Jau rugsėjį Kauno miesto valdžios rūmai eiliniam kauniečiui taps neįveikiami: šį savaitgalį savivaldybėje pradedama montuoti įranga, kuri į jos centrinį pastatą leis patekti tik turintiems specialias elektronines korteles. Leidimų sistemai, eiliniams interesantams aklinai užversiančiai valdžios rūmų duris, įrengti iš savivaldybės administracijos direktoriaus rezervo fondo išleista 100 tūkst. litų.
Kauno savivaldybė
© DELFI (P.Garkausko nuotr.)
Tiesa, į "Smetonos laikais" statytus dabartinės Kauno savivaldybės rūmus veda 9 įėjimai. Iš jų 5 "praleis" tik su elektroniniu leidimu. Kitas duris žadama rakinti. Leidimus turės miesto valdžia: politikai, tarnautojai, savivaldybės įmonių vadovai bei žiniasklaida.

Savivaldybės administracijos Bendrųjų reikalų departamento direktoriaus Valentino Markevičiaus tikinimu, tokia sistema reikalinga, kad kauniečiai netrikdytų savivaldybės darbo. Norima juos priversti naudotis tik "vieno langelio" tarnybos paslaugomis ir pakeisti seną įprotį vaikščioti po valdininkų kabinetus.

Pernai miesto savivaldybės priimamajame, "vieno langelio" tarnyboje, kur pateikus prašymą po tam tikro laiko galima atsiimti ir atsakymą, apsilankė daugiau kaip 41 tūkst. interesantų. Tačiau patys tarnautojai tikina, jog ir veikiant tam langeliui kauniečių apsilankymų jų kabinetuose padažnėja. Anot Socialinių reikalų departamento direktoriaus Gedimino Jankaus, kartais tai priklauso nuo oro ar Mėnulio fazių.

Pastabesni kauniečiai juokauja, kad vietos valdžia dirba pagal sistemą "vienas langelis - dešimt stalelių", nes čia pat, prie savivaldybės, esančioje kavinėje neretai galima išvysti "klausimą su prašytoju bederinantį" kokį tarnautoją.

"Opozicijos tikrai neįtikina argumentai, kad leidimai patekti į savivaldybę įvedami kauniečių labui. Jų įvedimas - 100 tūkst. litų. Tai - išmesti biudžeto pinigai. Taip pat, kaip tualetui už 600 tūkstančių. Iš pradžių, nežinau, ar "Sėkmės koalicijos", ar jos pasodintų į valdžią konservatorių iniciatyva, savivaldybės administracija pradėjo atplėšinėti tarybos nariams siunčiamus kauniečių laiškus. Kas gali garantuoti, kad po to mums juos visus perduoda?

Dabar dar ribos žmonėms, kurie valdžiai algas sudeda mokesčius mokėdami, priėjimą prie valdžios. Opozicija tikrai netoleruos tokios, atsiprašant, savivaldos, kuri tik apsunkins žmonių problemų sprendimą", - teigia miesto tarybos narys Kęstutis Mikėnas.

Savivaldybės duomenimis, iš 41 tūkst. "vieno langelio" tarnyboje užregistruotų prašymų patenkinta tik 19 tūkst. Tiek interesantų buvo pakonsultuoti ar gavo jiems reikalingų dokumentų. Tiesa, neretai laukti atsakymų kauniečiams tenka gan ilgai.

Beje, teigiama, kad nuolatiniai leidimai patekti į Kauno miesto valdžios rūmus savivaldybės darbuotojams suteiks ir lengvatų naudotis visuomeniniu transportu. Kai kurie - nemokamai.

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Pranašauja pieno krizę: kaip keisis kainos (303)

Pieno žaliavos kainoms drastiškai pajudėjus žemyn, pradėta nuogąstauti, kad tai gali būti...

Planas, kaip sustabdyti emigraciją: kai atmetė, išvyko dar pusė milijono (319)

Nors turėjome realią galimybę sustabdyti emigraciją prieš išsiplečiant jos mastams, ją...

Naujausi reitingai: „valstiečiai“ susigrąžino lyderio pozicijas (296)

Valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga pagal populiarumą nežymiai aplenkė...

Vėl neišmiegojote? Jums padės vienas labai paprastas psichologinis triukas (24)

Kad ir kaip keistai tai skambėtų, žmonės šiais laikais yra vis labiau pavargę, bet vis sunkiau...

Tillersonas įspėja dėl karinių veiksmų prieš Šiaurės Korėją (24)

Jungtinės Valstijos įspėjo Šiaurės Korėją, kad atsisakymas vesti derybas galėtų iššaukti...

Orai: sausas ir šaltas periodas baigsis – vyraus krituliai (30)

Artimiausiomis dienomis temperatūra jau kils aukščiau. Dangų niaukstys debesys, kasdien...

Žalai dešimtas Dakaro etapas kainavo daug nervų

Po klasikinio ralio tipo greičio ruožų ir duobėtos bekelės Bolivijoje, Dakaro dalyviai vėl...

Dešimtasis Dakaro etapas: Vanagas finišą pasiekė vos su 3 ratais ir dar viena valanda baudos atnaujinta 06.53 val. (237)

Po neplanuotos pertraukos, kai dėl prasto oro buvo atšauktas devintasis etapas, jubiliejiniame...

Sveikos mitybos raciono karalius – kiaušinis: kuo jis mums naudingas (4)

Mitybos specialistai teigia, kad joks kitas produktas neturi tokio organizmui reikalingų medžiagų...

Imigrantus Airijoje anglų kalbos mokanti Egidija: patys nepakančiausi – lietuviai (3)

Egidija Vaitkienė jau 13 metų gyvena Airijoje . Monachano grafystėje suaugusiųjų kursuose ji...