16 Kauno miesto tarybos narių, praėjusią savaitę pasirašiusių raginimą miesto merui kviesti neeilinį tarybos posėdį, kuris turėtų įvykti ne vėliau kaip rugsėjo 10 dieną, teigiamo atsakymo neišgirdo.
Andrius Kupčinskas
© DELFI (R.Achmedovo nuotr.)

Tėvynės sąjungos- Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos, turinčios 13 narių, spaudos konferencijoje meras Andrius Kupčinskas siūlė pirmiausia išnaudoti pozicijoms išsiaiškinti įprastines formas. „Dėl to rugsėjo 11 dieną vyks jungtinis tarybos komitetų posėdis, kur dar kartą bus atsakyta į visus opozicijos klausimus. O savivaldybes tarybos posėdis vyks pagal pačios tarybos patvirtintą planą rugsėjo 18-ąją“, - sakė A. Kupčinskas.

Jo teigimu, reikalavę neeilinio posėdžio politikai nepateikė jokių sprendimų projektų, bet prašė tik informacijos apie tai, kas viešai skelbta ne vieną kartą, ir visi žino, kas ir kaip mieste vyksta, kaip rengiamasi perspektyviniam Europos Sąjungos finansavimo projektų įgyvendinimui, dėl kokių miestui svarbių projektų bus pateiktos paraiškos.

Anot A. Kupčinsko, opozicijos suaktyvėjimas reiškia, kad jau išeita į finišo tiesiąją į savivaldos ir tiesioginius mero rinkimus.

„Aistras kaitina rinkimai. Gal mažiausiai jos kaista mūsų stovykloje. Mes jaučiame opozicijos šnopavimą, bet nematome nei kandidatų sąrašų, nei iškeltų lyderių. Likęs iki rinkimų pusmetis bus sunkus išbandymas tiek pozicijai, tiek opozicijai. Pastaroji jau dabar blaškosi ir ryškėja tam tikras lyderystės klausimas. Taip galima pasakyti ir apie mūsų partnerius socialdemokratus, kurių gretas per šią kadenciją papildė dalis politinių turistų, jaukiančių nustatytus maršrutus ir neleidžiančių baigti užsibrėžtų planų“, - sakė A. Kupčinskas.

Jis pabrėžė, kad valdančiųjų kritikai neigia tai, kas gero nuveikta, net mėgindami įpiršti žodžius, kurių pozicijos atstovai nėra sakę.

Penketą narių taryboje turinčios „Vieningo Kauno“ frakcijos, po 3 narius turinčių LR liberalų sąjūdžio, Jungtinės (buvo Liberalų ir centro frakcija) ir Darbo partijos frakcijų, po 4 - „Dirbame Kaunui“ (trys iš šių politikų 2011-aisiais rinkimus laimėjo kaip socialdemokratai) bei Socialdemokratų frakcijų atstovai praėjusį trečiadienį įregistravo iniciatyvą tarybos sekretoriate, primena ELTA.

Iš viso raštą dėl tokio posėdžio sušaukimo pasirašė 16 miesto politikų. Tarp jų yra ir keli valdančiajai koalicijai priklausančių frakcijų atstovai.

Neeilinis savivaldybės tarybos posėdis, anot vieno iš iniciatorių - LR Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūno Simono Kairio, turėjo būti kviečiamas „siekiant išsiaiškinti situaciją dėl realios grėsmės Kongresų ir koncertų rūmų projektui, dėl planuojamos Laisvės alėjos rekonstrukcijos šešiais etapais per dvylika metų, dėl nuimamų stoginių viešojo transporto stotelėse ir kitų skandalingų miesto valdžios neveiklumo ir nekompetencijos atvejų“.

Neeilinio Kauno savivaldybės tarybos posėdžio metu buvo tikimasi išklausyti informaciją ne tik šiais klausimais, bet ir apie pasirengimą 2014-2020 m. Europos Sąjungos struktūrinės paramos laikotarpiui, miesto gatvių remonto darbų planavimą ir darbų eigą, savivaldybės skolas bei kitus finansinius įsipareigojimus, apie pasikeitusius viešojo transporto ir maršrutinių taksi maršrutus bei Kauno miesto viešojo transporto stotelių suprojektavimo, įrengimo, valdymo ir priežiūros koncesijos sutarties įgyvendinimą bei apie dabartinę situaciją Kauno regiono atliekų tvarkymo centre.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

„Siaubo pilį“ pastatęs vienas žiauriausių žudikų padarė labai didelę ir apmaudžią klaidą įžengę į pastatą žmonės dingdavo be pėdsakų (5)

H. H. Holmesas buvo vienas iš pirmųjų Jungtinių Valstijų serijinių žudikų. Savo specialios...

Apie metro, „Hyperloop“ galime tik pasvajoti, bet laukia šis tas įdomaus (17)

Nors Lietuvoje apie itin greitą susisiekimo priemonę „Hyperloop“ ar metro kol kas galime tik...

Savaitgalio orai: nedidelė paguoda – bent jau nesušalsime (3)

Savaitgalį tikrai nesušalsime, tačiau sušlapti visgi teks, mat saulėtas dangus nelepins,...

Putino Rusija. Naujas Rusijos planas Ukrainoje - tik dūmų uždanga virš tikrųjų tikslų (72)

Rugsėjo pradžioje spaudos konferencijos metu Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė ,...

Planuojantiems namo renovaciją – nauji reikalavimai (68)

Nuo lapkričio 1-osios įsigaliojo keletas Valstybės paramos daugiabučiams namams modernizuoti...

Rūbinėje Adomaitis pasiekė savo: ėmėme žaisti žymiai protingiau specialiai Krepšinis.lt iš Prištinos (21)

Įsivažiavo sunkiai, laimėjo lengvai. Lietuvos krepšinio rinktinė naująsias pasaulio čempionato...

Įvardijo jautriausias Gedimino kalno vietas: taip palikti per žiemą negalima (128)

Lankytojams užvertas Gedimino kalnas virto viena didele statybų aikštele. Ant jo zuja darbininkai...

Atsistatydino Luhansko separatistų lyderis Igoris Plotnickis (189)

Prorusiškų Ukrainos separatistų paskelbtos vadinamosios Luhansko liaudies respublikos (LNR)...

Santūrus Sabonis: sunku vertinti žaidimą, kai varžovai neturi keitimų specialiai Krepšinis.lt iš Prištinos

Nors Kosovo krepšininkai antroje rungtynių dalyje nebesipriešino Lietuvos rinktinei, daryti...

Gydytoja paaiškino, kodėl net ir norėdama negali pacientui skirti tai, ko jis vertas (161)

Gydytojai norėtų nuolatos atsinaujinti savo žinias ir kelti kvalifikaciją, tačiau iš savo...