aA
Keletą metų didinantis keleivių srautus ir plečiantis skrydžių geografiją, Kauno oro uostas į šį regioną atskraidina gausybę turistų. Dalis jų, aplankę laikinąją sostinę, dairosi naujų maršrutų po mūsų kraštą.
Kauno rajonas domina lenkus, vokiečius ir žydus
© DELFI

Kauno rajono turizmo informacijos centras (KRTIC) skaičiuoja, kad į pilimis ir dvarais apiberto rajono vietoves užsuka vis daugiau užsieniečių. Dažniausi svečiai čia – lenkai, vokiečiai ir žydai.

Padidino informacijos centrų skaičių

Aplankę didžiuosius Lietuvos miestus turistai žemėlapiuose piešia naujus maršrutus ir dairosi, ką dar galima pamatyti mūsų krašte. Kaip sako KRTIC specialistė Živilė Motiejūnienė, į Kauno rajoną turistai dažniausiai atvyksta jau aplankę patį Kauną.

Kasmet daugėjant į Kauną atvykstančių užsieniečių, išaugo ir KRTIC centrų skaičius – 2001-aisiais atidarius pirmąjį centrą Kulautuvoje, šiandien skaičius išaugo iki trijų: praėjusiais metais vienas atidarytas Kauno oro uoste, dar vienas įsikūrė Raudondvario dvaro sodyboje šiemet.

Kaip nurodo Statistikos departamentas, KRTIC 2009-aisiais apsilankė 284 lankytojai (iš jų 47 buvo užsieniečiai). Tuo metu per pirmus du šių metų ketvirčius visuose trijuose centruose apsilankė 1472 lankytojai (iš kurių 635 buvo atvykėliai iš kitų šalių).

„Centruose sulaukiame labai daug vokiečių ir lenkų. Ypatingai daug turistų atvyksta į Kulautuvą iš Izraelio, nes ten kažkada buvo žydų gyvenvietė, tai jie grįžta pasižiūrėti gimtų vietų. Yra ir atkeliaujančių rusų, bet pagrindiniai keliauninkai – vokiečiai ir lenkai“, – LRT.lt pasakojo Ž. Motiejūnienė.

Keliauja senuoju Klaipėdos keliu

Paklausus, kokiais objektais Kauno rajone domisi atvykstantys turistai, centro darbuotoja suskumba vardyti: „Tie, kurie atvyksta į Raudondvario dvaro sodybą, aplanko ją, vėliau vyksta Panemunės keliu pro Vilkiją, Seredžių link Jurbarko. Vilkijoje yra upinis keltas per Nemuną.“ Pasak darbuotojos, turistams taip pat pasiūloma aplankyti ir pačių kauniečių mažai žinomą Kadagių slėnį Arlaviškėse, Jadagonių kaime įsikūrusį alpinizmo parką. Turistus prie Kauno marių traukia ir Žiegždrių atodanga, Pakalniškių ir Samylų piliakalniai.

Ž. Motiejūnienė patikina, kad tiek lietuviai, tiek atvykėliai iš kitų šalių itin domisi Panemunės kelyje išsibarsčiusiais dvarais – visų pirma Raudondvario pilies dvaru. XVII a. pradžios Lietuvos renesanso architektūros paminklas stūkso Nevėžio dešiniojo kranto aukštutinėje terasoje, šalia Nevėžio ir Nemuno santakos. Taip pat lankytina Kačiūniškių dvaro sodyba ir Žemaitkiemio (Babtyno) dvaro sodybą. Šias vietoves nesunku pasiekti automobiliu, tarpmiestiniais autobusais, dviračiu ar laivu.

Tuo metu Živilė Bilotaitė-Jokubauskienė, Kauno raj. savivaldybės mero padėjėja, atkreipia dėmesį, kad turistai, daugiausiai lietuviai, į Kauno rajoną atvyksta ne tik dėl lankytinų vietų, bet ir renginių. „Turistų srautus į rajoną vilioja ir tradiciniai bei nauji renginiai: tai ir bardų festivalis „Akacijų alėja“, Kulautuvoje vykstanti Dainų ir šokių šventė, balandį virš Zapyškio senosios bažnytėlės pakylanti aitvarų šventė, Kačerginės „Nemuno žiedo“ žiedinėje trasoje vykstančios automobilių ir motociklų lenktynės ar Jadagoniuose du kartus per metus organizuojamos šunų kinkinių lenktynės“, – kultūrinę veiklą rajone pristato savivaldybės darbuotoja.

Dviračiu Panemunės keliu keliaujantis Tomas Ragina sako dažnai riedantis šiuo maršrutu. „Vilkiją nuo Kauno galima pasiekti dviračiu. Tada keltu už 2 litus persikelti per Nemuną ir grįžti atgal į Kauną. Važiuoti čia siūlyčiau pagrindiniais keliais, o labai smagus momentas yra keltis per Nemuną. Šituo keliu galima aplankyti Raudondvarį, Kultautuvą, Vilkiją, Zapyškį, Kačerginę ir pan. Neskubant su miestelių aplankymu tai galėtų būti dienos maršrutas“, – su LRT.lt dviračio maršrutu pasidalija vyriškis. Ne kartą išbandęs įvairius maršrutus po Kauno rajoną pašnekovas pastebi, kad vis dar trūksta dviračių takų prie Nemuno, tad dažniausiai tenka važiuoti pagrindiniu automobilių keliu.

