aA
Didžiausio atgarsio sulaukęs šios savaitės įvykis – Teisingumo ministerijos Centralizuoto vidaus audito skyriaus darbuotojos Rasos Kazėnienės ir premjero patarėjo Skirmanto Malinausko spaudos konferencija, kurioje buvo pranešta, kad Teisingumo ministerijos viceministras Raimondas Bakšys trukdo vykdyti kalėjimų sistemos veiklos auditą.
Rasa Kazėnienė
© DELFI / Karolina Pansevič

Viceministras tikino – tai absurdas, ir savo santykius su R. Kazėniene vadino „teisingu dialogu“. Ministrė pažadėjo nešališką patikrinimą. Prezidentės žodžiais, „akivaizdu, kad ministrė nekontroliuoja padėties ministerijoje ir negeba sklandžiai organizuoti darbo“. Dabar visi laukia pirmadienio, kai iš atostogų grįš premjeras, nes ir teisingumo ministrė Milda Vainiutė, ir jos viceministras R. Bakšys patikino, kad su juo susitiks būtent pirmadienį ir aptars susidariusią situaciją. Apie ministrės atsakomybę ir viceministro galimybes dirbti toliau su premjeru ketina kalbėtis ir prezidentė. Na, o Teisingumo ministerijos vyriausioji specialistė R. Kazėnienė davė interviu LRT laidai „Savaitė“.

– Dėl to, ką jūs kalbate viešai, posto neteko Kauno tardymo izoliatoriaus vadovas, Kalėjimų departamento vadovė, labai gali būti, kad vienas iš Teisingumo ministerijos viceministrų, kurio vietą užėmė ponas R. Bakšys, ir dabar pats atsidūrė tokioje situacijoje, kad gali netekti posto, na, ir apie ministrę kalbama, kad ir jos dienos galbūt gali būti suskaičiuotos. Aš bandau įsivaizduoti, kaip turi jaustis žmogus tiek nuveikęs? Kaip jūs apibūdintumėte savo padėtį ir savijautą?

– Jausmas toks dviprasmiškas. Nėra labai malonu. Visus galvų netekimus galima prilyginti prie mano veiklos, bet tai nėra labai malonu. Kita vertus, tu žinai, kad kasdien įsigyji vis daugiau priešų, kurie tavęs nemėgsta, galbūt linki tau blogo. O kita dalis tavęs tiesiog yra įsitikinusi savo vertybėmis, yra vedama tų vertybių ir siekia, kad vis dėlto prieš metus pradėti darbai būtų kuo didesne apimti atlikti. Labai sudėtingas laikotarpis tiek moraline, tiek fizine prasme, bet tai yra laikina. Viskas yra išgyvenama.

– Jūs sakote, kad su R. Bakšiu net nesate tiesiogiai bendravusi be ministrės. Ministrė sako, šitas Centralizuoto vidaus audito departamentas yra tiesiogiai mano žinioje, aš kontroliuoju, aš priimu sprendimus. Tai taip išeitų, kad jis apeidamas ministrę bandė kažkokią tvarką įvedinėti?

– Yra tokių dalykų, kuriuos jis veikė ministerijoje ir be ministrės žinios, kiek man yra žinoma. Jo nuomonė pakankamai svarbi būdavo tam tikrais klausimais.

– Ministrei?

– Taip. Ir spalio mėnesį, kai buvo mūsų iniciatyva prašymas kreiptis į teisėsaugą nedelsiant dėl Pravieniškių pataisos namų, tai jo iniciatyva buvo sustabdytas šitas teikimas prokuratūrai. Ir tikrai galiu atsakingai pareikšti, kad buvo pasiklausyta jo nuomonės. Noriu pasakyti, kad ministerijoje yra ir daugiau tokių gana aktyvių ir senų figūrų, kurios turi didelę įtaką sistemoje, ir kurios turi dar ir didelę atsakomybę už tai, kas vyksta po sistema, t.y. kalėjimų sistema. Nepamirškime, kad ministerija yra asignavimų valdytoja. Už asignavimų valdymą, efektyvų valdymą ir lėšų panaudojimą yra atsakingas ministerijos kancleris. Tai iš tikrųjų kancleris išreiškė tokią poziciją, kad galbūt nevertėtų visko, ką matai, teikti išvadose, nes galbūt ne viskas yra taip reikšminga ar galbūt yra sena, ir nereiktų to konstatuoti.

– Priminkite mums ministerijos kanclerio pavardę.

– Arūnas Kazlauskas. Šitas asmuo, konkrečiai gavęs nurodymą ir premjero, jog turėtų sudaryti man nuotolinio darbo galimybę (dabar aš turiu galimybę vieną dieną dirbti nuotoliniu būdu), tai jisai buvo būtent tas valstybės tarnautojas, kuris buvo mažiausiai suinteresuotas, kad aš turėčiau kažkokias palankesnes, normalesnes darbo sąlygas. Ir man paprašius tiesiog greičiau spręsti šitą klausimą, jis man atsakė, jog kada nors bus. Nepamirškime, kad aš esu perkelta tik metams laiko ir jau pusę metų atidirbau.

– Tai dabar jūs prabilote jau ne tik apie vieną viceministrą, kuris tiesiogiai bandė daryti įtaką jūsų veiklai, bet ir, aš taip suprantu, ministerijos kancleris būtų taip pat neprošal šiek tiek prisidėti prie tos įtakos, ar ne?

