Lietuvos policijos atstovas Ramūnas Matonis penktadienį ryte BNS sakė, kad daugiausiai sulaukiama pranešimų dėl žmonių nesilaikančių saviizoliacijos ir, nors ir pastebimas augimas, ketvirtadienį jis buvo mažesnis nei prieš tai buvusias dienas.

„Augimas pastebimas, bet mažesnis nei praeitą parą – buvo 350, prieš tai – 250“, – pastebėjo R. Matonis.

Sekmadienį tokių pranešimų buvo 50, pirmadienį – 135, antradienį – 255, trečiadienį – 350.

Pasak R. Matonio, didžioji dalis pranešimų pasitvirtina, bet sulaukiama ir tokių, kuriuose pažeidimų nerandama.

„Pamato gatvėje vaikštantį žmogų, žmonėms jau atrodo pažeidimas. Kartais paaiškėja, kad žmogus net nebuvo užsienyje“, – sakė policijos atstovas.

Ketvirtadienį Sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad lauke žmonės turėtų nesibūriuoti daugiau nei penkiese, vaikų aikštelėse neturėtų žaisti daugiau nei vienos šeimos nariai.

Kovo 16-ąją Lietuvoje įvedus karantiną uždrausta prekyba visose parduotuvėse, išskyrus prekiaujančias maisto prekėmis ar vaistais, taip pat maisto produktais leidžiama prekiauti turguose.

Barams ir kavinėms uždrausta veikti, išskyrus teikiant maistą išsinešimui.

Visai sustabdyta SPA centrų, kirpyklų, grožio salonų veikla. Uždaryti kazino ir lošimų automatų salonai.

Visiems iš užsienio grįžusiems žmonėms ir asmenims, kuriems įtariamas koronavirusas, privaloma izoliuotis dviejų savaičių laikotarpiui.

Dėl izoliacijos ar karantino taisyklių pažeidimų Nacionalinis visuomenės sveikatos centras gali skirti pažeidėjams administracines nuobaudas, taip pat, pasitelkus policiją, pradėti baudžiamąjį procesą.

Izoliaciją pažeidžiantiems asmenims gali būti taikoma ir priverstinė izoliacija arba hospitalizacija.