aA
Pagėgių politiko Kęsto Komskio sūnus Algirdas sumokės dalį sumos, kurios iš jo reikalavo bankrutuojanti Komskių šeimos valdoma įmonė „Agrolira“. Komskių šeimos iždas palengvės 20 tūkst. eurų – tai apie penktadalis sumos, kurią priteisti siekė „Agroliros“ bankroto administratorius.
K. Komskis
K. Komskis
© DELFI montažas

Buvęs „Agroliros“ direktorius A.Komskis 20 tūkst. eurų sumokės sudarius taikos sutartį, užbaigiančią teisminį ginčą tarp žlungančios įmonės ir jos buvusio vadovo. Klaipėdos apygardos teismo atstovė Dovilė Saulėnienė „Sienai“ patvirtino, kad taikos sutartis teisme patvirtinta lapkričio 12 dieną.

Atiduos penktadalį sumos

Ginčas dėl beveik 100 tūkst. eurų kilo vykdant „Agroliros“ bankroto procesą. Bankroto administratoriaus – bendrovės „Katalonija“ – vertinimu, tokio dydžio sumą buvęs „Agroliros“ direktorius A.Komskis turėjo sugrąžinti dėl iš įmonės paimtos paskolos.

Teisme bankroto administratorius ginčijo užskaitas, kai didelė dalis sumos, kurią A.Komskis pasiskolino iš „Agroliros“, buvo – paprastai tariant – nubraukta, nes įmonės vadovas iš šių pinigų esą atsiskaitė su kitais bendrovės kreditoriais. „Sienos“ žiniomis, A.Komskis su pretenzijomis nesutiko, bet pasiūlė taikos sutartį, geranoriškai sumokant 20 tūkst. eurų.

A.Komskio pasiūlymas buvo svarstomas „Agroliros“ spalį vykusiame kreditorių susirinkime. Ne vienbalsiai, tačiau aiškia balsų dauguma, buvo pritarta taikos sutarties sudarymui, atsisakant didžiosios dalies reikalaujamos sumos ir tenkinantis buvusio vadovo siūlomais pinigais.

Priėmus šį sprendimą, procesas Klaipėdos apygardos teisme tapo formalumu.

Pagal taikos sutartį, A.Komskis įsipareigoja 10 tūkst. eurų sumokėti per tris dienas, o dar 10 tūkst. eurų mokėjimas išskaidomas dalimis: penkis mėnesius po 2 tūkst. eurų. “Agrolira” pretenzijų į didesnę, beveik 100 tūkst. eurų siekiančią sumą, atsisako.

Našlaičiams – menka paguoda

Vieni didžiausių „Agroliros“ kreditorių – du mažamečiai vaikai, kurių tėtis Vytis Šulinskas žuvo girto „Agroliros“ darbuotojo sukeltoje avarijoje. „Agroliros“ kelionė bankroto link prasidėjo tuoj po to, kai priimtas galutinis teismo sprendimas, kuriuo žuvusiojo artimiesiems iš Komskių šeimos įmonės priteista apie 100 tūkst. eurų kompensacija.

Netrukus po teismo sprendimo atliktos ir kelios didelės užskaitos, kuriomis sumažinta A.Komskio įsiskolinimo „Agrolirai“ suma. Su kokiais kreditoriais iš įmonės paskolintų lėšų esą atsiskaitinėjo K.Komskio sūnus – „Sienai“ sužinoti kol kas nepavyko.

„Agroliros“ skolos kreditoriams siekia daugiau nei 430 tūkst. eurų, o turto įmonė beveik neturi. Tai reiškia, kad didžioji dalis įmonės skolų greičiausiai liks negrąžinta, net ir atgavus 20 tūkst. eurų iš A.Komskio.

V.Šulinsko vaikai įrašyti tarp trečios eilės kreditorių – po buvusių „Agroliros“ darbuotojų ir valstybės institucijų. Taigi tikimybė, kad be tėčio likę vaikai atgaus nors dalį jiems priklausančių pinigų, atrodo artima nuliui.

Tėvui ir sūnui pareikšti įtarimai

Taikos sutartimi tėvo ir sūnaus Komskių bėdos dėl „Agroliros“ nesibaigia. Po „Sienos“ publikacijų pradėti du ikiteisminiai tyrimai.

