aA
UAB „Klaipėdos hospiso“ ir VšĮ „Paliatyvios pagalbos ir šeimos sveikatos centro“ vadovė Rasa Dagienė kreipėsi į savivaldybę – paprašė kone 100 tūkstančių eurų siekiančios paramos. Klaipėdos savivaldybei pateiktame rašte ji teigia, esą tokią paramą Vilnius jau organizuoja savo krašte. Tačiau savivaldybė atremia, kad nelegalios veiklos rėmimas nebus svarstomas.
„Klaipėdos hospiso“ vadovė savivaldybę atakuoja prašymais: nori 100 tūkst. eurų
© DELFI / Rita Gečiūnaitė

Antradienį Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto posėdyje paviešintas R. Dagienės pasirašytas kreipimasis dėl paramos. Pateiktais skaičiavimais, vieno paciento slauga per mėnesį nurodoma 1300 eurų. R. Dagienė prašo 93600 eurų paramos, esą tiek reikės balandžio ir gegužės mėnesį paslaugas gavusiems garbaus amžiaus žmonėms, kuriems valstybės parama skiriama tik 120-čiai dienų.

Skaičius paviešinusi Klaipėdos tarybos narė Ligita Girskienė sako, kad su R. Dagiene abiejų įstaigų bendraturčiu nurodomas ir paramą iš Ligonių kasų bei savivaldybės gaunančios UAB „Salumeda“ savininkas Viljardas Reigas. Jis iki kilusio skandalo „Klaipėdos hospise“ buvo ir Klaipėdos regiono slaugos koordinatorius.

„Būčiau linkusi neskirti paramos, nes pradėti ikiteisminiai tyrimai, kaip „vaikščiojo“ ten pinigai. Manau, kad direktorė dabar nori lengviausiu būdu išsisukti iš susidariusios situacijos. Jie uždirba, manau, turi patys surasti finansų, galimybių tuos žmones laikyti ar išleisti į kitas įstaigas gydyti“, – sako L. Girskienė ir pridūrė, kad Kontrolės komitetas užfiksavo, jog su paliatyviosios pagalbos centru ir hospisu susijusi dar viena įstaiga gauna išties įspūdingas sumas.

L. Girskienė perskaitė ir vieną ataskaitą, kad iš savivaldybės 2018 metais „Salumeda“ gavo 143 tūkstančius eurų.

Tiesiogiai iš savivaldybės VšĮ „Paliatyvios pagalbos ir šeimos sveikatos centras“ ar UAB „Klaipėdos hospisas“ finansavimo nėra gavęs. Anot Klaipėdos savivaldybės Sveikatos apsaugos skyriaus vadovės Rožės Perminienės, paliatyviosios pagalbos centras buvo remiamas iš Valstybės biudžeto, tačiau kilus skandalui, kad veikla vykdoma nesutvarkius reikiamos dokumentacijos, įstaigai gresia ieškiniai dėl jau išmokėtų pinigų už žmonių priežiūrą.

Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto nariai sutarė, kad R. Dagienės nurodytas argumentas, esą Vilniuje jau priimtas nutarimas dėl paramos tokioms kaip jos vadovaujamoms įstaigoms, nėra pagrįstas. Komiteto narys Artūras Razbadauskas patikino, kad tai – tik svarstomas projektas, kuriuo norima suteikti pagalbą, kai yra būtina. Be to, jis pabrėžia, kad jei jau būtų svarstoma parama, tai sprendimas turi būti priimtas ne dėl vienos įstaigos, o dėl paties slaugos fakto, ir tai turi būti orientuota į visų įstaigų poreikį.

Nė vienas komiteto narių nesutiko svarstyti R. Dagienės pateikto prašymo, o pagrindiniu ir kone vienbalsiu argumentu tapo tai, kad įstaigos veiklą tiria prokuratūra.

„Pagal šios dienos informaciją, šioje institucijoje yra 12 pasveikusių pacientų, 17 dar serga. Gauname iš R. Dagienės raštų dėl finansavimo. Mano akimis, teisiškai, net jei mes paramos tvarką ir parengtume, galėtume finansuoti tas įstaigas, kurios yra susitvarkiusios teisinę bazę. Jei ir būtų toks mechanizmas, abejoju, ar būtų teisinė galimybė skirti finansavimą šiai įstaigai. Turbūt atsidurtume teismuose. Kiek teko girdėti, ir Ligonių kasos planuoja pateikti į teismą ieškinį, kad būtų išieškotos lėšos už mokėtą slaugą“, – pasidalijo R. Perminienė.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(56 žmonės įvertino)
4.3036

Top naujienos

Įvardijo dvigubą Pekino žaidimą: tarsi kelia ultimatumą

Neseniai Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen susitiko su JAV prezidentu Joe Bidenu....

Karo ekspertai: tą patį triuką matėme ir mūšiuose dėl Chersono

Pilietinio gynybos ir saugumo analizės centro „Locked N‘ Loaded“ ekspertai teigia, kad...

Bartoševičiaus byloje – netikėti nauji duomenys: žinojo anksčiau nei Seimo vadovė trečiadienį apklausė policijoje (35)

Nors kilus vadinamajam pedofilijos skandalui dabar jau buvęs Seimo narys Kristijonas Bartoševičius...

Analitikai – apie Xi Jinpingo ir Putino susitikimą: Kremliaus vadovas patyrė nesėkmę (15)

Antroji Kinijos prezidento Xi Jinpingo aukščiausiojo lygio vizito Rusijoje diena nerodė, kad...

Transliacija / Delfi interviu – Valdas Benkunskas. Kokių pokyčių laukti vilniečiams?

Dešimt metų Vilniaus vicemeru dirbęs 38-erių Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių...

Verslas PliusRaivis Viluns

Netiesiogiai finansuoja karą: Rusijoje toliau veiklą vykdo šimtai Vakarų įmonių

Tyrinėtojai pastebi, kad iš visų Vakarų šalių Rusijoje toliau savo veiklą dažniausiai tęsė...

Slaptame sandėlyje – neįtikėtina operacija: iš nelegalaus fabrikėlio krovėsi milijoninį turtą (4)

Muitininkai antradienį Klaipėdos ir Kretingos rajonuose aptiko nelegalų tabako fabriką ir...

Karas Ukrainoje. Lavrovas grasina rimta karo eskalacija ciniška Rusijos ataka: smogta gyvenamajam pastatui, skaičiuojamos aukos

Per Rusijos smūgį gyvenamajam pastatui Pietų Ukrainos Zaporižios mieste žuvo vienas ir buvo...

Įsiaudrinęs Lukašenka: lenkai su lietuviais ruošiasi su mumis kariauti

Jeigu Jungtinė Karalystė (JK) perduos Ukrainai sviedinių su nuskurdintuoju uranu, Rusija gali duoti...

Vyrą nušovęs ir pasislėpęs įtariamasis išgirdo nemalonią žinią – skirta griežčiausia kardomoji priemonė vyko įtempta sulaikymo operacija

Pirmadienio vakarą Telšių rajone buvo nušautas pusamžis vyras. Pareigūnai po didelės...