„Gavę UAB „Kėdainių vandenys“ pranešimą, informuojame gyventojus, kad Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos cheminių tyrimų skyriaus (Vilnius) Kėdainių miesto vandenvietės cheminių tyrimų protokolo duomenimis, vandens mėginyje rasta didesnė nei leistina 1,71 mikrogramo gyvsidabrio norma (leistina norma 1,0 mikrogramo). UAB „Kėdainių vandenys“ ėmėsi visų veiksmų, kad būtų nustatyta šio padidėjusio rodiklio atsiradimo priežastis ir veiksmų, užkertančių tam kelią. Šiandien išvežtas vanduo tyrimams net iš 7 vandens gręžinių, iš kurių gyventojams tiekiamas vanduo, į dvi Lietuvos laboratorijas pakartotiniams ir papildomiems tyrimams.

Kol nebus gauti atsakymai apie vandens tyrimų rezultatus iš šių laboratorijų, vandentiekio tiekiamo geriamojo vandens Kėdainių mieste negalima naudoti maistui ruošti, tiekiamą vandenį išimtinai galima naudoti tik buitinėms reikmėms.

Ankstesniuose tyrimuose gyvsidabrio kiekio viršijimo nebuvo nustatyta.
Apie gautus rezultatus nedelsiant Jus informuosime.

Teritorinei valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybai nustačius, kad geriamojo vandens tiekimas ir vartojimas kelia didesnę riziką žmonių sveikatai ir gyvybei, nedelsiant informuosime geriamojo vandens vartotojus.

Šiuo metu Teritorinė valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba geriamojo vandens tiekimo nėra uždraudusi ar apribojusi.

Ankstesniuose tyrimuose gyvsidabrio kiekio viršijimo nebuvo nustatyta“, - rašoma pranešime.

„Tiekimas neuždraustas, svarbu, kad maistui nebūtų naudojamas tas vanduo. Kiek įmanoma, gyventojams ši informacija buvo išplatinta“, – BNS sakė Kėdainių rajono meras Valentinas Tamulis.

„Kaip tyčia, čia dar ir tas koronavirusas“, – teigė jis. „Jeigu rytoj turėsim atsakymą, kuris ten gręžinys, tai iš jo bus sustabdytas vandens tiekimas. Kol kas situacijos nedramatizuojam“, – teigė meras.

Kėdainių rajono meras V. Tamulis taip pat pridūrė, kad kol kas tiekti gyventojams geriamojo vandens kitais būdais nesvarstoma, nes neaišku, iš kurio gręžinio į vandenvietę pateko gyvsidabriu užterštas vanduo.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba teigia, kad vandenį iš šios vandenvietės daugiau daugiau nei 28 tūkst. vartotojų ir 553 įmonės bei organizacijos.

Tai – ne tik Kėdainių miesto, tačiau ir Daumantų, Paobelio, Vilainių, Pelėdnagių, Sirutiškio, Medekšių ir Keleriškių kaimų gyventojai.

Gyvsidabris yra toksinis vandens saugos rodiklis. Ilgalaikis vandens, kuriame yra didesnės nei nustatyta gyvsidabrio koncentracijos, vartojimas gali turėti neigiamos įtakos sveikatai.