aA
Turbūt nėra Kėdainiuose žmogaus, kuris nežinotų ar nebūtų girdėjęs apie savamokslį aplinkosaugininką Ruslaną Linevą. Vyriškis visoje Lietuvoje išgarsėjo savo gerais darbais, meile gamtai ir žmogui, meile darbui ir sveikam gyvenimo būdui. Kuo gi dabar verčiasi ir kaip gyvena žymusis Kėdainių reindžeris?
Ruslanas Linevas
Ruslanas Linevas
© Rinkos aikštė

Smulkusis verslininkas

Ruslanas duoną valgo iš Kėdainių mieste įkurto šeimos verslo.

Vyriškis užsiima kokybiškų dviračių prekyba, taip pat turi įsirengęs ir automobilių remonto dirbtuvėles. Ruslanas dirba ne tik pats, bet ir darbo vietų sukuria.

Jis išgarsėjo prieš kelerius metus, kuomet Kėdainiuose pasiūlė žmonėms naudotis jo dviračiais nemokamai. Vyriškis miesto parke leido važinėtis jais nemokamai žmonėms, kurie neturi galimybės nusipirkti dviračio. Ši idėja buvo labai populiari tarp sunkiau gyvenančių kėdainiečių.

Gausybė akcijų

Po to sekė gausybė kitų akcijų, kurias Ruslanas ir pats organizuodavo, ir mielai prisijungdavo prie kitų žmonių organizuojamų.

Kiek jis išvalė ir sutvarkė Kėdainių gamtos kampelių, sunku būtų ir suskaičiuoti, nes dažnai jo akcijos vyksta spontaniškai ir neplanuotai. Pamatęs šiukšlę Ruslanas pro ją negali ramiai praeiti – turi būtinai tą šiukšlę pakelti, išmesti.

Prisijungė vaikai

Prie Ruslano organizuojamų akcijų mielai prisijungia ir Kėdainių miesto bendruomenė, ypač jaunimas ir vaikai.

Ruslanas moka patraukti jaunimą, sukviesti jį bendram darbui. Prie jo darbų mielai prisijungia dienos centrus lankantys vaikai, vaikų namų globotiniai ir visi kiti jaunieji kėdainiečiai.

Už aplinkos švarinimą R. Linevas jauniems žmonėms yra padovanojęs ne vieną dviratį, surengęs ne vieną iškylą gamtoje.

„Vaikus reikia mokyti mylėti gamtą, aš jiems aiškinu: kaip jie elgsis su gamta, taip gamta jiems ir atsidėkos“, – dėsto aplinkos puoselėjimo entuziastas.

Nepaklūsta sistemai

Ruslanas šį pavasarį ėmėsi gelbėti ir Kėdainių vandens telkinių nuo ekologinės nelaimės. Vyriškis nepabijojo net viešų grasinimų.

„Žinojau, kad žuvys dūsta, kad jos žūva. Nebebuvo laiko galvoti.

Valdžia per ilgai galvoja, nieko nedaro. Reikėjo problemą spręsti dabar ir čia.

Ėmiau perkėlinėti žuvis į kitus vandens telkinius, nepaisant to, kad žmonės sakė, jog mane gali nubausti aplinkosaugininkai. Buvau pasiryžęs net baudą sumokėti, bet, laimė, to neprireikė, nes viską draugiškai išsprendėme.

Tuomet man labai padėjo Kėdainių medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas Lionius Stanevičius, bei miesto seniūnas, kuris vienintelis iš visų valdininkų labai greit sureagavo į šią problemą ir padėjo man ją realiai spręsti. Kol visi kiti tik kalbėjo ir galvojo, ką daryti, mes su seniūnu ir medžiotojų draugijos pirmininku tiesiog ėmėme ir nedelsdami tai sprendėme – gelbėjome žuvis“, – dėstė R. Linevas.

Per daug nesikiša

„Apskritai aš linkęs viską spręsti savo jėgomis, nes iš valdžios palaikymo mažai sulaukiu. Štai pažiūrėkit, kad ir Babėnuose, už elevatoriaus, yra didžiulis šiukšlynas.

Apie jį ne kartą informavau mūsų valdžią, bet nieko – tylu ramu. Šiukšlynas kaip stovi, taip stovi. Ir vėl nieko kito neliks kaip tik pasitelkti seniūną ir kartu spręsti patiems ir šią problemą.

