aA
Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis sako, kad konservatorių mėginimai diskredituoti Stasį Jakeliūną susiję su jo vadovaujamame Biudžeto ir finansų komitete atliekamu parlamentiniu tyrimu, kuriame vertinami ankstesnių vyriausybių, tarp kurių - ir konservatorių, priimti sprendimai dėl valstybės finansų planavimo ir skolinimosi krizės metais, taip pat bankų ir jų priežiūros institucijų veiksmų.
Ramūnas Karbauskis ir Gabrielius Landsbergis
© DELFI / Andrius Ufartas

LVŽS frakcijos lyderio manymu, konservatoriai bando daryti spaudimą tyrimą atliekančio komiteto pirmininkui, bijo atsakinėti į komitete užduodamus nepatogius klausimus ir tikisi pasislėpti už dirbtinai sukeltų skandalų. Dėl to rengia viešųjų ryšių akcijas, kuriomis bet kokia kaina siekia mesti šešėlį Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkui ir nukreipti visuomenės dėmesį nuo jo vykdomo tyrimo.

Tokią LVŽS lyderio reakciją išprovokavo konservatorių viešas pareiškimas, neva LVŽS frakcijos narys, Seimo Biudžeto ir finansų komiteto narys S. Jakeliūnas galėjo spausti Konstitucinio Teismo teisėjus ir jo elgesį turėtų įvertinti etikos sargai.

„Kai konservatoriai užfiksuojami darantys galimai neteisėtą veiką arba jų paprašoma paaiškinti anksčiau priimtus sprendimus, jie visuomet ima ieškoti kaltų kitur, bandydami nukreipti dėmesį nuo savo bėdų. Šiandien turime pagrįstų įtarimų, kad konservatoriai vadovaujasi ne valstybės interesais, bet atstovauja atskiroms interesų grupėms - net nesislėpdami atstovauja pensijų fondams, jų inicijuotas skundas Konstituciniam Teismui papuslapiui sutampa su pensijų fondų teisininkų rengtu tekstu, kuriuo siekiama ne naudos pensininkams, ne pensijų sistemos stabilumo, o apsaugoti pensijų fondų interesus.

Ši pastarosiomis dienomis paaiškėjusi istorija gali tapti dar vienu politinės korupcijos pavyzdžiu visuomenei. Manau, kad frakcijoje diskutuosime, ar tokia veikla, kai Seimo narių grupė proteguoja vienos interesų grupės interesus ir tos interesų grupės rengtų tekstų turinį savo rankomis perduoda Konstituciniam Teismui, yra suderinama su Lietuvos Respublikos Konstitucijos 59 straipsnio 4 dalies nuostata, kad pareigas eidami Seimo nariai vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, valstybės interesais, savo sąžine ir negali būti varžomi jokių mandatų. Galimo pačių konservatorių padaryto Konstitucijos pažeidimo kontekste konservatorių grasinimai apkalta S. Jakeliūnui dar labiau šokiruoja“, - sako R. Karbauskis.

LVŽS frakcijos seniūnas sveikina Seimo nario S. Jakeliūno sprendimą eiti teisiniu keliu ir kreiptis į Vilniaus apygardos prokuratūrą dėl G. Landsbergio paskleisto šmeižto, kai viename iš interneto portalų vykusioje laidoje G. Landsbergis paskleidė tikrovės neatitinkančią informaciją, esą S. Jakeliūnas padarė apysunkį nusikaltimą - grasino Konstitucinio Teismo teisėjams.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Ligoninės „mirtininkės“: vienintelis kriterijus gali nulemti 15 ligoninių likimą

DELFI pasiekė Sveikatos apsaugos ministerijos ( SAM ) specialistų parengta neoficiali analizė,...

Šeimai finansų krizė nesibaigia iki šiol: įžvelgia sistemines spragas

Praėjusiame dešimtmetyje Lietuvoje besipučiant nekilnojamojo turto kainų burbului, verslininkas...

ES gimė Italijos saloje, dabar jos gyventojai nori lauk

Niūriai žvelgdamas į apleistą salos uostą, Ciro Alleatis nė kiek neabejoja, kas yra kaltas dėl...

Kremliaus Trojos arklys Europoje: pavojingas susitarimas su rusais – tik pradžia (498)

Dar 2017-ųjų lapkritį Ispanija kaltino Rusiją dėl kišimosi į referendumą Katalonijoje....

Gali užtekti vienintelio kriterijaus, kad vaikas būtų paimamas iš šeimos (437)

Alkoholis ir vaikų priežiūra - įstatymiškai neuždrausta, tačiau sunkiai suderinama....

Ketvertuko šeimoje po kaltinimų vyrui – skaudūs išbandymai: motina ryžosi prabilti atvirai (208)

Ašaros, pakilęs kraujo spaudimas ir dingstantis pienas – pirmojo Panevėžyje ir šešto Lietuvoje...

Sinoptikai perspėja: šaltukas primins, kad artėja žiema (7)

Pirmadienį Baltijos regiono link savo poveikio sferą plės Skandinaviškas anticiklonas, Lietuva...

Carolinos Herreros patarimai vyresnio amžiaus moterims: ko niekada neturėtumėte vilkėti (67)

Niekas taip nesendina moters, kaip apsimetinėjimas, kad ji vis dar jauna, įsitikinusi Carolina...

Monika Šedžiuvienė – atvirai apie išgalvotas „sužadėtuves“, būsimas vestuves bažnyčioje ir vaikus su naujuoju draugu (165)

Nepaisant keletą metų trukančių viešų skyrybų, šiandien Monika Šedžiuvienė sako esanti...