtoją“, Skuodo vicemerą Joną Stanevičių, rinkimuose dalyvaujantį savarankiškai, balsavo 62,69 proc. rinkėjų. Jo konkurentas Seimo narys Jonas Ramonas surinko 33,55 balsų.

Mažeikiuose pats kandidatu išsikėlęs Stanislovas Giedraitis sulaukė net 70,06 proc. rinkėjų simpatijų. Už eksparlamentarą socdemą Joną Jurkų balsavo 25,67 proc. rinkėjų.

Buvęs Seimo narys ir premjeras Gediminas Vagnorius gimtuosiuose Telšiuose pralaimėjo „tvarkiečiui“ Almantui Petkui (atitinkamai 48,06 proc. ir 50,08 proc. balsų). Kėdainiuose „darbietės“ Virginijos Baltraitienės ir buvusio „darbiečio“, Seimo pirmininko ir Pilietinės demokratijos partijos lyderio Viktoro Muntiano dvikova baigėsi pastarojo nenaudai. Už juos balsavo atitinkamai 59,60 proc. ir 36,76 proc. rinkėjų.

Radviliškyje Seimo narys socdemas Algimantas Salamakinas (49,44 proc.) įveikė anksčiau čia išrinktą „darbietę“ Zitą Žvikienę (45,83 proc.).

Aukštaitijos apygardoje TS-LKD atstovas Petras Luomanas, surinkęs 54,64 proc. balsų, aplenkė Seimo vicepirmininką valstietį liaudininką Alfredą Pekeliūną (40,00 proc.).

Bene didžiausia persvara laimi parlamentaras liberalas Algis Kašėta, už kurį balsavo 81,93 proc. Varėnos-Eišiškių apygardos rinkėjų. Jo konkurentas Lietuvos lenkų rinkimų akcijos narys Leonardas Talmontas gauna 16,19 proc. balsų.

