aA
Lietuvos socialdemokratų darbo partijos pirmininkas Gediminas Kirkilas sako, kad vienas iš partijos programinių reikalavimų būsimiems koalicijos partneriams derybose – pritarti valstybės remiamų pajamų didinimui tam tikrais etapais ir tokio paties dydžio „vaiko pinigams“ nuo 2020 metų.
Gediminas Kirkilas
© DELFI / Domantas Pipas

LSDD frakcijos narė, Seimo pirmininko pavaduotoja Irena Šiaulienė – viena iš projekto iniciatorių, siūlanti didinti valstybės remiamas pajamas, sako, kad atėjo laikas realiai mažinti socialinę atskirtį, o tai padėtų padaryti konkretus žingsnis – padidinti valstybės remiamų pajamų (VRP) dydį, kuris šiuo metu yra 122 eurai.

„Pirmas etapas įveiktas – mūsų pasiūlymui po pateikimo Seime pritarta. Socialinės apsaugos išmokų dydžiai susieti su ekonominiais rodikliais, ir valstybės remiamos pajamos pirmą kartą praėjusiais metais padidintos iki 122 eurų, o tai sudaro 50 proc. kiekvienais metais apskaičiuojamo minimalaus vartojimo poreikio dydžio (MVPD – šiuo metu yra 245 eurai).

Biudžetas nėra guminis, todėl turime savo planus įgyvendinti palaipsniui, tačiau didinti valstybės remiamų pajamų dydį reikia ir siūlome tai daryti kasmet po 10 proc., kol 2024 m. pasieksime 100 proc. MVPD“, – pasiūlymą Eltai komentavo parlamentarė I. Šiaulienė.

Statistikos departamento duomenimis, šalyje 2017 m. žemiau skurdo rizikos ribos gyveno apie 650 tūkst. asmenų, o dėl didelės socialinės atskirties Lietuva nuolat gauna pastabų iš europinių institucijų.

„Teko kalbėtis su neįgalius vaikus auginančiais tėvais, negalinčiais darbui skirti tiek laiko, kiek kiekvienas iš mūsų. Reikia suvokti realią situaciją. Skurdžiausiai gyvena neįgalieji, neturintys kvalifikacijos bedarbiai, mažas pajamas gaunantys gyventojai, šeimos su vaikais, vieniši tėvai ir pagyvenę žmonės, t. y. gyventojų grupės, kurių gaunamos pajamos priklauso nuo socialinės apsaugos išmokų dydžių. Turime imtis realių priemonių, kad mažintume skurdą, ir manome, kad valstybės remiamų pajamų didinimas yra vienas iš būdų“, – sakė Seimo LSDD frakcijos narė I. Šiaulienė.

Su valstybės remiamų pajamų dydžiu yra susijęs ir kitas „socialdarbiečių“ programinis reikalavimas – didinti vaiko pinigus.

„Pagal Vyriausybės programą vaiko pinigai yra didinami, tuo džiaugiamės, bet manome, kad tokios sumos nepakanka elementariems poreikiams. Tikimės, kad mūsų pasiūlymui bus pritarta, kad nuo 2020 metų sausio 1 d. – išmoka vaikui galėtų būti 1 valstybės remiamų pajamų dydžio (šiemet tai sudaro 122 eurus).

Jei derybose būtų pritarta, o Seime balsuota „už“ ir valstybės remiamų pajamų dydis ateityje keistųsi, priklausomai nuo to didėtų ir vaiko pinigai. Tikiuosi, kad tokiems mūsų pasiūlymams pritars derybinė grupė – tai yra esminiai socialiniai punktai, mes to siekiame derybose“, – Eltai sakė LSDDP pirmininkas, Seimo pirmininko pavaduotojas G. Kirkilas.

Šią savaitę „valstiečiai“, „socialdarbiečiai“, „tvarkiečiai“ ir LLRA-KŠS ketina tęsti derybas dėl valdančiosios koalicijos sudarymo.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(24 žmonės įvertino)
1.9167

Top naujienos

Populiariausias Kaliningrado kurortas: lietuviams priekaištauja, kad jie nemoka gerti (185)

Pagrindiniu Kaliningrado srities kurortu vadinamas Svetlogorskas svajoja nukonkuruoti Palangą ir...

Žydų gynyboje strigę lietuviai liks be Europos jaunimo čempionato apdovanojimų (100)

Europos jaunimo iki 20 metų čempionate Lietuvos jaunieji krepšininkai ketvirtadienį vakare...

Apsilankė legendiniuose Šventosios nameliuose: taupūs žmonės už tokią kainą čia gali praleisti visą savaitę (122)

Vasara – tikras atostogų metas, kai daugelis žmonių renkasi, kur praleisti laisvas dienas, o gal...

Progas švaistęs „Žalgiris“ baigė kovas Europos lygoje (65)

Europos lygos pirmo atrankos etapo atsakomosiose rungtynėse aibę šansų sukūręs Vilniaus...

Brutalaus nužudymo Vilniuje pėdomis: liudininkė negali pamiršti sukrečiančių vaizdų (79)

Trečiadienio rytą vilniečius sukrėtė žmogžudystė Verkių parke. Vietiniai gyventojai vis...

Alytuje mestos didžiulės policijos pajėgos: ieškomas pabėgęs nuteistasis  įvestas planas „Sulaikymas" (34)

Ketvirtadienį popiet į Alytaus pataisos namus negrįžo nuteistasis, informuoja pareigūnai...

Simona Nainė išbandė stilistės darbą: pažiūrėkite, kaip pavyko balsavimas (34)

„Nebus čia taikos!“ – taip į stiliaus dvikovą iškvietęs prekės ženklo „Nunu“...

Malaizijos krantuose ieškomi dingę du per Antrąjį pasaulinį karą nuskendę povandeniniai laivai juose – 79 įgulos narių kūnai (6)

Aplink Indoneziją, Malaiziją ir Singapūrą jūros dugnas slepia daugiau nei 100 nuskandintų...

Šefas iš amerikiečių parsivežė ypatingą šonkaulių marinavimo receptą (18)

„Kai hobis susuka galvą, kai jam atiduodi savo dienas ir naktis, kai daug domiesi ir tau viskas...