Kauno konservatorių lyderiui K.Starkevičiui teko aiškintis, ką jis “šventė” viename miesto viešbučių susitikęs su socialdemokratais, liberaldemokratais ir krikščionimis demokratais.
Mažiau kaip po mėnesio darbą pradės naujosios kadencijos miesto Taryba. Tačiau iki šiol nėra aišku, kas valdys miestą. Centristai, konservatoriai ir liberalai oficialiai demonstruoja vienybę, o slaptus susitikimus su oponentais dangsto “Kazinių” švente.

“Kauno diena” praėjusią savaitę rašė apie kai kurių politikų užkulisinius žaidimus. Vakar kalbinti kelių partijų Kauno skyrių lyderiai vengė komentuoti susidariusią padėtį.

Aistros dėl susitikimo viešbutyje

Praėjusį penktadienį keturių partijų: liberaldemokratų, konservatorių, socialdemokratų ir krikščionių demokratų atstovai buvo susitikę viešbutyje “Kaunas”. Tai - dabar jau ne paslaptis. Tačiau vakar konservatorių derybinė grupė neigė, kad “rezgamos porinkiminės intrigos”.

Viešajame pareiškime jie tvirtino, kad ši informacija neatitinka tikrovės. Tačiau faktas, kad Kauno konservatorių lyderis Kazimieras Starkevičius dalyvavo “Kauno” viešbutyje vykusiame keturių partijų susitikime, nebuvo paneigtas.

Konservatorių derybinė grupė yra pasirašiusi susitarimą su centristais ir liberalais. Tačiau jiems K.Starkevičius tvirtino, kad “netyčia penktadienį viešbutyje susitiko su krikščionimis demokratais, liberaldemokratais ir socialdemokratais bei tiesiog šventė Kazines”.

Privatus pokalbis be jokio tikslo?

“Pareiškime mes patvirtiname derybinės grupės poziciją. K.Starkevičius neigė, kad vyko derybos su kitomis partijomis. Jis turi teisę privačiai susitikti su įvairiais politikais. Nekeliame dėl to jokių problemų”, - teigė konservatorių derybinės grupės narys Ramūnas Garbaravičius. Jo teigimu, konservatoriai negali remtis Seimo nario Petro Gražulio pasakytais žodžiais, kad buvo deramasi dėl bendros koalicijos.

Nenoriai susidariusią situaciją komentavo ir kitų partijų miesto politikai. Neoficialiai jie užsiminė, kad šiek tiek juokingai skamba pasiteisinimas, jog Kauno konservatorių lyderis “atsitiktinai, neturėdamas jokių tikslų”, dalyvavo susitikime, vykusiame viešbutyje “Kaunas”. Dar daugiau abejonių kelia faktas, kad iš pradžių K.Starkevičius neigė, jog toks susitikimas apskritai vyko.

Socialdemokratai nepatenkinti

Šią savaitę posėdį surengė ir Socialdemokratų partijos Kauno skyriaus taryba. “Nebuvo priimta jokių konkrečių sprendimų. Tačiau diskutuojame apie galimybę išplatinti viešą pareiškimą. Po rinkimų praėjo nemažai laiko, tačiau juos laimėjusios partijos nepradeda normalių derybų. Mes ragintume ilgiau nebedelsti”, - teigė laikinai Kauno skyriui vadovaujantis Seimo narys Vasilijus Popovas.

“Kauno dienos” šaltiniai tvirtino, kad socialdemokratai šiuo metu svarsto dvi galimybes, valdančiajai daugumai sudaryti. “Išlieka pradinė idėja, kad koaliciją sudarys liberalai, centristai, konservatoriai ir socialdemokratai. Tai bene realiausia galimybė. Tačiau yra ir dar vienas variantas - koalicijoje apsieiti be centristų. Dalis Kauno liberalų gali ignoruoti abiejų partijų susijungimą”, - teigė vienas politikas, nenorėjęs viešai prisistatyti. Jis užsiminė, kad šią savaitę “būta nemažai keistų susitikimų”.

Kauno liberalų koordinacinės tarybos pirmininkas Rimantas Mikaitis neigė, jog jų skyriuje veikia keletas atskirų grupių. “Mūsų pozicija nesikeičia. Galbūt deryboms buvo per ilgas laiko tarpas. Visi kažkur pasikalba, tačiau tai nieko nereiškia”, - tikino liberalas.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Vilniuje pasikėsinta nužudyti Lietuvos fitneso čempionę: suimtas garsus sportininkas (121)

Pragaras tęsėsi metų metus, tačiau Lietuvos ir Europos fitneso čempionė Ilona Kokoš taip ir...

Ėmėsi pilnametystės dar nesulaukusių paauglių gaujos: dviejų merginų mamos sako, kad reikia pagalbos (46)

Pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl, įtariama, paauglių merginų gaujos sumuštos...

Sustabdyta populiaraus kelionių pardavėjo licencija (53)

Valstybinis turizmo departamentas laikinai sustabdė vieno iš didžiausių Lietuvoje kelionių...

Pranešimas Japonijos žmonėms: slėpkitės pastatuose arba po žeme (58)

Japonijos nacionalinis transliuotojas NHK antradienį paskelbė tiesos neatitinkantį pranešimą apie...

Sunku patikėti, bet regionuose uždirba daugiau nei Šiauliuose ar Panevėžyje (112)

Nors Panevėžys ir Šiauliai gali puikuotis didmiesčių statusais, tačiau dėl atlyginimų...

Laikinasis „Brose“ strategas žino, kada „Žalgiris“ gali nubausti skaudžiausiai (1)

Dėl vyriausiajam treneriui atliekamos operacijos Bambergo „Brose“ vairą laikinai perimantis...

Čečėnijos prezidento atstovas: Lietuva nedomina Kadyrovo (202)

Lietuvos sprendimas įtraukti Čečėnijos lyderį Ramzaną Kadyrovą į nepageidaujamų šalyje...

Dalijosi idėjomis, kaip švęsti Lietuvos jubiliejų: tai patirsime tik kartą gyvenime (367)

Lygiai po mėnesio – Vasario 16-ąją Lietuva švęs atkurtos Lietuvos 100-ąjį gimtadienį. Ta...

Likus 3 savaitėms iki netikėtos mirties, „The Cranberries“ 46-erių vokalistė buvo viešai prakalbusi apie savo sveikatą

Staigi ir netikėta „ The Cranberries “ vokalistės Dolores O‘Riordan mirtis verčia prisiminti,...

„Dydis nesvarbu“ klausia – ar tikrai horizontalūs dryžiai platina? (6)

„Dydis nesvarbu“ klausimas gali nuskambėti kvailai, nes juk visur sako, kad vertikalės ilgina,...