„Dėl vaiko pinigų tikrai biudžetas neišsprogs, tai yra koalicijos sutartis ir jisai turėjo būt taip suplanuotas, 30 milijonų milijardiniam biudžete tikrai jo neišsprogdins“, – pirmadienį žurnalistams prieš pirmąjį biudžeto projekto svarstymą Seime sakė G. Kirkilas.

Seimas praėjusią savaitę pritarė G. Kirkilo registruotam siūlymui „vaiko pinigus“ kelti iki 70 eurų. Pagrindinis Socialinių reikalų ir darbo komitetas šiam siūlymui nebuvo pritaręs. Seimas turės dar vieną kartą balsuoti dėl Išmokų vaikams įstatymo pataisų priėmimo.

Vyriausybė siūlė „vaiko pinigus“ didinti 10 eurų mažiau, nei siekia „socialdarbiečiai“, nuo dabartinių 50 iki 60 eurų nuo sausio. Išmokų vaikams didinimui kitais metais biudžete numatyta 152,4 mln. eurų

Valdančiųjų „valstiečių“ vadovas Ramūnas Karbauskis žurnalistams yra sakęs, kad koalicijos partnerių „socialdarbiečių“ siūlymui dėl 70 eurų išmokos bus pritarta, tačiau neaišku, kada nuostata įsigalios.

Tiek Vyriausybės projektu, tiek „socialdarbiečių“ siūlymu daugiavaikėms, skurdžiau gyvenančioms šeimoms išmoka vaikui kitąmet augtų iki 100 eurų.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Piniginės paramos skyriaus vedėjos Svetlanos Kulpinos teigimu, norint įgyvendinti koalicijos susitarimą dėl „vaiko pinigų“, kitų metų biudžete reikėtų papildomai rasti 37,3 mln. eurų.

Kirkilas apie nacionalinį gynybos susitarimą: iki 2030 m. dar yra laiko

Lietuvos socialdemokratų darbo partijos (LSDDP) pirmininkas Gediminas Kirkilas tvirtina, kad valdantieji neatsitraukia nuo praėjusiais metais pasirašyto nacionalinio susitarimo dėl išlaidų gynybai didinimo. Iki 2030-ųjų, pagal minėtą susitarimą, Lietuva turi krašto apsaugai skirti 2,5 proc. BVP. Dar yra laiko, sako „socdarbiečių“ lyderis.

Kartu G. Kirkilas pažymi, kad šiuo metu Lietuva gynybai privalo skirti 2 proc.

„Svarbiausia Lietuvai yra įvykdyti 2 proc. Opozicija, kuri dabar bando pasipelnyti iš šito reikalo reikalaudama didesnio (biudžeto – ELTA), pati praėjusiais metais nebalsavo. Priminsiu – nei liberalai, nei konservatoriai. Manau, kad Vyriausybė elgsis pagal esamas galimybes“, – pirmadienį žurnalistams sakė G. Kirkilas.

Paklaustas, ar Seimo Biudžeto ir finansų komitetui nusprendus pasiūlyti, kad valstybė turėtų skolinimosi „grindis“ – skolintis galėtų ne nuo 2,05 proc., o nuo 2,01 proc. BVP, nacionalinis susitarimas bus įvykdytas, G. Kirkilas atsakė, kad tam dar yra laiko.

„Iki 2030 m. yra dar laiko. (...) Manau, kad reikia išlaikyti 2 proc. Tai NATO viduje labai reikšmingas skaičius“, – kalbėjo LSDDP pirmininkas.

ELTA primena, kad praėjusiais metais pasirašytame Lietuvos politinių partijų susitarime įsipareigota 2,5 proc. nuo BVP skirti gynybai iki 2030 metų.