Galimas grėsmės valstybės saugumui tyrusios laikinosios Seimo komisijos išvados yra teisėtos ir patvirtintos dokumentais bei kitokiais įrodymais, kaip to reikalauja įstatymas. Tai ketvirtadienį pripažinęs Seimo Teisės departamentas paneigė Liberaldemokratų partijos eskaluotas ir Prezidento samdytos advokatų kontoros "Baublys ir partneriai" šią savaitę pareikštas abejones dėl komisijos išvadų pagrįstumo ir teisėtumo.
Seimo laikinoji tyrimo komisija dėl galimų grėsmių nacionaliniam saugumui
© ELTA
"Seimo laikinoji tyrimo komisija dėl galimų grėsmių Lietuvos nacionaliniam saugumui pateikė teisinį situacijos įvertinimą, kaip to reikalauja Seimo laikinųjų tyrimo komisijų įstatymo 8 straipsnio 1 dalis. Įgyvendintas ir Seimo laikinųjų tyrimo komisijų įstatymo 3 straipsnio 1 dalies reikalavimas, kad "Komisijos nustatytos aplinkybės turi būti patvirtinamos dokumentais ar kitais įrodymais", - teigiama Teisės departamento išvadoje.

"Komisija situacijos įvertinimą pateikė, remdamasi Konstitucija, Seimo statutu, Seimo laikinųjų tyrimo komisijų įstatymu, Baudžiamojo proceso kodeksu, Pilietybės įstatymu, Operatyvinės veiklos įstatymu, Valstybės ir tarnybos paslapčių įstatymu, Nacionalinio saugumo pagrindų įstatymu, Nacionalinio saugumo strategija, Seimo nutarimu "Dėl laikinosios tyrimo komisijos dėl galimų grėsmių Lietuvos nacionaliniam saugumui sudarymo", kitais Lietuvos Respublikos įstatymais bei kitais teisės aktais", - pažymi išvadą teikę teisininkai.

"Komisija iš Valstybės saugumo departamento, Generalinės prokuratūros, Policijos departamento ir Muitinės departamento gavo patvirtinimus, kad visi šių institucijų vykdyti telefoninių pokalbių pasiklausymai buvo sankcionuoti, laikantis Lietuvos Respublikos teisės aktų reikalavimų.

Kadangi pagal Konstitucijos 109 straipsnio 1 dalį "Teisingumą Lietuvos Respublikoje vykdo tik teismai", Komisijos išvadose pateiktas teisinis vertinimas negali prilygti teisiniam vertinimui, kurį įgaliotas pateikti tik teismas. Priešingu atveju Komisijos išvados galėtų pažeisti Konstitucijos 31 straipsnio 1 dalyje įtvirtintą nekaltumo prezumpcijos principą ir sudarytų prielaidas pažeisti konstitucinę asmenų teisę į bešališką teismą (Konstitucijos 31 straipsnio 2 dalis). Todėl Komisijos išvadoje yra pabrėžta, kad "Komisija pateikia savo vertinimus ir išvadas, kurios nekonkuruoja su teisinių institucijų vertinimais".

Seimo laikinųjų tyrimo komisijų įstatymo 8 straipsnio 2 dalyje taip pat numatyta, kad komisija gali pasiūlyti valstybės valdymo, savivaldos institucijoms patraukti pažeidimus padariusius asmenis drausminėn atsakomybėn arba spręsti, ar šie asmenys tinka einamoms pareigoms", - rašoma Teisės departamento išvadoje. Joje pažymima, kad šios įstatymo nuostatos taip pat įgyvendintos.

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Istorija, prieš kurią nublanksta net Ballai: kaip Lietuvoje savo karjerą pradėjo pats Magicas Johnsonas  Magico prisiminimai (27)

Neįtikėtina, bet tai yra tiesa. Magicas Johnsonas , kuris kartu su Michaelu Jordanu iki šių...

Rusijoje pinigų mažėja – gyventojams prognozuoja liūdną likimą (34)

Rusijos ekonomikos reikšmė pasaulyje mažėja, traukiasi šalies išlaidos švietimui ir medicinai,...

JAV vyriausybės uždarymas: tūkstančiai darbuotojų be apmokėjimo bus išsiųsti namo Trumpas atideda planus (52)

JAV vyriausybė šeštadienį, per pirmąsias prezidento Donaldo Trumpo inauguracijos metines,...

Orai: ateina tikri šalčiai (25)

Tikros žiemos mėgėjus šių dienų orai turėtų džiuginti – laikysis neigiama temperatūra...

Įstatymai privertė sukurti verslą (38)

Mindaugas ir Vita Šlapkauskai žinomi kaip gardžiomis uogienėmis ir šviežiais vaisiais bei...

Džiovintų vaisių ir riešutų pakuotėje – nemalonus radinys (2)

„Nusiperki riešutukų supakuotų, palaikai kelias savaites spintelėje, vieną dieną išsitrauki...

Epidemiologė: pražūtingasis gripo virusas akimirksniu randa silpniausią žmogaus vietą papasakojo, ko šiemet tikėtis (101)

Gripas vis plačiau šiepia savo nasrus. Tuo jau spėjo įsitikinti tiek amerikiečiai, nerimaujantys,...

Estija ketina atsisakyti kai kurių euro monetų (31)

Estija bankas siūlo iš apyvartos išimti vieno ir dviejų euro centų nominalo monetas, kainas...

Agnė Jagelavičiūtė: paslaptį su Mantu labai saugojome, žinojau, kad dėl to galiu netekti meilės (137)

Stilistės, žurnalo AŠ IKONA vyr. redaktorės ir tiesiog verslios bei užsispyrusios moters Agnės...

Po nužudymo Klaipėdos „Akropolyje“ apsaugos darbuotojams vėl kilo pavojus (99)

Klaipėdos prekybos centre „ Akropolis “ apsaugos darbuotojai sulaukė grasinimų papjauti. Dar...