Pirmas – dėl galimo nusikalstamo bankroto ir turto iššvaistymo. Teisėsauga aiškinasi, ar „Agrolira“ galėjo būti sąmoningai nuvaryta į bankrotą, jo išvakarėse naujais įmonės akcininkais registruojant nieko nenutuokiančius darbininkus iš Pagėgių.

Antras ikiteisminis tyrimas pradėtas jau ne dėl „Agroliros“, o jos vietą Komskių verslo žemėlapyje užėmusios naujos bendrovės „Kalibrus“ veiklos. Teisėsauga aiškinasi galimą dokumentų klastojimo atvejį, kai „Kalibrus“ nemažos vertės viešąjį pirkimą Pagėgiuose laimėjo pateikdama dokumentus, rodančius neva atliktus darbus Lentvario dvare. „Sienos“ tyrimas parodė, kad jokių darbų Lentvario dvare „Kalibrus“ neatliko.

Dėl Lentvario dvaro istorijos Viešųjų pirkimų tarnyba siekė nutraukti „Kalibrus“ sutartį su Pagėgių savivaldybe. Tačiau savivaldybė pareiškė nematanti tam galimybių, mat sutartis jau beveik įvykdyta.

Generalinė prokuratūra „Sieną“ informavo, kad abu ikiteisminiai tyrimai dėl K.Komskio verslų šiuo metu sujungti į vieną. Pirmajame epizode – dėl „Agroliros“ žlugimo – tėvui ir sūnui Komskiams pareikšti įtarimai dėl turto iššvaistymo ir nusikalstamo bankroto. Pagal Baudžiamąjį kodeksą, turto iššvaistymas užtraukia laisvės atėmimo bausmę iki septynerių metų, o nusikalstamas bankrotas – iki trejų metų.

Tiriamosios žurnalistikos centras „Siena“
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(42 žmonės įvertino)
4.2619

Top naujienos

Profesorius Ambrozaitis siūlo pamiršti laikus, kai nedėvėjom kaukių: jų reikės kasmet (715)

Lietuva pagal sergamumą koronavirusu jau yra trečioje vietoje Europoje. Naujausi gruodžio 3...

Pigūs bilietai lietuvius vilioja spjauti į karantiną: lėktuvai pilni, o bilietai išperkami akimirksniu (159)

Be kelionių negalintys europiečiai masiškai bėga slėptis po Meksikos saule. Pilnuose lėktuvuose...

Savaitgalio prognozė: sugrįš rudeniški orai (5)

Šiandien, visą savaitgalį ir dar ateinančios savaitės pirmoje pusėje orų sąlygos mūsų...

Prasčiausius COVID-19 rodiklius fiksuojanti savivaldybė – apie kritinę situaciją: žmonės per daug atsipalaidavo (114)

14 dienų sergamumas 100 tūkst. gyventojų Kėdainių rajone – prasčiausias šalyje. Situacijai...

Vaizdo įraše – tikroji reakcija: ginkluotas Lukašenka juoką sukėlė net omonininkams (399)

Iniciatyva „By_Pol“, kuri vienija Baltarusijos jėgos žinybų darbuotojus, perėjusius į...

Kaunietį papiktino prie parduotuvių susidarančios eilės: prašo eiti apsipirkti tik turint konkretų sąrašą (84)

Ketvirtadienio vidurdienį keliose parduotuvėse ir paslaugų vietose apsilankiusiam kauniečiui teko...

Latvijoje vyriškių kompanija pavogė kalakutą, jį prigirdė degtine ir kartu išvažiavo į kurortą (64)

Imante miestelyje, Latvijoje, vyriškių kampanija iš vietos pramogų parko pavogė kalakutą, jį...

Proeuropietiškai Moldovos prezidentei – šalies parlamento akibrokštas (61)

Moldovos įstatymų leidėjai ketvirtadienį priėmė įstatymą, kuriuo apribojami prezidentūros...

COVID-19 pasiglemžė 37-erių Lietuvos stipruolio gyvybę (112)

Nuo koronaviruso infekcijos Kuršėnuose mirė sunkiaatletis, daugkartinis Lietuvos štangos...

6 pavojai, kuriuos jūsų kūnui kelia alkoholis: kenčia ne tik kepenys (38)

Visi žinome, kad piktnaudžiavimas alkoholiu labai kenkia sveikatai , tačiau ar žinote, kaip...

|Maža didelių žinių kaina