aA
Ketvirtadienį Kauno miesto tarybos posėdyje bus priimami sprendimai, susiję su vidine pertvarka, kurią inicijavo spalio mėnesį susidariusi nauja valdančioji koalicija "Vardan Kauno".
Andrius Kupčinskas ir Aušra Ručienė
Andrius Kupčinskas ir Aušra Ručienė
© DELFI (R.Achmedovo nuotr.)

Kaip naujienų agentūrai ELTA trečiadienį sakė Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas, vėl numatoma sudaryti tarybos kolegiją, nes ši institucija puikiai pasiteisino per ankstesniąją kadenciją. Kolegijoje, kuri posėdžiaus kur kas dažniau, nei visa miesto taryba, darbuosis valdančiąją koaliciją sudarančių frakcijų atstovai. Kolegijos nutarimai bus tik rekomendaciniai.

"Kol kas nežinome, ar opozicijos atstovų bus kolegijoje, bet norim, kad kolegijos pasitarimuose nebūtų politikavimo, betikslių ginčų vien dėl noro save parodyti. Kursime kolegijos pasitarimuose darbinę atmosferą, nes aptariamų klausimų tikrai bus nemažai. Vieni iš svarbesnių - detalieji planai.

Kai su detaliuoju planavimu susiję sprendimų projektai patenka į tarybą, politikams per posėdį pritrūksta laiko į juos rimčiau pasigilinti. Kolegija bus savotiška tarpinė grandis, kuri pirmiausia analizuos klausimus, aiškindamasi, ar galimi sprendimai nepakenks Kauno ir kauniečių interesams. Po kolegijos joje aptartų klausimų dokumentai pateks arba į tarybą, jeigu reikia jos sprendimo, arba - pas savivaldybės administracijos direktorių, jei problemai išspręsti teisiškai pakanka jo įsakymo", - sakė Kauno meras.

Miesto tarybos posėdžio išvakarėse tebevyksta ir jos komitetų naujos "dėlionės". Nelikus kai kurių politinių jėgų atstovų dabartinėje valdančiojoje koalicijoje, keičiasi komitetų pirmininkai. Jau žinoma, kad Biudžeto ir finansų komiteto vairas vėl bus patikėtas praėjusią kadenciją šiam komitetui vadovavusiai, vėliau savivaldybės administracijos direktore dirbusiai konservatorei Editai Gudišauskienei.

Miesto plėtros komiteto lydere numato tapti "Tvarkos ir teisingumo" partijos atstovė Aušra Ručienė, Socialinių, sveikatos ir šeimos reikalų komitetui vėl vadovaus Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos narė dr. Loreta Kudarienė.

Beje, perskėlus į dvi dalis gan nemažai sričių kuravusį Kauno miesto tarybos komitetą, naujai įkurtajam Bendruomenių ir savivaldos plėtojimo komitetui greičiausiai, kaip sakė savivaldybės vadovas A. Kupčinskas, vadovaus konservatorius Gediminas Žukauskas. Nors iš pradžių šio komiteto pirmininko postas buvo siūlomas tos pačios partijos nariui Vygantui Gudėnui, šis sutiko būti Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos (didžiausios Kauno taryboje, - turi 12 narių) seniūnu.

Tik ketvirtadienį paaiškės kai kurių kitų komitetų vadovų pavardės. Švietimo ir sporto komitetas atitenka Jungtinei socialdemokratų ir nepartinių frakcijai (turi 4 tarybos narius), Miesto ūkio komiteto pirmininku gali tapti irgi tos pačios arba Lietuvos liberalų ir centro sąjungos frakcijos (3 nariai) atstovas.

Buvęs Kauno meras Arvydas Garbaravičius žada atsisakyti vadovavimo Kauno miesto savivaldybės tarybos Antikorupcijos komisijai.

ELTAI jis tvirtino dar prieš dvi savaites apsisprendęs atsisakyti komisijos pirmininko posto, nes būnant valdančiojoje koalicijoje, yra sudėtinga išsaugoti objektyvumą, "kai administracija kažką pridirba, o kaltinti tenka merą".

Kauno meras A. Kupčinskas nemano, kad Antikorupcijos komisijai būtinai turi vadovauti tik opozicijos atstovas.

"Tegul tik dirba ta komisija taip, kaip privalu, - sąžiningai ir nuosekliai padaro viską iki galo. Žinoma, svarbu, kad ji pati laikytųsi teisės aktų, kad nesusigundytų perimti teisėsaugos metodų ir stilių. Kiekvieni turim savo funkcijas, pareigas bei teises, ir nedera to pamiršti. Kaip ir rinkėjams duotų pažadų", - sakė Eltai A. Kupčinskas.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Antroji banga: Veryga vardina koronaviruso simptomus, į kuriuos specialistai ragina atkreipti dėmesį pirmiausiai dėl barų norėtų griežtesnės tvarkos (132)

Nauji susirgimų koronavirusu atvejai šalyje siekia naujus rekordus, atskiros savivaldybės įsiveda...

Pandemijos išbandymą atlaikė ne visi: Kaune užsidaro buvę populiarūs barai ir restoranai (54)

Kovo viduryje Lietuvoje įvestas karantinas gerokai pakoregavo senamiestyje veikusių restoranų...

Europa muša sergamumo koronavirusu rekordus: izoliuotis nereikės tik grįžus iš 4 šalių (5)

Lietuvoje nustatomų naujų koronaviruso atvejų skaičius pasiekė iki šiol šalyje neregėtas...

Šalies vadovams rezultato ilgai laukti nereikėjo: Nausėdos ir Skvernelio testai neigiami (73)

Prezidento Gitano Nausėdos, pirmosios ponios Dianos Nausėdienės ir sekmadienio renginyje...

Arūnas Milašius. Pamirškit skurdų kaimą – jis turtėja ir jau kelia galvos skausmą (1)

Pakelkite rankas, kiek iš jūsų esate girdėję meditacinį politikų, rajonų merų ir ūkininkų...

Nerimo ženklai – ir iš Švedijos: krypstame ne į tą pusę (17)

Švedijos kovai su koronavirusu vadovaujantis ekspertas perspėja, kad šalyje viruso atvejų...

Baimės kaina: įtariamas Daškevičiaus nužudymo užsakovas gyveno tvirtove paverstame name (168)

Kauno rajone , Kačerginės miestelyje, gyvena ne tik pasiturintys verslininkai, senosios...

Atomazga garsiai nuskambėjusiame Lavrinovičių ir Didžiulių skandale: krepšininkai priėmė sprendimą (65)

Dvi savaites plačiai ir garsiai aptarinėtas skandalas, kuriame skambėjo telekomunikacijų įmonės,...

Dietistė nustebino, koks daržovių ir vaisių santykis žmogui yra tinkamas (1)

Pasibaigus vasarai, didelė dalis žmonių nostalgiškai žiūri į praėjusį metų sezoną. Jis...

Vaidas Čeponis | D+ nariams

Čepas veža. „Žalgirio“ šansai Eurolygoje ir priekaištai treneriui nauja laida

Prognozė: deja, bet „Žalgiris“ nepateks į Eurolygos atkrintamąsias varžybas. Tačiau...

|Maža didelių žinių kaina