aA
„Socialdarbiečių“ partijos pirmininkas, Seimo pirmininko pavaduotojas Gediminas Kirkilas sako, kad Vyriausybės siūlomi mokesčiai neišdiskutuoti nei su Seimu, nei su visuomene. Anot jo, „socialdarbiečių“ frakcija tikrai nesutiks su daugeliu siūlomų mokesčių. G. Kirkilo nuomone, tokie Vyriausybės pasiūlymai yra politiškai nekorektiški.
Gediminas Kirkilas
Gediminas Kirkilas
© DELFI / Domantas Pipas

„Man čia keista Vyriausybės pozicija. Ne dėl to, kad prieš rinkimus, apskritai. Pirmas dalykas, aš sutinku su kai kuriais apžvalgininkais kaip Algis Krupavičius, kad reikia tą padiskutuoti rimtai, o neištraukti iš rankovės ir įmesti. Dar, tiesa, nepristačius biudžeto projekto Seimui (...), tai labai nerimta diskusija, mano požiūriu. Vyriausybė yra tam nepasiruošusi, reikia padiskutuoti, ir visuomenė čia taip pat turi dalyvauti. Tikrai mūsų frakcija nesutiks su dauguma mokesčių, manau, bet ir Seimas (nesutiks. – ELTA), kad jie būtų staiga štai taip įvesti“, – trečiadienį „Žinių radijui“ teigė G. Kirkilas.

Tokia situacija susidarė, anot G. Kirkilo, nes dauguma ministrų nepriklauso politinėms partijos ir rinkimai jiems nerūpi.

„Kiek žinau, net Seimo Biudžeto ir finansų komitetas šito nežino, jie tik girdi diskusijas jūsų laidose, televizijose ir visur kitur. Kol kas gi niekas ir nepristatyta Seimui (...) Vyriausybė turi teisę svarstyti įvairiausius projektus, bet šiuo atveju pateikta, sakyčiau, politiškai nekorektiškai. Tai yra iš dalies dėl to, kad dalis ministrų, taip pat ir finansų ministras, jie nėra politikai ir nepriklauso politinėms partijoms ir rinkimai jiems nerūpi, jeigu kalbėtume vien apie rinkimus. Bet aš nekalbu vien apie rinkimus, apie ekonomiką taip pat“, – sakė G. Kirkilas.

Kaip ELTA jau rašė, Finansų ministerija siūlo nuosaikiai padidinti akcizų tarifus etilo alkoholiui, benzinui, gazoliams, žemės ūkio veikloje naudojamiems gazoliams ir kaitinamojo tabako produktams. Dėl šių pakeitimų, jei jiems bus pritarta Seime, 0,5 litro stipraus gėrimo vidutiniškai galėtų pabrangti apie 0,45 euro, 1 litro benzino kaina galėtų padidėti apie 0,04 euro, 1 litro gazolių ir žemės ūkio veikloje naudojamų gazolių – apie 0,03 euro, o 20 vienetų pakelis kaitinamojo tabako produktų – apie 0,33 euro. Papildomų biudžeto pajamų tai sudarytų 53,5 mln. eurų.

Taip pat parengtas nekilnojamojo turto mokesčio įstatymo projektas, kuriuo siūloma plėsti fizinių asmenų nekomercinės paskirties nekilnojamojo turto apmokestinimo bazę. Siūloma dabar galiojančią 220 tūkst. eurų neapmokestinamąją vertę sumažinti iki 100 tūkst. eurų. Mokestį mokėtų apie 37 tūkst. asmenų, iš jų – apie 26 tūkst. Vilniuje. Dėl šių pakeitimų valstybės biudžetas papildomai gautų apie 8 mln. eurų per metus.

0,5 proc. mokesčių tarifas būtų taikomas bendros nekilnojamojo turto vertės daliai, viršijančiai 100 tūkst. eurų, tačiau neviršijančiai 300 tūkst. eurų, 1 proc. – neviršijančiai 500 tūkst. eurų, 2 proc. – viršijančiai 500 tūkst. eurų.

Ministerija iš esmės pritaria ir Seimo narių registruotam GPM įstatymo pakeitimo projektui, kuriuo siūlomas mažesnis NPD didėjimas 2020-2021 metais ir didesnis progresinis GPM tarifas (32 proc. vietoje 27 proc., kaip numatyta Koalicijos sutartyje). Tai pajamas iš GPM padidintų 78 mln. eurų.

Taip pat Aplinkos ministerija skelbė parengusi Transporto priemonių taršos mokesčio įstatymo projektą, kuris numato mokestį už transporto priemonių (TP) keliamą taršą. Įstatymo projekte taršiomis laikomos tos TP, kurios turi dyzelinu varomą variklį, kurio CO2 išmetimai viršija 115 g/km, ir tos TP, kurios turi benzinu ir (ar) dujomis varomą variklį, kurio CO2 išmetimai viršija 130 g/km.

Tuo tarpu Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS) teikia projektą, kuriame siūloma nustatyti 0,4 proc. metinį tarifą bankų aktyvams.

LBA tikina, kad siūlomas bankų turto mokestis reikšmingai pabrangins paskolas gyventojams bei verslui ir kitas finansų įstaigų paslaugas.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(5 žmonės įvertino)
4.2000

Top naujienos

Vaizdo įraše – tikroji reakcija: ginkluotas Lukašenka juoką sukėlė net omonininkams (81)

Iniciatyva „By_Pol“, kuri vienija Baltarusijos jėgos žinybų darbuotojus, perėjusius į...

Konstitucijos ekspertas įspėja: savo pareiškimais Nausėda jau įvarė save į kampą (695)

Prezidentas Gitanas Nausėda susitikimų maratoną su premjerės Ingridos Šimonytės teikiamais...

Seimo vicepirmininku patvirtintas Jarutis: mūsų taktika pasiteisino

Seimas ketvirtadienį po slapto balsavimo patvirtino „valstietį“ Joną Jarutį Seimo...

Edgaras Savickas | D+ nariams

Valstybių skoloms šturmuojant aukštumas, ekonomistai įspėja: gali grįžti „diržų veržimosi“ politika (2)

Po pandemijos į Europą gali grįžti taip vadinama „diržų veržimosi“ politika, pasižyminti...

Prezidentūra: Gabrieliaus Landsbergio vertinimą Nausėda pasakys asmeniškai Šimonytei (82)

Prezidentūroje ketvirtadienį įvyko valstybės vadovo Gitano Nausėdos susitikimas su Gabrieliumi...

Po susitikimo su Nausėda Anušauskas vertinamas teigiamai, bet anglų kalbos žinios užkliuvo (215)

Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų ( TS–LKD ) deleguotas kandidatas į...

Vilniaus mažasis teatras | D+ nariams

„Sprendžiant Hedą“ – Vilniaus mažojo teatro nuotolinė premjera. Žiūrėkite Delfi jau dabar

Vilniaus mažojo teatro (VMT) ir jaunosios kartos režisierės Uršulės Bartoševičiūtės...

„Tele2“ parduoda savo verslą Vokietijoje (2)

Mobiliojo ryšio operatorius „Tele2“ sutiko parduoti savo verslą Vokietijoje „Tele2...

Alytaus savivaldybė pervedė 188 tūkstančius eurų į sukčių sąskaitą (198)

Alytaus miesto savivaldybės administracija 188 tūkstančius eurų pervedė į sąskaitą...

Nors turizmas apmiręs, „Airbnb“ nusimatė aukštus tikslus

„ Airbnb Inc.“, šiais metais planuojanti pradinį viešą akcijų siūlymą „ Nasdaq “, 2021...

|Maža didelių žinių kaina