aA
Kauno rajono meras Valerijus Makūnas, reaguodamas į Kauno miesto mero Visvaldo Matijošaičio iniciatyvą prisijungti prie miesto dalį rajono savivaldybės teritorijos bei aptaręs tai su vidaus reikalų ministre Rita Tamašuniene, sako, kad tokie sprendimai turi būti atliekami labai gerai įvertinus ir gyventojams paaiškinus visas galimas kompleksines pasekmes. Tuo metu R. Tamašunienė teigia, kad tokia V. Matijošaičio iniciatyva jai buvo netikėta.
Valerijus Makūnas ir Visvaldas Matijošaitis
© DELFI / Rafael Achmedov

„Aš manau, kad ir žmonės, ir savivaldybės taryba, vadovaujantis esamu įstatymu dėl teritorijų ir naujų savivaldybės darinių kūrimo, turi reaguoti, turi išgirsti, bet tie sprendimai turi būti priimami atsakingai. Norėčiau pabrėžti, kad tai nėra kažkoks verslo planas, verslo įmonės atidarymas ar uždarymas, tai – savivaldos pamatas, kuris susideda iš socialinių, švietimo, sveikatos, inžinerinių tinklų ir kitų darinių“, – po susitikimo su R. Tamašuniene Eltai sakė V. Makūnas.

Kauno rajono mero teigimu, žmonėms turi būti gerai paaiškintos galimos prisijungimo prie Kauno miesto savivaldybės pasekmės. Įstatymai reguliuoja bei administruoja regionų ir miestų transporto lengvatas, moksleivių pavėžėjimą tarp ugdymo įstaigų, taip pat kultūros įstaigų, bibliotekų, medicinos punktų veiklą bei jų priklausomybę nuo vietovės gyventojų skaičiaus, sako V. Makūnas.

„Mes galime sakyti, kad tai nepalies, bet iš tikrųjų tai būtų melas, netiesa ir galvoju, kad dabar bus laikas ir vieta kalbėtis su žmonėmis, paaiškinti, kokios pasekmės gali būti. Socialinės, kultūrinės, švietimo ir visos kitos. Bendruomenė turi būti saugi. Mes turime ne tik kalbėti, bet ir užtikrinti tą tęstinumą ir kokybę“, – kalbėjo Kauno rajono meras.

Lengviausia yra, pasak jo, Kauno miestui išsirinkti trylika rajono perspektyviausių savivaldybių ir jas prisijungti. Vis dėlto, V. Makūno teigimu, tai negali būti daroma kitų rajono gyventojų sąskaita.

„Čia kaip iš pyrago išrinkti razinas – trylika seniūnijų, su septyniasdešimt procentų gyventojų, su septyniasdešimt procentų visų finansinių išteklių ir palikimas, geriausiu atveju, trylikos tūkstančių gyventojų su visiškai neapibrėžtomis galimybėmis gyventi kokybiškai“, – teigė V. Makūnas.

Jis pridūrė nesąs kategoriškai prieš ir niekada iškart neatmetąs įvairių iniciatyvų, tačiau, pasak Kauno rajono mero, „norėtųsi, kad tai būtų daroma demokratiškai, civilizuotai“.

Tuo metu vidaus reikalų ministrė R. Tamašunienė teigė, kad tokia Kauno miesto mero V. Matijošaičio iniciatyva buvo staigmena.

„Tas jo veiksmas buvo labai netikėtas ir vertinant, kaip pateikė Kauno rajono meras, ta pozicija ir tokia intervencija į kitą rajoną nebuvo derinta. Kita vertus, žiūrint į įstatymo raidę, kiekviena savivaldybės taryba arba gyventojų iniciatyvinė grupė turi tokią galimybę kreiptis į Vyriausybę, Vidaus reikalų ministeriją, prašydama apklausos jiems aktualia tema – keičiant seniūnijų ribas ar kaimų ribas, šiuo atveju – savivaldybės ribas, tai jie tokia teise ir pasinaudojo. Ar tai buvo padaryta demokratiškai – tai vertinimo dalykas“, – Eltai sakė R. Tamašunienė.

Ministrės teigimu, administracinių ribų perbraižymas svarstomas šalies parlamente, kuris, teigia R. Tamašunienė, turėtų atsakingai įvertinti visas tokio sprendimo pasekmes.

„Ministerija, pagal galiojančius teisės aktus, yra tos procedūros rengėjai, atlikėjai ir pateikia visą reikalingą medžiagą Seimui, kuris ir priima galutinius sprendimus. Vis dėlto, aš manau, kad Seimo nariai galvoja valstybiškai ir šiuo konkrečiu atveju reikia vertinti, kad užsimojama trylika seniūnijų prijungti, bet kas laukia tos dvylikos seniūnijų ir kaip jos funkcionuos, koks jų likimas? Administracines ribas šalies viduje perbraižyti nėra taip paprasta ir tam reikia valstybinio požiūrio“, – pridūrė R. Tamašunienė.

ELTA primena, kad Kauno miesto meras V. Matijošaitis yra pareiškęs norą prie miesto prisijungti dalį rajono savivaldybės teritorijos.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(11 žmonių įvertino)
3.6364

Top naujienos

Jakilaitis tikisi, kad Skvernelis savo prašymą atsiims (111)

„Mes negalvojome, kad tai tyliai praeis ar kažkaip kitaip. Mes galvojome, kad vienintelis Saulius...

Pasaulio žemėlapis 2020 metams: kur ekonomika augs sparčiausiai (40)

Tarptautinio valiutos fondo duomenimis, kitais metais bendrasis vidaus produktas labiausiai augs...

Orijaus kelionės. Turtuolių dangoraižis virto landyne: norėdami čia vykti pasisamdykite apsauginį (2)

Pietų Afrikos Respublikoje keliavęs Orijus Gasanovas apsilankė aukščiausiame dangoraižyje visame...

Eglė Juozėnaitė

Filosofas apie gyvenimo prasmės paieškas: tai ne karjera, didelė alga ir net ne šeima

Bet kuris iš mūsų gali labai daug ką. Gali pasikeisti iš visiško lūzerio į absoliutų...

Užkalnis. Niekas nenorėjo dirbti (244)

Buvo toks filmas iš sovietinių laikų: „Niekas nenorėjo mirti“. Su šiomis dienomis niekaip...

Reto grožio eglės puošia ne tik Vilnių ir Kauną: išrinkite mieliausią Lietuvos eglutę (75)

Kalėdinės nuotaikos pasklido po visą Lietuvą – šventėms ruošiasi ir didesni, ir mažesni...

Drabužiai, kuriuos privalu turėti: atsižvelkite, kuriam iš šių 4 tipų priklausote (2)

Nesvarbu, ar esi rimtos advokatų firmos partnerė, ar dirbi jaunimo start-up‘e – vis tiek...

Dėl kokių priežasčių moterys skiriasi su vyrais (2)

Dėmesio, vyrai – dar nė vienas vyras nebuvo paliktas moters todėl, kad buvo pernelyg dėmesingas.

Venckienės sūnus Karolis: galėjome bėgti į Meksiką, bet mes tikėjomės, kad mama nebus išduota Lietuvai (380)

Neringos Venckienės sūnus Karolis Venckus LNK laidai „Bus visko“ papasakojo apie gyvenimą...

Vilniaus oro uosto netradicinė eglutė sulaukė užsienio žiniasklaidos dėmesio: ji pagaminta iš draudžiamų gabenti daiktų (7)

Vilniaus oro uoste jau kurį laiką stovi netradicinė Kalėdų eglutė, kuri pagaminta iš...