aA
Kauno rajono savivaldybė renka duomenis apie jos teritorijoje veikiančias sveikatos priežiūros įstaigas ir rengiasi visuotinei vakcinacijai nuo koronaviruso.
Vakcina nuo koronaviruso
Vakcina nuo koronaviruso
© Vida Press

Anot savivaldybės gydytojos Mildos Labašauskaitės, bendradarbiaujant su palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugas teikiančiomis, taip pat socialinių paslaugų, asmens sveikatos priežiūros bei visuomenės sveikatos priežiūros įstaigomis, nustatinėjamas šių įstaigų darbuotojų ir gyventojų poreikis skiepytis COVID-19 vakcina. Tinkamas pasiruošimas iš anksto padės lengviau vykdyti vakcinaciją, vos tik šalį pasieks šių įstaigų darbuotojams ir gyventojams skirtos vakcinos.

Kauno rajono savivaldybėje vakcinaciją organizuojančios asmens sveikatos priežiūros įstaigos yra dvi (viešoji bei privati), tai – VšĮ Pakaunės pirminės sveikatos priežiūros centras ir UAB „Pilėnų klinika“.

ELTA jau skelbė, kad Lietuvą pasiekus pirmosioms COVID-19 vakcinoms, šalyje įsteigti 5 vakcinacijos centrai: Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikos, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikos, Klaipėdos universitetinės ligoninė, Respublikinė Šiaulių ligoninė bei Respublikinė Panevėžio ligoninė. Įstaigos gautą vakciną paskirstė savo regione esančioms stacionarioms sveikatos priežiūros įstaigoms, besirūpinančioms COVID-19 sergančių pacientų gydymu.

Sveikatos apsaugos ministerijos atstovų teigimu, per pirmąjį šių metų ketvirtį ketinama paskiepyti visus šalies medicinos darbuotojus.

Šalyje vykstant COVID-19 pacientų gydymą organizuojančių ligoninių labai didelės rizikos pagal tikimybę užsikrėsti COVID-19 liga darbuotojų skiepijimui pirmąja Lietuvą pasiekusia „Pfizer“ ir „BioNTech“ farmacijos kompanijų vakcina, siekiama užtikrinti ir sklandų pasiruošimo gyventojų skiepijimo vakcina procesą, pažymima Kauno rajono savivaldybės pranešime. Tačiau dar nėra žinoma, kokios kitos vakcinos Lietuvą pasieks artimiausiais etapais ir kokie reikalavimai joms bus taikomi.

Gavus naujas vakcinų siuntas, atsižvelgiant į apraše numatytas prioritetines grupes, planuojama skiepyti palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugas teikiančių įstaigų darbuotojus ir pacientus bei socialinių įstaigų darbuotojus ir gyventojus, vaistinių darbuotojus, vyresnius nei 65 metų amžiaus asmenis, gretutinėmis ligomis sergančius asmenis, artimo ar ilgalaikio socialinio kontakto negalinčius išvengti ar visuomenei svarbias funkcijas vykdančius darbuotojus (viešąją tvarką palaikančius darbuotojus, priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo, muitinės, sienos apsaugos sistemoje dirbančius asmenis, kariškius, švietimo įstaigų, energetikos, maisto pramonės darbuotojus ir pan.). Vakcinai pasiekus visas prioritetines grupes, skiepytis bus kviečiami ir visi norintys gyventojai.

Kauno rajono savivaldybė, siekdama užtikrinti tinkamą gyventojų skiepijimo vakcina organizavimą, kviečia šio rajono savivaldybės teritorijoje odontologinės priežiūros (pagalbos) įstaigas ir specialistus bendradarbiauti bei teikti informaciją užpildant internetu Savivaldybės skelbiamą anketą. Taip pat šių įstaigų prašoma sudaryti darbuotojų sąrašus pagal pateiktą lentelės pavyzdį.
Atkreipiamas dėmesys į tai, kad šių duomenų siųsti šiuo metu niekam nereikia, tačiau juos reikėtų įstaigoms pačioms saugoti.

„Vakcinavimas bus vykdomas, priklausomai nuo COVID-19 vakcinos prieinamumo ir tipo. Jei užpildėte anketą ir esate pasirengę darbuotojų sąrašus, apie tai, kada, kur ir kaip vyks jūsų įstaigos darbuotojų vakcinacija, būsite informuoti iš anksto“, – pabrėžiama Kauno rajono savivaldybės pranešime.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(96 žmonės įvertino)
3.6354

Top naujienos

Slapta sudaryto sandorio atgarsiai nuaidėjo visame pasaulyje: gali tekti rinktis tarp dviejų grėsmių (40)

Prancūzija nėra vienintelė šalis, nepatenkinta naujuoju JAV, JK ir Australijos saugumo susitarimu:...

Kitus gelbėjantys medikai apie save pamiršta: apie 80 proc. yra perdegę, trečdalis linkę į depresiją (82)

Šią savaitę Lietuvą apskriejo liūdna žinia apie dar vieno mediko savižudybę. Gydytojas...

Po tragiškos pareigūno žūties kraupioje avarijoje – policijos kova dėl sumokėtų pinigų (113)

Prieš ketverius metus Pagėgių savivaldybėje įvykusi tragiška avarija , kai tarnybos metu žuvo...

Prieštaraujantys masinei vakcinacijai rado kelią į Seimą: profesoriaus atsakas buvo negailestingas (623)

Masinei vakcinacijai prieštaraujantys aktyvistai, susibūrę į Sveikatos teisės institutą, rado...

Mirė Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, rašytojas Leonardas Gutauskas (49)

Eidamas 83-iuosius metus naktį į šeštadienį mirė nacionalinės kultūros ir meno premijos...

Pardavęs verslą sostinėje Aukštadvaryje sukūrė Ameriką: esu pats laimingiausias žmogus (17)

„Esu pats laimingiausias žmogus. Darau tai, ką noriu“, – šypsosi Egidijus Šova. Prieš...

Įvertino, kodėl išsiskyrė Vyriausybės ir prezidento požiūriai į Kiniją: štai kas iš tiesų galėjo lemti takoskyrą (87)

Vyriausybei nusprendus Vilniuje steigti Taivano atstovybę ir dėl to sulaukus griežtos Kinijos...

Katkus apie vakcinaciją: yra trys etapai, vieną jau praleidome – jis nebegrįš (71)

Susirgimų koronavirusu kreivė ir toliau lipa aukštyn, bet įspūdžio jau kelias savaites nebedaro...

Rūta Lapė | D+

Kasdienybės herojai. Ščiogolevaitės išpažintis apie smurtinius santykius ir Zinkevičiūtės moteriškumo filosofija

Kodėl šiuo metu skyrybas išgyvenanti Rūta Ščiogolevaitė nesijaučia pasiruošusi naujiems...

Detaliai paaiškino, kaip iš tiesų kuriami komfortiški automobiliai ir kodėl čia svarbūs virpesių dažniai (3)

Nors šiuolaikinių automobilių komforto atributų labai padaugėjo, vienas svarbiausių patogaus ir...