aA
Klaipėdos universitetinėje ligoninėje (KUL), organizuojančioje sveikatos priežiūros paslaugų dėl COVID-19 ligos teikimą ir paslaugų organizavimą Klaipėdos ir Tauragės apskrityse, sėkmingai baigtas pirmasis koronaviruso vakcinacijos etapas. Paskiepyti visi, pareiškę norą vadinamųjų kovidinių ligoninių darbuotojai, garbaus amžiaus sunkiausiomis ligomis sergantys pacientai, regiono greitosios medicinos pagalbos darbuotojai (GPM).
Klaipėdos universitetinėje ligoninėje sėkmingai baigtas pirmasis vakcinacijos etapas
© DELFI / Orestas Gurevičius

COVID-19 vakcinacija Klaipėdos universitetinėje ligoninėje prasidėjo praėjusių metų gruodžio 27 d. Vakcinavimo procesas organizuotas pagal sveikatos apsaugos ministro įsakymą, kuriame išskirtos prioritetinės grupės ir numatytas jų skiepijimo eiliškumas.

Pirmiausiai, kaip nurodoma KUL pranešime, buvo skiepijami priešakinėse linijose ir padidintos rizikos padaliniuose dirbantys sveikatos priežiūros specialistai. Vakcina prioritetine tvarka buvo skiriama rizikingiausiuose padaliniuose, skyriuose dirbantiems medikams, tiesiogiai kontaktuojantiems su COVID-19 sergančiais žmonėmis bei pagal tikimybę daugiausia rizikos užsikrėsti COVID-19 liga turintiems darbuotojams.

Sausio 5 d. KUL pasiekė antroji vakcinos siunta. Pagal Sveikatos apsaugos ministerijos parengtą vakcinacijos prioritetų sąrašą, galimybę pasiskiepyti turėjo visi kovidinių ligoninių darbuotojai: nuo sanitarės ar buhalterės iki skyriaus vadovo.

KUL nurodo, kad atsisakiusiųjų skiepytis skaičius siekia iki 10 proc., ir pastebi, kad kai kurie ligoninės darbuotojai, anksčiau atsisakę skiepytis, pakeitė savo nuomonę ir nusprendė vakcinuotis.
Taip pat paskiepyti ir KUL Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriaus pacientai.

„Pirmasis vakcinacijos etapas tiek Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, tiek regione praėjo sėkmingai. Suburta vakcinaciją organizuojanti ir koordinuojanti komanda: medicinos personalas, vykdęs skiepijimą, ir kiti darbuotojai dirbo atsakingai, sutelktai ir profesionaliai“, – reziumavo Klaipėdos universitetinės ligoninės vyriausiasis gydytojas prof. Vinsas Janušonis.

Klaipėdos universitetinė ligoninė organizuoja sveikatos priežiūros paslaugų dėl COVID-19 ligos teikimą ir paslaugų organizavimą Klaipėdos ir Tauragės apskrityse. Nuolat bendraujama su šiame regione veikiančiomis pagrindinėmis stacionarines asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikiančiomis įstaigomis.

Klaipėdos universitetinėje ligoninėje pirmojo vakcinacijos etapo metu nuo gruodžio 27 d. iki sausio 13 d. paskiepyta per 1000 darbuotojų, iš jų daugiau kaip 600 medikų, taip pat 24 ligoninėje gydomi pacientai. Klaipėdoje paskiepyta 80 GMP darbuotojų.

KUL pateikiamais duomenimis, Klaipėdos regione iš viso paskiepyti 3526 kovidinių ligoninių (Klaipėdos universitetinė, Klaipėdos respublikinė, Klaipėdos jūrininkų, Klaipėdos vaikų, taip pat Palangos reabilitacijos, Kretingos, Gargždų, Šilutės, Šilalės, Tauragės ligoninės) darbuotojai, iš jų – daugiau nei 2000 medikų. Taip pat paskiepyti 147 pacientai ir 191 GMP darbuotojas.

Klaipėdos universitetinėje ligoninėje antrąjį vakcinavimo etapą planuojama pradėti šį sekmadienį, sausio 17 d. Tuomet bus skiriama antroji vakcinos dozė paskiepytiems medikams gruodžio 27-30 dienomis. Primenama, kad antroji vakcinos dozė galima praėjus 21 dienai po pirmosios.

Pasak Klaipėdos miesto mero Vytauto Grubliausko, prasidėjo naujas vakcinacijos nuo COVID-19 etapas. „Iki šiol vakcinaciją regione gana sėkmingai organizavo Klaipėdos universitetinė ligoninė. Nuo sausio 10 d. vakcinacijos proceso kontrolė pavesta savivaldybėms, suburta komisija, tikrinsianti, ar įstaigų teikiami dokumentai dėl vakcinacijos atitinka Sveikatos apsaugos ministerijos numatytus prioritetus. Vakcinavimo procesas kontroliuojamas, viskas vyksta sklandžiai, tikiuosi tai vyks ir ateityje“, – KUL pranešime cituojamas meras.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Veryga įvardijo pagrindinį karantino apribojimą, kurį reiktų palikti: didžiąją daugumą siūlo atlaisvinti (150)

Buvęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga laidoje „Pokalbis“ įvertino naujausius...

PVM lengvata koronaviruso testams jų kainos nesumažino, kitose šalyse kainuoja pigiau (19)

Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvata testams dėl COVID–19 tyrimų žmonėms neatpigino,...

Šiai profesijai žada tikrą aukso amžių: atlyginimas nuo 2000 eurų tik prasideda (109)

Profesijos, kurių šiuo metu labiausiai trūksta. Kokios jos? Negi išties yra paprastas atsakymas į...

Tyrimą apie COVID-19 kilmę paviešinęs vokiečių fizikas: yra labai daug keistų dalykų sulaukė audringos reakcijos (600)

„O vis dėlto koronavirusas kilo iš Uhano laboratorijos!“ – kai vasario viduryje Hamburgo...

Pagal susirgimą šia mirtina liga skaičių Lietuva – antra Europoje: gydytoja įspėjo apie tykantį pavojų (14)

1 iš 100 erkių Lietuvoje nešioja erkinį encefalitą (EE). Praėjusiais metais šalyje nuo erkinio...

Lietuvoje nustatyti 839 nauji koronaviruso atvejai, 12 žmonių mirė papildyta 09.52 (146)

Praėjusią parą šalyje nustatyti 839 nauji COVID-19 atvejai, nuo šios infekcinės ligos mirė 12...

Be pajamų ir darbo – jau pusmetį: renginių verslo atstovai darbinasi kurjeriais, kai kas išparduoda turtą (457)

Privačių renginių verslo atstovai be darbo ir pajamų sėdi jau pusmetį. Kad galėtų išmaitinti...

Nesustabdomas Stanionis: lietuvio smūgiai susuko galvą ir grėsmingam varžovui (61)

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį Konektikuto „Mohegan Sun Casino“ arenoje, JAV, vykusioje...

Suomijoje šimtai žmonių protestavo prieš COVID-19 apribojimus (17)

Keli šimtai žmonių Helsinkyje šeštadienį be leidimo surengė protestą prieš apribojimus, kurie...

Po pažinties instagrame – tikra drama virtęs pasimatymas Vilniaus viešbutyje: ji nesugebėjo pasakyti „ne“ (210)

Su bendraamžėmis merginomis santykių užmegzti nesugebėjęs viename šalies bankų Klientų...