Taip pat ir nuo mūsų didžiojo tilto per Nevėžį vos per tris šimtus metrų yra didžiulis sąvartynas. Čia link Vilniaus gatvės pusės. Ir jo niekas netvarko. Investuojama tik į ištaigingų tiltų statybą, o paprastų žmonių norai gyventi švarioje ir gražioje aplinkoje lieka nematomi. Manau, viską reikėtų spręsti kiek kitaip, atsižvelgiant ir į paprastą žmogų“, – aiškino verslininkas.

Pradėjo spręsti

Aplinkosaugininkas pastebi, kad tam, kad Kėdainių miestas gražėtų, būtinas visų miestelėnų indėlis.

„Pagaliau viskas pradėjo keistis į gera Kėdainiuose kai pasikeitė miesto seniūnas. Kėdainiuose ir aplink juos ėmė mažėti šiukšlynų, miestas ėmė gražėti.

Pagaliau tvarkomos ne tik pagrindinės miesto vietos, bet ir atokesni pakampiai. Labai džiugu, kad šia didžiule problema kažkas ėmė rūpintis.

Reikia daugiau tokių atsakingų žmonių kaip seniūnas, kuris man niekad neatsako, visada padeda su darbo jėga, visada išklauso, pataria“, – dėstė R. Linevas.

Planuoja nesustoti

Verslininkas, bitininkas, filantropas, žvejys, aplinkosaugininkas R. Linevas nežada sustoti. Vyriškio galvoje jau knibžda naujų akcijų idėjos. Jis planuoja gražinti ir miesto parką.

„Esu dar ir miesto parko seniūnaitis. Sugalvojau šiemet, kad miesto parką reikia ne tik švarinti, bet ir gražinti. Sugalvojau pakabinti dešimtis inkiliukų, kad ten apsigyventų paukščiai. Tuomet žmonės vaikščiodami galės klausytis paukštelių giesmių.

Prie akcijos bus kviečiami prisijungti ir miestelėnai. Tiesa, savo pagalbą jau ir miesto seniūnija pasiūlė. Prireiks ir jų darbininkų rankų“, – šypsosi savamokslis gamtosaugininkas.

www.rinkosaikste.lt
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(52 žmonės įvertino)
4.8269

Top naujienos

Nauji koronaviruso atvejai Lietuvoje: dega didmiesčiai, kai kurių aukų gyvybės užgeso vos per kelias dienas patvirtinta 413 naujų užsikrėtimų, mirė dar 5 žmonės (304)

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje...

COVID-19: Belgija imasi desperatiškų priemonių (23)

Belgijos Lježo miesto medikams buvo nurodyta dirbti net ir tuo atveju, jei paaiškėtų, kad yra...

Mokslininkai: pradeda dominuoti nevaldomi COVID-19 židiniai, gali laukti Čekijos likimas griežto karantino reikia jau lapkritį (303)

Šiuo metu Lietuvoje galimi net keturi koronaviruso epidemijos vystymosi scenarijai. Vadovaujantis...

Veryga apie naujus draudimus: situacija dabar visiškai kitokia nei buvo pavasarį sveikatos priežiūros paslaugų gali mažėti savaime (493)

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras ( NVSC ) pirmadienį pranešė apie dar vieną naujų...

Uspaskicho koronaviruso testas – neigiamas (22)

Darbo partijos pirmininkas Viktoras Uspaskichas antradienį feisbuke pranešė, kad jo...

SAM keis pandemijos reguliavimo tvarką: lapkritį neliks mobiliųjų patikros punktų (1)

Kadenciją baigianti vyriausybė nusprendė pakeisti koronaviruso pandemijos valdymo tvarką ir...

Ką daryti, jeigu šeimos nariui diagnozuotas koronavirusas? (26)

Koronavirusu Lietuvoje užsikrečiant vis daugiau žmonių, „Eurovaistinės“ farmacininkai...

Lietuva išsiuntė notą Baltarusijai papildyta 12.58 (166)

Spalio 27 dieną išsiųsta protesto nota Baltarusijos užsienio reikalų ministerijai dėl skuboto...

Mindaugas Jurkynas. Belaukiant naujos Vyriausybės (25)

Ruduo. Seimo nariai suskaičiuoti, ryškėja naujos vyriausybės spalvos ir kontūrai. Dabar apie...

10 priežasčių, kodėl net laikydamiesi dietų nelieknėjate

Dietos neretai būna neveiksmingos – iš pradžių svoris mažėja, bet vėliau ištirpę...

|Maža didelių žinių kaina