– Taip. Ir dėl to nenoro, kad aš būčiau perkelta į ministeriją, man iš pat pradžių buvo keista, kodėl taip nenorima, kad aš ateičiau. Po to buvo idėja kilusi tam pačiam, kiek aš žinau, jeigu neklystu, kancleriui patikrinti mano kompetenciją audito rūmuose.

– Kai jūsų klausausi, jūs man pasakykite, kur šitoje vietoje yra ministrės vaidmuo? Nes po to, kai ji išgirdo tą, ką jūs pasakėte spaudos konferencijoje kartu su premjero patarėju, tai bent jau taip pateikė, kad jai buvo visiškai netikėti tie jūsų išsakyti kaltinimai, ji dabar pradės kažkokį nešališką tyrimą. Tai taip išeitų, kad jūs niekada jai šito nesakėte, ji to niekada nėra girdėjusi.

– Ne visai tiesa. Mes su ministre gana dažnai bendraudavome, kaip ji ir pabrėžė. Dėl to, kad buvo kilę tiek su kancleriu kažkokių nesusikalbėjimų, tiek su viceministru, aš galvočiau, kad puikiai žinojo, nes visa tai vyko jos akivaizdoje ir jos kabinete. Aš nežinau ar ji buvo įsigilinusi, ar ji visa apimtimi buvo įsigilinusi į tai, ką mes diskutuojame tame kabinete. Tiesiog turime suprasti, jog tie žmonės už nugaros yra seni sistemos vilkai, ir yra be galo sunku perprasti, kai jie viena sako, kita daro. Ir iš tikrųjų tai yra dideli strategai, aš nežinau ar piktybiškai. Galima to net nepastebėti, nes tai yra politinis profesionalumas – daryti, ką reikia, o deklaruoti, ką norisi girdėti.

– Kaip jūs įsivaizduojate savo veiklą, jeigu taip atsitiktų, kad pirmadienį premjeras nuspręstų, jog patarėjas pasikarščiavo, ir tada neliks premjero patarėjo, bet liks viceministras, liks ministrė, liks kancleris. Kaip jūs įsivaizduojate savo darbą ministerijoje?

– Iš tikrųjų galiu pasakyti visa savo esybe: visiškai neįsivaizduoju. Aš esu nusprendusi grįžti namo pas šeimą, pas vyrą, jeigu mes negalėsime dirbti sklandžiai, skaidriai, siekdami maksimalių apsivalymo rezultatų.

– Jūs dabar tik ką pasakėte tai, ką sakė ir premjero patarėjas: jeigu lieka viceministras, aš pasitraukiu. Jūs norite pasakyti, kad jeigu lieka viceministras, jūs taip pat išeisite iš ministerijos?

– Tą pačią minutę ir įstosiu į Darbo biržą.

– Ką gi, labai jums ačiū. Ir aš linkiu jums, kad pirmadienis jums būtų geras.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Ušackas pranešė, kad pralaimėjęs Šimonytei partinius rinkimus, Prezidento posto nesiektų (203)

Prie Prezidento rinkimų starto linijos – ir Ingrida Šimonytė . Ką pasirinks TS–LKD: ją ar...

Karbauskis už Grybauskaitės pasiūlymo mato kyšančias farmacininkų ausis (612)

Tikrasis prezidentės pateiktų priemonių konkurencingumui didinti tikslas yra sustabdyti planus dėl...

Orai: šaltis po truputį įsigalės

Savaitė, prasidėjusi šalčiu, nelepins ir toliau. Artimiausiomis dienomis žadama daugiau...

Lietuviai nukeliavo į turistų aplenkiamą Iraną: šiurpių mirties bausmių vieta stebino svetingumu (53)

Keliauti į Iraną sugalvojau tada, kai perskaičiau daug informacijos apie tenykščius žmones, jų...

Broliai Ballai autobusu grįžo į Lietuvą (27)

Sausio mėnesį krepšininkai Lamelo ir LiAngelo Ballai atvyko į Lietuvą. Tuo metu Vilniaus oro...

Nekaltas pirkinys oro uosto užkandinėje baigėsi tragedija (31)

Viena mergina mirė nuo stiprios alergijos sezamams, kai oro uosto kavinėje „Pret a Manger“,...

FIFA metų geriausiu futbolininku išrinktas ne Ronaldo – triumfavo Modričius lietuvių balsai rinkimuose (8)

Šių metų sensacija Kroatijos rinktinės ir Madrido „Real“ variklis 33 metų Luka Modričius...

Putinas pateikė savo versiją dėl lėktuvo numušimo Sirijoje Kremlius išplatino viešą pareiškimą (442)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pirmadienį Izraelio premjerui Benjaminui Netanyahu pareiškė...

Per žiniasklaidos dieną Valančiūnas driokstelėjo: galime išspardyti kitų užpakalius (5)

Toronto „Raptors“ žiniasklaidos diena neaplenkė ir komandos vidurio puolėjo 26 metų Jono...

Lengviausias būdas iššveisti pridegusį puodą: jokio mirkymo – prireiks tik vienos priemonės (26)

Kam gi nepasitaiko, kad ruošiant maistą pora minučių, kurioms žūtbūt prireikia pasitraukti nuo...