Galimas grėsmes nacionaliniam saugumui tirianti parlamentinė komisija kviečia į jos apklausą kitą savaitę atvykti šalies prezidentą Rolandą Paksą. Tai BNS patvirtino komisijos pirmininkas Aloyzas Sakalas. Penktadienį jis pasirašė kvietimą prezidentui.
Rolandas Paksas
© ELTA
Pasak jo, prezidentas kviečiamas atvykti kitą ketvirtadienį arba penktadienį ar kitu jam patogiu laiku. Manoma, jog iki tol komisija baigs apklausti kitus asmenis.

"Komisija, siekdama objektyviai įvertinti surinktus duomenis dėl galimų grėsmių Lietuvos nacionaliniam saugumui bei vertindama Jūsų pareikštą pasirengimą bendradarbiauti, pageidautų susitikti su Jumis komisijos posėdyje", - rašoma prezidentui adresuotame kvietime.

A.Sakalas atsisakė įvardyti konkrečius klausimus. "Prezidentą kviečiame atsakyti į tuos klausimus, į kuriuos gali atsakyti tik jis vienas", - pažymėjo BNS komisijos pirmininkas.

Prezidento atstovas spaudai Rosvaldas Gorbačiovas BNS sakė, kad R.Paksas jau yra išreiškęs savo sutikimą dalyvauti komisijos apklausoje ir daugiau nekomentavo.

Į komisijos posėdį buvo planuojama pakviesti ir kai kuriuos prezidento patarėjus, tarp jų patarėją nacionalinio saugumo klausimams Remigijų Ačą, tačiau jiems atsistatydinus, jų dalyvavimas komisijos posėdyje nėra privalomas.

Parlamentinė tyrimo komisija gavo įrodymų, jog prezidento patarėjai palaikė ryšius su įtartinos reputacijos asmenimis, neteisėtai kišosi į policijos veiklą, bandė įtakoti viešųjų pirkimų konkursus. Komisijos pirmininkas A.Sakalas pareiškė, jog prezidentas taip pat turi atsakyti už savo patarėjų veiksmus.

Manoma, jog komisijos nariai norės paklausti prezidento, ar jis žinojo apie savo patarėjų veiksmus ir jeigu taip, tai kokių ėmėsi veiksmų.

Pirmadienį į komisijos posėdį apklausai kviečiami prezidento padėjėja Daiva Kulbokaitė, prezidento patarėjai: valstybės saugumo klausimais - Evaldas Vaitkus, ryšiams su visuomene - Ona Valiukevičiūtė, asmenų kreipimosi į prezidentą klausimais - Jūratė Ūsienė, valstybės sveikatos apsaugos politikos klausimais - Vitalė Vinickienė.

Komisija taip pat ketina apklausti Seimo narius Viktorą Uspaskichą, Egidijų Skarbalių ir Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininką Gediminą Kirkilą.

Taip pat į komisijos posėdį kviečiami Kelmės rajono policijos komisariato komisaras Arvydas Spurga, Pagėgių savivaldybės meras Kęstas Komskis, AB "Lietuvos energija"generalinis direktorius Rymantas Juozaitis bei Lietuvos automobilių kelių direkcijos generalinis direktorius Virgaudas Puodžiukas.

Galimas grėsmes nacionaliniam saugumui tirti sudaryta parlamentinė komisija savo išvadas Seimui turi pateikti iki gruodžio 1 dienos.

Komisija suformuota, VSD pateikus pažymą ir kitus duomenis apie įtariamus prezidento aplinkos ryšius su tarptautiniais nusikaltėliais ir ginklų pirkėjais iš terorizmą remiančių šalių.

Per kratas pas dosniausią prezidento rinkimų kampanijos rėmėją, 1,2 mln. litų paaukojusį verslininką Jurijų Borisovą rastas, kaip įtariama, Rusijoje parengtas planas, kaip destabilizuoti politinę padėtį ir diskredituoti dabartinį premjerą Algirdą Brazauską, atveriant kelius prezidento įkurtai Liberalų demokratų partijai laimėti 2004 metais vyksiančius Seimo rinkimus.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Susipliekė dėl lengvesnio užsieniečių įdarbinimo (49)

Ką daryti, kad kai kurių specialybių darbuotojų Lietuvoje netruktų – didinti atlyginimus ir...

Šie specialistai taps aukso vertės (71)

Pastarąjį pusmetį įsibėgėjusios intensyvios diskusijos apie idėjas, kurios į Lietuvą...

Daugėja ženklų, kad Lietuvoje gyvenimas blogėja (525)

Beveik trečdalis šalies gyventojų teigia 2017-aisiais gyvenę prasčiau nei ankstesniais metais....

Spustels šįmet dar neregėtas šaltis (95)

Kitos savaitės pradžioje Lietuvoje prognozuojamas iki šiol rekordinis šią žiemą šaltis.

Širdį verianti šeimos drama: po tragiškos avarijos mokslų daktaras seka aktoriaus Dimšos pėdomis (263)

Vietoj atsiprašymo – įnirtinga gynyba. Tokia, kokią buvo pasirinkęs avarijoje dviratininką...

Putinas toliau demonstruoja mačo įvaizdį (528)

Ketvirtadienį Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas nusirengė iki maudymosi glaudžių ir...

Sąmonę praradęs legendinis futbolininkas Pele – ligoninėje (10)

77-erių metų Pele savaitgalį turėjo vykti į Londoną, kur jo garbei Futbolo žurnalistų...

Lenkija kuria nacionalinę kriptovaliutą (21)

Lenkijos blockchain technologijos akseleratorius (PATB) , kurį globoja skaitmeninių technologijų...

Nusausinus ežerą netoli Aušvico – netikėtas radinys (19)

Lenkų karpių augintojas, nusausinęs savo ežerą, esantį netoli nacių laikų Aušvico- Birkenau...

Ar „Facebook“ pokyčiai padės atsikratyti priklausomybės nuo socialinių tinklų

Markas Zuckerbergas tvirtina sieksiąs, kad „Facebook“ padėtų kurti žmonių gerovę. Deja, jo...