Antrojo Seimo rinkimų turo rezultatai

ApygardaKandidatasGavo balsų (proc.)Partija
1. NaujamiesčioIrena Degutienė56,40TS-LKD
 Vytautas Bogušis35,55LiCS
2. SenamiesčioMantas Adomėnas52,15TS-LKD
 Artūras Zuokas47,85LiCS
3. AntakalnioAndriusKubilius49,49TS-LKD
 Gintautas Babravičius40,51LiCS
4. ŽirmūnųVilija Aleknaitė-Abramikienė60,35TS-LKD
 Vytenis Andriukaitis29,65LSDP
5. FabijoniškiųRaimondas Šukys51,97LiCS
 Rūta Rutkelytė48,03TS-LKD
6. ŠeškinėsVilija Blinkevičiūtė50,14LSDP
 Audronius Ažubalis49,86TS-LKD
7. JustiniškiųPaulius Saudargas54,21TS-LKD
 Rimantas Remeika45,79LiCS
8. KaroliniškiųDanutė Bekintienė68,33TS-LKD
 Henrikas Mackela31,67TT
9. LazdynųGintaras Steponavičius56,29LS
 Algis Strelčiūnas43,71TS-LKD
10. Naujojosios VilniosTadeuš Andžejevski47,48LLRA
 Artūras Melianas52,52LiCS
11. ŠilainiųRimantas Jonas Dagys67,31TS-LKD
 Erikas Kalpokas32,69TPP
12. Aleksoto-VilijampolėsRytas Kupčinskas57,05TS-LKD
 Saulius Stoma42,95TPP
13. CentroVincė Vaidevutė Margevičienė58,26TS-LKD
 Erikas Tamašauskas41,74LS
14. ŽaliakalnioRasa Juknevičienė63,94TS-LKD
 Dalia Teišerskytė36,06LS
15. KalniečiųArimantas Dumčius64,10TS-LKD
 Stanislovas Buškevičius35,90„Jaunoji Lietuva“
16. DainavosKęstutis Glaveckas65,00Liberalų sąjūdis
 Loreta Kudarienė35,00TS-LKD
17. PramonėsKazys Starkevičius65,30TS-LKD
 Violeta Boreikiene34,70LSDP
18. PanemunėsVida Marija Čigriejienė64,36TS-LKD
 Tomas Eitutis35,64TPP
19. DanėsVytautas Grubliauskas53,50LS
 Nerijus Čapas46,50TS-LKD
20. BaltijosEvaldas Jurkevičius56,07TS-LKD
 Artūras Šulcas43,93LS
21. MariųEligijus Masiulis55,51LS
 Stanislovas Tomas44,49TT
22. PajūrioPranas Žeimys51,50TS-LKD
 Raimundas Palaitis48,50LiCS
23. AušrosEdvardas Žakaris74,78LSDP
 Egidijus Vareikis25,22TS-LKD
24. SaulėsDaiva Matonienė46,47TT
 Andrius Šedžius53,53LSDP
25. DainųValerijus Simulik68,23NS
 Valentinas Mazuronis31,77TT
26. NevėžioJulius Dautartas56,16TS-LKD
 Deividas Staponkus43,84TPP
27. VakarinėVidmantas Urbonas49,11TS-LKD
 Arūnė Stirblytė50,89TPP
28. AukštaitijosPetras Luomanas57,74TS-LKD
 Alfredas Pekeliūnas42,26VLS
29. MarijampolėsArvydas Vidžiūnas46,47TS-LKD
 Algis Rimas53,53LSDP
30. AlytausJulius Sabatauskas48,40LSDP
 Zita Užlytė51,60TPP
31. GargždųPetras Gražulis50,10TT
 Dalija Šeporaitienė49,90TS-LKD
32. Šilutės-PagėgiųKęstas Komskis49,02TT
 Audrius Endzinas50,89LS
34. TauragėsStasys Šedbaras58,01TS-LKD
 Pranas Petrošius41,99LSDP
35. Plungės-RietavoJonas Jagminas52,06LSDP
 Jurgis Razma47,94TS-LKD
36. KretingosVaidotas Bacevičius61,16TS-LKD
 Egidijus Klumbys38,84TT
37. Skuodo-MažeikiųJonas Stanevičius65,14Išsikėlė pats
 Jonas Ramonas34,86TT
38. MažeikiųStanislovas Giedraitis73,18Išsikėlė pats
 Jonas Jurkus26,82LSDP
39. Akmenės-JoniškioSaulius Bucevičius59,89DP
 Sigute Meškyte40,11TT
40. TelšiųGediminas Vagnorius48,97Išsikėlė pats
 Almantas Petkus51,03TT
41. KelmėsZenonas Mačernius44,02LSDP
 Kęstutis Masiulis55,98TS-LKD
42. RaseiniųRemigijus Ačas45,22TT
 Edmundas Jonyla54,78LSDP
43. KėdainiųVirginija Baltraitienė61,85DP
 Viktoras Muntianas38,15PDP
44. RadviliškioZita Žvikienė40,18DP
 Algimantas Salamakinas59,82LSDP
45. Šiaulių kaimiškojiRima Baškienė67,57VLS
 Jonas Novogreckis32,43TS-LKD
46. Pakruojo-JoniškioJonas Juozapaitis58,22LSDP
 Edmundas Grigaliūnas41,78TT
47. Pasvalio-PanevėžioAntanas Matulas61,12TS-LKD
 Arūnas Valinskas38,88TPP
48. Biržų-KupiškioValdemaras Valkiūnas64,05Išsikėlė pats
 Aurimas Frankas35,95TS-LKD
49. Anykščių-KupiškioAntanas Baura59,60VLS
 Arvydas Anušauskas40,40TS-LKD
50. RokiškioVytautas Saulis49,05LSDP
 Algis Kazulėnas50,95TS-LKD
51. UtenosEdmundas Pupinis63,06TS-LKD
 Valentinas Bubulis36,94LSDP
52. Zarasų-VisaginoDalia Štraupaitė49,12LiCS
 Algimantas Dumbrava50,88TT
53. Ignalinos-ŠvenčioniųKonstantas Ramelis53,08VLS
 Juozas Rokas46,92TT
54. Molėtų-ŠvenčioniųKazimira Danutė Prunskienė45,10VLS
 Valentinas Stundys54,90TS-LKD
55. Širvintų-VilniausMichal Mackevič58,84LLRA
 Tomas Baranauskas41,16TS-LKD
57. Vilniaus-TrakųJaroslav Narkevič69,82LLRA
 Aleksandr Sacharuk30,18TPP
58. Trakų-ElektrėnųDangutė Mikutienė38,39DP
 Jonas Liesys61,61LiCS
59. Kaišiadorių-ElektrėnųBronius Bradauskas54,65LSDP
 Kazimieras Uoka45,35 
60. JonavosRimantas Sinkevičius50,76LSDP
 Arūnu Rimkumi49,24VLS
61. UkmergėsJulius Veselka51,87TT
 Janina Galiauskiene48,13TS-LKD
62. JurbarkoBronius Pauža50,75LSDP
 Saulių Lapėną49,25LiCS
63. SuvalkijosMantas Varaška61,62Išsikėlė pats
 Albinas Mitrulevičius37,58LSDP
64. ŠakiųMindaugas Bastys54,62LSDP
 Jonas Šimėnas45,38TS-LKD
65. Kauno-KėdainiųJonas Kondrotas44,04DP
 Justinas Urbanavičiusi55,96TS-LKD
66. Kauno kaimiškojiDonatas Jankauskas65,54TS-LKD
 Petru Mikelioniu34,46LSDP
67. PrienųJuozas Palionis63,12LSDP
 Vytautas Kamblevičius36,88TT
69. DzūkijosVidmantas Žiemelis49,78TS-LKD
 Antanas Nedzinskas50,22TPP
70. Varėnos-EišiškiųAlgis Kašėta59,57LS
 Leonardas Talmontas40,43LLRA
71. Lazdijų-DruskininkųJustinas Karosas50,07LSDP
 Algirdas Šakalys49,93TS-LKD

