aA
Kinijos ambasada pirmadienį griežtai pasmerkė Tibeto vyriausybės tremtyje ministro pirmininko Lobsango Sangay vizitą Lietuvoje ir pavadino jį „rimtu politiniu incidentu“.
Lobsangas Sangay
© Reuters / Scanpix

Ambasada visiškai nepriimtina pavadino spaudos konferencijoje Seime išsakytą kritiką Kinijai. Joje be L. Sangay dalyvavo buvęs valstybės vadovas Vytautas Landsbergis, Seimo narys Andrius Navickas ir viešosios įstaigos „Tibeto namai“ direktorius Vytis Vidūnas.

„Kinijos ambasada griežtai smerkia spaudos konferenciją, kurią organizavo Andrius Navickas Seime šįryt, ir reiškia griežtą prieštaravimą dėl separatistinio bloko vadovo Lobsango Sangay apsilankymo Seime ir Lietuvoje“, – nurodė ambasada BNS atsiųstame komentare.

„Laikome tai rimtu politiniu incidentu“, – pridūrė ambasada.

Kinijos ambasada tikina, kad L. Sangay – „Amerikos pilietis, niekada negyvenęs Tibete, neturi kvalifikacijos kalbėti apie Tibetą ir neturi teisės atsitiktinai komentuoti Kinijos politiką Tibeto atžvilgiu“.

„Keletas žmonių, kalbėjusių spaudos konferencijoje, neatsižvelgė į didelius Tibeto pasiekimus pastaraisiais dešimtmečiais ir ignoravo didelę ekonominę, socialinę ir kultūrinę tibetiečių pažangą“, – nurodoma pareiškime.

Kinijos atstovybė tikina, kad L. Sangay kalba yra kupina melo, o „Tibetas šiandien klesti ir progresuoja“.

„Tibeto kultūros reliktai ir ekologinė aplinka yra puikiai saugomi. Tibeto tradicijos ir paveldas puikiai saugomi. Tibetiečių gyvenimo būdas ir religinė praktika labai gerbiama“, – nurodo ambasada.

„A. Navicko, V. Vidūno ir V. Landsbergio komentarai yra kupini nusistatymo ir priešiškumo Kinijos vyriausybei ir Kinijos žmonėms, įskaitant tibetiečius. Jų žodžiai apie Kiniją yra visiškai nepriimtini“, – rašo ambasada.

„Kaip pripažįsta tarptautinė bendruomenė, Tibetas visuomet buvo neatskiriama Kinijos dalis Tibeto istorija niekuo nepanaši į Lietuvos. Tibeto klausimas yra susijęs su Kinijos suverenitetu, teritoriniu vientisumu ir pagrindiniais Kinijos interesais“, – teigia atstovybė.

Ambasada pareiškė griežtai prieštaraujanti „bet kokiam bandymui suskaldyti Kiniją ir esame prieš bet kokią instituciją ar organizaciją, suteikiančią platformą Tibeto separatistų veiklai, įskaitant Vilniaus politikos analizės institutą, kuris kviečia Lobsangą Sangay į konferenciją“.

Ambasada perspėjo, kad Tibeto klausimas gali pakenkti dvišaliams Kinijos ir Lietuvos santykiams.

„Kinijos vyriausybė vertina Lietuvos vyriausybės ilgalaikį įsipareigojimą vienos Kinijos politikai ir jos supratimą apie Kinijos politiką Tibeto atžvilgiu. Bet kokia parama Tibeto nepriklausomybės separatistiniam judėjimui pakenks dvišaliams santykiams. Be to, tikimės, kad Lietuvos žmonės korektiškai įvertins Tibeto klausimą ir jų nesuklaidins neteisinga informacija“, – perspėjo ambasada.

Kinija aiškina, kad Tibetas yra istorinė jos teritorijos dalis nuo XIII amžiaus, o komunistinė Pekino vyriausybė valdo šį Himalajų regioną nuo 1951 metų.

Daugelis tibetiečių sako, kad jų kraštas didžiąją istorijos dalį buvo faktiškai nepriklausomas ir kad Kinijos vyriausybė siekia naudoti turtingus Tibeto gamtinius išteklius bei sunaikinti jame gyvenančių žmonių kultūrinę tapatybę.

L. Sangay Seime sakė, kad Tibetas yra testas pasauliui ir Lietuvai – ar išties ginamos žmogaus teisės ir laikomasi savo konstitucinių vertybių, ar tai tėra deklaracijos.

„Tibeto namų“ direktorius orientalistas V. Vidūnas per spaudos konferenciją teigė, kad Lietuvą solidarizuotis su Tibetu įpareigoja jos pačios nepriklausomybės atkūrimo istorija.

V. Landsbergis sakė, kad situacija atkurti Lietuvos nepriklausomybę pasaulyje buvo palankesnė, nes „pasaulis buvo mažiau konformistinis, mažiau prisitaikantis prie didžiųjų diktatūrų, vertino laisvę ir demokratiją, matyt, daugiau negu šiandien“.

BNS
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(9 žmonės įvertino)
3.2222

Top naujienos

Tyrimas parodė neįtikėtiną juodosios organų prekybos mastą: turtuoliai donorus rinkosi iš katalogų (23)

„ Al Jazeera “ kanalo atliktas tyrimas atskleidė, kad viena Egipto ligoninė ir Jemeno...

Kaip vienas miestelis prie Volgos pasėjo chaosą Europos naftos rinkoje (12)

Nikolajevkos gyventojai nelabai turi apie ką liežuvauti nuo tada, kai mirė degtinės muziejaus...

Jubiliejinis Birutės Petrikytės koncertas baigėsi skandalu: scenos grandai jaučia kartėlį

Penktadienio vakarą Palangos koncertų salėje įvykęs jubiliejinis dainininkės Birutės...

Privertė pasijusti tikru narkobaronu: pareigūnai kratos metu sandėlyje rado šešias tonas kanapių (158)

Pluoštinių kanapių ūkį įkūręs vyras nesitikėjo, kad siųsdamas mėginį galimai būsimiems...

Linas Kojala. Sudie, Amerika? Sugrįžimas namo (I dalis) (123)

Garsiajam Don Kichotui, susiruošusiam į žygį, netrūko užsidegimo. Migelio de Servanteso...

Įvykiai, pakeitę pasaulį: SSRS griūtis. Laukiniai, laukiniai rytai ir lūžio taškas, po kurio Rusijai nebebuvo kelio atgal (0)

Krentanti, besiblaškanti ir beviltiškai pasimetusi. Tokios būklės Rusija pasitiko paskutinį...

Keisčiausios dietos istorijoje, kurios dabar specialistams kelia šypseną (1)

Jei jau girdėjote apie intervalinį valgymą, galbūt manote, kad dietų kultūra pasiekė keistumo...

Po dvejų metų internetas gali neatpažįstamai pasikeisti

Europos Parlamentas ( EP ) patvirtino daug diskusijų sukėlusią autorių teisių reformą, kuri...

Šis gegužės mėnuo įeis į istoriją: po sumuštų temperatūros rekordų – radikalūs pokyčiai (35)

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos sinoptikė Izolda Marcinonienė sako, kad ši gegužė įeis į...

Skandalingasis „Flying Saucer Gang“ lyderis – apie nežinomą praeitį: darbas restorane ir tikroji pažinties su Karolina istorija (74)

„Tiesiog buvome bičai , kurie norėjo studijoje eksperimentuoti. Turėjome kompiuterį, mikrofoną...