aA
Eidamas Kaune naktį turi žinoti aiškų tikslą. Jei jo neįvardysi, privalėsi policininkui parodyti dokumentus ir kišenių turinį. Pareigūnų elgesiu pasipiktinsi - uždės antrankius. Tokias taisykles jau gerai išmoko verslininkas Mindaugas Martišius, rašo „Lietuvos rytas“.
Kauno policijos patikra: ar draudžiama be priežasties vaikščioti gatvėmis naktį?
© DELFI / Valdas Kopūstas

"Kauno gatvėse reikia saugotis ne banditų, o policijos, kuri kabinėjasi prie žmonių be jokios priežasties", - po nakties nuotykio Kaune dėstė Ukmergėje veikiančios gamyklos "Systemair" generalinis direktorius 40-metis M.Martišius.

Eidamas miesto centre šalia Rotušės esančia gatve M.Martišius išvydo jų link artėjantį policijos automobilį. Norėdami pareigūnus praleisti vyrai stabtelėjo, tačiau sustojo ir automobilis. "Vienas pribėgo prie mano bendrakeleivio, o kitas prie manęs. Aš apstulbau - juk tiesiog ėjome gatve ir tiek. Pareigūnai net nesiteikė paaiškinti mūsų patikrinimo priežasties. Išversk kišenes, ir baigta", - stebėjosi Ukmergėje veikiančios gamyklos generalinis direktorius, Kaune gyvenantis 40-metis M.Martišius.

Remiantis M.Martišiaus pasakojimu, kai už verslininką gerokai jaunesnis policininkas ėmė M.Martišių tujinti, jis neištvėrė ir jam pareiškė pastabą. Žodis po žodžio - ir pareigūnai prirėmė M.Martišių veidu į sieną ir apieškojo. Pažemintas vyras mestelėjo, kad mato automobilio, kuriuo atvažiavo pareigūnai, valstybinį numerį ir kreipsis į jų vadovybę dėl tokio nekorektiško elgesio. "Po šių žodžių man uždėjo antrankius, įgrūdo į policijos automobilį, pranešė, kad esu sulaikytas ir tylėčiau", - pasakojo M.Martišius.

Į Centro policijos komisariatą pristatytas M.Martišius buvo uždarytas į laikinojo sulaikymo kamerą. Po maždaug 10 minučių atėjęs pareigūnas patikrino M.Martišiaus blaivumą. Alkoholio tikrintuvas rodė lengvą – 0,92 promilės – girtumą. Po kiek laiko išleistam iš kameros vyrui buvo liepta rašyti pasiaiškinimą – už ką ir dėl ko jis buvo sulaikytas. M.Martišius policijos komisariate praleido apie valandą.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovas Kęstutis Kasciukevičius patvirtino, kad toks įvykis buvo. „Kaune, Papilio gatvėje, prie automobilio „Mercedes-Benz” patruliai pastebėjo du įtarimą sukėlusius asmenis, kurie negalėjo paaiškinti, ką nurodytoje vietoje veikia. Policijos pareigūnai paprašė prisistatyti. 27 metų E.K. tai padarė ir po dalinės apžiūros buvo paleistas. Antrasis asmuo atsisakė vykdyti teisėtus policijos pareigūnų reikalavimus: neprisistatė, nepateikė asmens dokumento, nesileido atlikti dalinės asmens apžiūros, įžeidinėjo patrulius ir grasino, kad jiems atsirūgs. Taip pat nuo šio asmens sklido alkoholio kvapas. Jam buvo uždėti antrankiai, atlikta dalinė asmens apžiūra ir žmogus pristatytas į Centro policijos komisariatą asmens tapatybei nustatyti”, – apie įvykį pasakojo policijos komisariato atstovas.

„Centro policijos komisariate atliekamas šio įvykio aplinkybių patikslinimas ir renkama medžiaga administracinės bylos dėl policijos pareigūno teisėto nurodymo ir reikalavimo nevykdymo teisenai pradėti”, – paaiškino policijos atstovas.

Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas pradėjo tarnybinį patikrinimą dėl pareigūnų, į komisariatą atvežusių gatvėje sustabdytą vyrą, veiksmų.

"Čia kažkokia nesąmonė, švelniai tariant. Arba trūksta tam tikrų detalių - gal ką nors nutylėjo sulaikytasis asmuo arba policijos pareigūnai. Jei viskas yra taip, kaip čia papasakota, ši istorija šokiruoja. Tai yra blogai, visiška pareigūnų savivalė",- sakė Vilniaus universiteto profesorius, Teisės fakulteto Viešosios teisės katedros vedėjas Egidijus Kūris.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Protrūkis Lazdijuose atskleidė nelegalią veiklą: tarp slapta sportuojančių – ir TS-LKD vicemeras (254)

Susirgimų koronavirusu protrūkis Lazdijų sporto centre atskleidė galimai neteisėtą veiklą.

Įspėja automobilių perpardavinėtojus: taip, kaip buvo, nebebus (391)

Nuo gegužės 1 dienos visi Lietuvoje parduodami automobiliai privalės turėti savininko deklaravimo...

Po siūlymo keisti pensinio amžiaus ribą – prieštaringos reakcijos: sako, kad tai neišvengiama (41)

Europos Komisija siūlo Lietuvai sudaryti sąlygas, kad lietuviai ateityje dirbtų iki 72–ejų...

Įtampa nemažėja: Rusijai – reikalavimas sumažinti ambasados teritoriją (145)

Rusijos ambasada privalo apleisti dalį Stromovskos parko (apie 5 tūkst. kvadratinių metrų),...

„Wizz Air“ vadovas prisipažįsta, kad jo optimizmas dėl vasaros blėsta (15)

„Wizz Air Holdings Plc“ generalinis direktorius Jozsefas Varadi pareiškė, kad šią vasarą jis...

Šie trys pavasariniai augalai kaip mat sustiprins imunitetą ir apsaugos nuo ligų: jūs net neįsivaizduojate, ką iš tiesų jie gali (33)

Nors kai kuriuos šių augalų žmonės laiko įkyriomis piktžolėmis, žolininkė Danutė Kunčienė...

Finansų bitės užrašai | D+

Vis dar mistiškai skambančios tarpusavio skolinimosi platformos: ar įmanoma iš jų saugiai pralobti?

Dažnas lietuvis dar vis tinkamai nežino, kaip taupyti, o dauguma santaupas vis dar laiko grynaisiais...

Siaubingas įvykis Vilniuje: sulaikytas 15-metę, įtariama, tvirkinęs vyras

Policijos departamentas informavo, kad Vilniuje buvo sulaikytas vyras, kuris įtariamas kraupiu...

Prezidentūra: laisvinimai buvo reikalingi, bet reikia ruoštis ir blogėjimui vakcinacijos spartinimui ragina pasitelkti influencerius

Karantino atlaisvinimai buvo reikalingi, tačiau svarbu ruoštis ir galimam situacijos blogėjimui,...

5 naudingos programėlės dviratininkams: padės net ir ištikus nelaimei (18)

Atšilus orams, į gatves išriedėjo dviračiai . Tam, kad pasivažinėjimas būtų dar malonesnis,...