aA
Klaipėdos universitetinėje ligoninėje (KUL), organizuojančioje sveikatos priežiūros paslaugų dėl COVID-19 ligos teikimą ir paslaugų organizavimą Klaipėdos ir Tauragės apskrityse, sėkmingai baigtas pirmasis koronaviruso vakcinacijos etapas. Paskiepyti visi, pareiškę norą vadinamųjų kovidinių ligoninių darbuotojai, garbaus amžiaus sunkiausiomis ligomis sergantys pacientai, regiono greitosios medicinos pagalbos darbuotojai (GPM).
Klaipėdos universitetinėje ligoninėje sėkmingai baigtas pirmasis vakcinacijos etapas
© DELFI / Orestas Gurevičius

COVID-19 vakcinacija Klaipėdos universitetinėje ligoninėje prasidėjo praėjusių metų gruodžio 27 d. Vakcinavimo procesas organizuotas pagal sveikatos apsaugos ministro įsakymą, kuriame išskirtos prioritetinės grupės ir numatytas jų skiepijimo eiliškumas.

Pirmiausiai, kaip nurodoma KUL pranešime, buvo skiepijami priešakinėse linijose ir padidintos rizikos padaliniuose dirbantys sveikatos priežiūros specialistai. Vakcina prioritetine tvarka buvo skiriama rizikingiausiuose padaliniuose, skyriuose dirbantiems medikams, tiesiogiai kontaktuojantiems su COVID-19 sergančiais žmonėmis bei pagal tikimybę daugiausia rizikos užsikrėsti COVID-19 liga turintiems darbuotojams.

Sausio 5 d. KUL pasiekė antroji vakcinos siunta. Pagal Sveikatos apsaugos ministerijos parengtą vakcinacijos prioritetų sąrašą, galimybę pasiskiepyti turėjo visi kovidinių ligoninių darbuotojai: nuo sanitarės ar buhalterės iki skyriaus vadovo.

KUL nurodo, kad atsisakiusiųjų skiepytis skaičius siekia iki 10 proc., ir pastebi, kad kai kurie ligoninės darbuotojai, anksčiau atsisakę skiepytis, pakeitė savo nuomonę ir nusprendė vakcinuotis.
Taip pat paskiepyti ir KUL Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriaus pacientai.

„Pirmasis vakcinacijos etapas tiek Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, tiek regione praėjo sėkmingai. Suburta vakcinaciją organizuojanti ir koordinuojanti komanda: medicinos personalas, vykdęs skiepijimą, ir kiti darbuotojai dirbo atsakingai, sutelktai ir profesionaliai“, – reziumavo Klaipėdos universitetinės ligoninės vyriausiasis gydytojas prof. Vinsas Janušonis.

Klaipėdos universitetinė ligoninė organizuoja sveikatos priežiūros paslaugų dėl COVID-19 ligos teikimą ir paslaugų organizavimą Klaipėdos ir Tauragės apskrityse. Nuolat bendraujama su šiame regione veikiančiomis pagrindinėmis stacionarines asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikiančiomis įstaigomis.

Klaipėdos universitetinėje ligoninėje pirmojo vakcinacijos etapo metu nuo gruodžio 27 d. iki sausio 13 d. paskiepyta per 1000 darbuotojų, iš jų daugiau kaip 600 medikų, taip pat 24 ligoninėje gydomi pacientai. Klaipėdoje paskiepyta 80 GMP darbuotojų.

KUL pateikiamais duomenimis, Klaipėdos regione iš viso paskiepyti 3526 kovidinių ligoninių (Klaipėdos universitetinė, Klaipėdos respublikinė, Klaipėdos jūrininkų, Klaipėdos vaikų, taip pat Palangos reabilitacijos, Kretingos, Gargždų, Šilutės, Šilalės, Tauragės ligoninės) darbuotojai, iš jų – daugiau nei 2000 medikų. Taip pat paskiepyti 147 pacientai ir 191 GMP darbuotojas.

Klaipėdos universitetinėje ligoninėje antrąjį vakcinavimo etapą planuojama pradėti šį sekmadienį, sausio 17 d. Tuomet bus skiriama antroji vakcinos dozė paskiepytiems medikams gruodžio 27-30 dienomis. Primenama, kad antroji vakcinos dozė galima praėjus 21 dienai po pirmosios.

Pasak Klaipėdos miesto mero Vytauto Grubliausko, prasidėjo naujas vakcinacijos nuo COVID-19 etapas. „Iki šiol vakcinaciją regione gana sėkmingai organizavo Klaipėdos universitetinė ligoninė. Nuo sausio 10 d. vakcinacijos proceso kontrolė pavesta savivaldybėms, suburta komisija, tikrinsianti, ar įstaigų teikiami dokumentai dėl vakcinacijos atitinka Sveikatos apsaugos ministerijos numatytus prioritetus. Vakcinavimo procesas kontroliuojamas, viskas vyksta sklandžiai, tikiuosi tai vyks ir ateityje“, – KUL pranešime cituojamas meras.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Karybos ekspertas Ždanovas: Rusijos kariuomenės vadovybėje prasidėjo chaosas (2)

Rusijos generolai daro viską, kad tik jų neišsiųstų į karą Ukrainoje , nenori rizikuoti savo...

Pareigūnai piktinasi permainomis: policija jau ir taip nutolo nuo žmonių

Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos vadovybė piktinasi...

Žudiku pramintas ežeras Rusijoje: mirtis gresia šiame paplūdimyje praleidus vos valandą (1)

Įsivaizduodami ežerą žmonių visiškai neapgyvendintoje vietovėje turbūt tikitės įspūdingo...

Isteriją Rusijoje sukėlęs Estijos sprendimas drebina ir Europą: ar pavyks susitarti? (4)

Europoje prasidėjo diskusija dėl galimybės nutraukti rusams Šengeno vizų išdavimą. Vokietijos...

Zacharova atvirai grasina Baltijos šalims: gali pasikartoti Ukrainos istorija (27)

Rusijos užsienio reikalų ministerija Baltijos šalis savo pareiškime pavadino neofašistinėmis...

„Karklėje“ kaitinanti oro temperatūra verčia nusimesti drabužius: lankytojai demonstruoja apnuogintą kūną

Penktadienį prasidėjo didžiausias pajūrio renginys – muzikos ir pramogų festivalis „...

Karas Ukrainoje. Britų žvalgyba skelbia apie svarbų Ukrainos pajėgų laimėjimą: Rusija prarado tiekimo kelius ties Chersonu Toliau apšaudoma Zaporižės atominė elektrinė

Jungtinių Tautų branduolinės priežiūros tarnybos ekspertai ragina nedelsiant imtis veiksmų...

Spūstys A1 kelyje nesibaigia: prie Klaipėdos susidūrė 3 automobiliai, vienas atsidūrė griovyje

Šeštadienį avarijų maratonas A1 kelyje nesibaigia. Pranešama, kad spūstys susidarė dėl...

Technikos gedimas Europos pirmenybėse pasmerkė favoritą visiškai vienatvei

Likimas penktadienį patikrino Yohanno Ndoye Brouardo nervus. 21-erių prancūzas buvo priverstas...