Santrumpos:
TS-LKD – Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai
LSDP – Lietuvos socialdemokratų partija
LiCS – Liberalų ir centro sąjunga
LS – Liberalų sąjūdis
TPP – Tautos prisikėlimo partija
DP – Darbo partija
TT – partija „Tvarka ir teisingumas“
VLS – Valstiečių liaudininkų sąjunga
NS – Naujoji sąjunga
LLRA – Lietuvos lenkų rinkimų akcija

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Kandidatų į prezidentus reitinguose – paskutinė didelė mįslė

Kandidatų į prezidentus reitinguose į antrą vietą stipriai padidinusi savo populiarumą iškopė...

Daugybę metų prekyboje skaičiuojantys Lietuvos verslininkai: sumažinti kainų – neįmanoma

Beveik 19 metų prekybos verslu Lietuvoje užsiimantys Valdas Čeilutka ir Saulius Jurkus įsitikinę...

Robotai gviešiasi europiečių darbo vietų – ypač pažeidžiama – Lietuva

Robotai taikosi į žmonių darbo vietas Europoje, ir ypač pažeidžiamos atrodo šalys iš...

Didžiųjų miestų merams palikus Liberalų sąjūdį Gentvilas žada keisti partijos pavadinimą ir lyderį (217)

Vilniaus, Klaipėdos ir ne tik šių miestų merai liberalai į rinkimus eis be partijos paramos. Kad...

Mama gavo rekomendaciją per streiką vaiko nevesti į darželį: klausimas, ar dar nereikės ir susimokėti (152)

Pirmadienį Lietuvoje prasidėjo neterminuotas švietimo darbuotojų streikas. Prie jo kasdien...

Orai: plikledis primins apie artėjančią žiemą (1)

Artėjantis savaitgalis bus žiemiškai vėsus, tačiau termometro stulpelis į minuso pusę persiris...

Nepažinta pagrindinės Vilniaus gatvės pusė: Florencijos renesanso rūmai ir kiti didingi pastatai, išdygę vietoj kopūstų lysvių (25)

Pasivaikščiojimo po Gedimino prospektą metu praeiname pro Lietuvos banko, Lietuvos pašto, prekybos...

Slaugytojas tarsi iš siaubo filmo įtariamas sąmoningai numarinęs virtinę pacientų kai nebeturėjo, ko vogti, ieškojo naujų aukų (21)

Ne vienerius metus slaugos namuose Vokietijoje dirbęs lenkų tautybės slaugytojas pražudė...

Į Kauną grįžęs Pangosas atskleidė, ko išmoko iš Šaro ir perspėjo savo naujuosius komandos draugus (14)

Buvęs Kauno „Žalgirio“ vedlys Kevinas Pangosas ketvirtadienio vakarą su „Barcelona“ ekipa...

Tritaškėmis bombomis varžovų kovingumą užgesinę „dizaineriai“ išplėšė pergalę Stambule „Budočnost“ rekordas (10)

Milano „AX Armani Olimpia“ (5-2) su dviem lietuviais ketvirtadienį įveikė vieną iš Eurolygos...