aA
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Kauno sueigos konferencijoje sudarytas kandidatų į kitų metų vasario pabaigoje vyksiančius savivaldos rinkimus sąrašas. Pirmuoju jame įrašytas partijos Kauno padalinio vadovas, miesto meras Andrius Kupčinskas. Antrasis sąraše - krikščionių demokratų atstovas - Kauno miesto vicemeras Algimantas Kurlavičius.
Kauno meras ves bendrapartiečius į savivaldos rinkimus
© A.Didžgalvio nuotr.

Kreipdamasis į konferencijos dalyvius, A. Kupčinskas priminė, jog 2006-aisiais Kaunas buvo 49-as iš 60 "Veido" žurnalo sudarytame Lietuvos savivaldybių reitinge. Paskui kopė į viršų, kol atsidūrė antroje vietoje po Neringos savivaldybės. Anot Kauno mero, savivaldybės politikams ir tarnautojams darbų dar daug teks padaryti ir sutelktinai veikti, kad miestas taptų dar patrauklesnis, o gyvenimo jame kokybė - dar geresnė.

"Visoms partijoms prieš šiuos rinkimus kyla naujų iššūkių. Visų pirma, dėl to, kad artėjančiuose savivaldybių rinkimuose dalyvaus ir nepartinių asmenų, naujų judėjimų atstovų. Bet dera priminti, kad už pigių blizgučių slėpsis ir nemažai politinių turistų. Iki šiol tie veikėjai ėjo iš partijos į partiją, o dabar skelbsis esą nepartiniai", - bendrapartiečių dėmesį į naują iššūkį atkreipė A. Kupčinskas, dar prieš pradedant reitinguoti sąraše kandidatus - TS-LKD atstovus.

Įžanginėje konferencijos dalyje, primena ELTA, dalyvavo ir kitų partijų narių, tarp jų Kauno miesto tarybos opozicijon perėjusių socialdemokratų skyriaus pirmininkės pavaduotojas, buvęs vicemeras Steponas Vaičikauskas. Kaip galimo gero konservatorių ir socialdemokratų bei kitų partijų sugyvenimo pavyzdį jis nurodė Kauno rajono tarybą, kuriai vadovauja socialdemokratų atstovas, tačiau savivaldybės administracijos direktoriaus postą užima konservatorius. Nepaisant to, priešpriešos tarp dviejų didžiųjų Lietuvos partijų atstovų nėra: savivaldybė sutartinai yra valdoma, o tai Kauno rajonui duoda gerai matomų rezultatų. Kodėl tokios pozicijos nesilaiko jo partijos kolegos mieste, S. Vaičikauskas nepanoro paaiškinti.

Tvarkos ir teisingumo partijos atstovė ir Kauno vicemerė Loreta Kekienė linkėjo Tėvynės sąjungai sėkmės rinkimuose bei po jų. "Linkiu tinkamai pasirinkti draugus - ne pagal tai, ką jie šneka, bet, ką daro. Ir kad tie draugai neišduotų", - sakė L. Kekienė.

Solidaus konkurencingumo, patrauklaus rinkimų sąrašo ir korektiško dalyvavimo savivaldybės rinkimuose (bet ne pergalės juose) TS-LKD partijai linkėjo Lietuvos liberalų sąjungos Kauno skyriaus vadovas ir mero pavaduotojas Rimantas Mikaitis.

Į pirmąjį TS-LKD Kauno sueigos sudarytą kandidatų sąrašo dešimtuką pateko išimtinai tik šios kadencijos miesto politikai, kurių veikla gerai matoma ir vertinama. Tai - Edita Gudišauskienė (savivaldybės administracijos direktorė), Vygantas Gudėnas (mero patarėjas), tarybos nariai Marius Panceris, Nijolė Rudgalvienė, Loreta Kudarienė, Vytas Bancevičius, Petras Bingelis ir Gediminas Žukauskas.

"Tarp mūsų kandidatų nėra nei gelbėtojų, nei žvaigždžių, nei pranašų, tačiau yra aktyvūs, miesto labui nemažai nuveikę žmonės. Kol kas sąraše - 103 pavardės, tačiau, registruojant kandidatus rinkimams, jų turės sumažėti iki 82", - antradienį Eltai sakė A. Kupčinskas.

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Iš epidemiologų – žinia visiems Lietuvos darbdaviams dėl nuotolinio darbo (92)

Lietuvoje per savaitgalį, t. y. penktadienį, šeštadienį ir sekmadienį, užfiksavus 249...

Lietuvoje – 45 nauji koronaviruso atvejai: Šiauliuose susirgimai ir ligoninėje, ir greitojoje pagalboje (83)

Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 45 nauji koronaviruso atvejai, bendras susirgimų...

Kantrybė senka: viena valstybė „įkaitais paėmė“ visą ES (38)

Europos Sąjungos pastangos daryti spaudimą Baltarusijos prezidentui Aliaksandrui Lukašenkai...

Blogiausia prognozė neišsipildė, bet rizikų Lietuvos eksportui dar lieka: augimo sunku tikėtis (8)

Lietuvos prekių eksportas pirmąjį pusmetį, lyginant su 2019 m. tuo pačiu laikotarpiu, krito 8,4...

Arūnas Spraunius | D+ nariams

Bulvinis fiureris: Adolfas Hitleris juk irgi „tebuvo“ populistas

Pradėti visai tinkama citata baltarusių politiko Anatolijaus Lebedko apie Aleksandrą Lukašenką...

Landsbergis: visa mano šeima yra apmėtyta purvais, bet tiesioginės grėsmės sveikatai ir gyvybei dar nėra mato bendrumų su socialdemokratais, susirūpinęs LRT (464)

Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų partijos ( TS-LKD ) pirmininkas Gabrielius...

Vakcina nuo koronaviruso Lietuvai kainuotų kaip Valdovų rūmai: Skvernelis kalba apie tris didžiausias rizikas papildyta 10:55 val. (419)

Vakcina nuo COVID-19 Lietuvai kainuotų maždaug kaip Valdovų rūmų statyba, tai yra daugiau kaip...

Dėl mokytojui nustatyto koronaviruso Rumšiškėse izoliavosi septynios klasės

Kaišiadorių rajono Rumšiškių Antano Baranausko gimnazijos mokytojui nustačius koronavirusą,...

Viešina, ką slepia „tobulos“ nuotraukos socialiniuose tinkluose: užkulisinėse istorijose – ir gėdingiausi fiasko (3)

Kiek kartų fotografavotės tik tam, kad parodytumėte savo „tobulą“ gyvenimą draugams bei...

Delfi tema. Kas laukia Lietuvos ir Baltarusijos santykių: nauja krizė, šaltasis karas ar atšilimas? (8)

Pusantro mėnesio trunkantys protestai ir žiaurūs susidorojimai su Baltarusijos žmonėmis iš posto...

|Maža didelių žinių kaina