Plaukioja baidare Nemunu ir Nevėžiu

Nuo seno Kulautuvos miestelį – kadaise turėjusį kurortinį statusą ir gerai žinomą dėl ten esančių pušynų – galima pasiekti žeme, vandeniu ir oru. Trečius metus iš eilės vasaros sezonu yra galimybė plaukti laivu Nemunu nuo Kaune esančios Vytauto bažnyčios iki miestelio. Ž. Motiejūnienė užsimena, kad laivas plukdo apie 100 turistų, o kelionė trunka 5 valandas. „Dvi valandos praleidžiamos Kulautuvoje, iš jų 1 valanda vyksta su gidu, žmonės supažindinami su kurortu“, – vandens maršrutą pristato pašnekovė.

Tai ne vienintelis maršrutas, kurį galima išmėginti vandeniu. Dar vienas siūlomas Nevėžio upe, per kurią yra galimybė išvysti Raudondvario dvarą, Kačiūniškių bei Žemaitkiemio dvarų sodybas.

Į Vilkiją dviračiu keliaujantis T. Ragina sako neretai išmėginantis šią atkarpą ne tik dviračiu, bet ir baidare. „Plaukiu baidare Nevėžiu nuo Kauno iki Babtų. Į krantą lipu tik iš reikalu, o maršrutas man daugiau sportas nei pramoga. Aišku, matau gerves, vaizdingas Nevėžio pakrantes, žvejus ir pan. Nuplaukiu iki Babtų tilto, kuriuo eina autostrada. Tai yra nepilnos dienos kelionė.

Dar vienas maršrutas, kuriuo plaukiu, yra nuo Kauno hidroelektrinės iki Kulautuvos prieplaukos. Galima išlipti Zapyškyje, kur stovi bažnyčia, kartais lipu ir prie Nemuno ir Neries santakos. Šitas maršrutas mažiau vaizdingas gamtos prasme, bet smagu pamatyti Kauno upes, Žalgirio areną, praplaukti salos kanalą, Raudondvarį, Zapyškį ir išlipti Kulautuvoje“, – galimais maršrutais aplankyti Kauno rajoną pasidalija sutiktas pašnekovas.

www.lrt.lt
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Pasaulį bauginanti kovido atmaina jau Lietuvoje: prasideda ypač akylus situacijos stebėjimo laikas (235)

Sparčiau plintanti ir nepilnai pasiskiepijusiems pavojingesnė „delta“ koronaviruso atmaina jau...

Danai efektingu stiliumi pasiuntė rusus namo ir patys prasibrovė į aštuntfinalį (529)

Pirmas dvejas Europos futbolo čempionato rungtynes pralaimėjusi Danijos rinktinė vis tiek...

Dailius Dargis | D+

Nauji faktai tamsioje Karpavičiaus testamento istorijoje: čia figūruoja ne tik tamsiaplaukė moteris, bet ir žinomi spalvingos reputacijos veikėjai

Šiemet rugpjūtį sueis lygiai dveji metai, kai netikėtai po sunkios ligos mirė vienas iš...

Artinasi audringos orų permainos: prognozėse – smarkios liūtys, perkūnija ir net kruša (2)

Antradienio dieną didesnėje šalies dalyje didžiąją dienos dalį laikysis gana saulėti ir...

26-erių Dovilė pribloškė net gydytojus: jie stebėjosi, kaip su tokiomis diagnozėmis galiu gimdyti (60)

26-erių metų Dovilė Vickutė atrodo taip pat, kaip ir jos bendraamžiai. Net sunku įtarti, kad ši...

Norite šią vasarą būti pačios madingiausios ir stilingiausios? Nepadarykite grubios klaidos – šiuos drabužius turite užmiršti (16)

Sezonai keičiasi, o dažnai spintoje drabužiai lieka tie patys. Stilistė Jomantė Vaitkutė...

Latvija vėl laukia lietuvių: ką būtina žinoti vykstantiems ir ką verta pamatyti (116)

Nuo birželio 16 dienos Latvija atsivėrė svečiams iš užsienio, tad lietuviai vėl gali...

„Žalgiryje“ – dar vienas naujokas: dėjimais ir blokais Izraelyje išsiskyręs vidurio puolėjas (35)

Kauno „Žalgirio“ priekinę liniją naujajame sezone sustiprins galingai Izraelio lygoje...

Pasaulio reitingo lyderiai pamokė suomius, darbo apsaugai suteikė į aikštę išbėgusi mergina (3)

Europos futbolo čempionate B grupės kovas pergalingai užbaigė lyderė Belgija, 2:0 (0:0) įveikusi...

Į Nausėdą nusprendė kreiptis atviru laišku: užkliuvo Švedijoje įteiktas apdovanojimas (346)

Aktorius, režisierius, rašytojas Arkadijus Vinokuras atviru laišku kreipėsi į prezidentą...