aA
Purtomi ir sužaloti vaikai, psichologinis smurtas ne tik prieš vaikus, bet ir prieš kolegas, skundais užversta direktorė, savivaldybė ir net ministerija – taip situaciją Kauno lopšelyje-darželyje „Žuvintas“ apibūdino su DELFI susisiekę tėvai.
© Vida Press

Į skundus savivaldybė, anot tėvų, sureagavo pasiūlydama pervesti vaikus į kitą grupę ar kitą darželį, tačiau DELFI savivaldybė patvirtino, kad situacija sprendžiama – vykdomas tyrimas, po kurio bus sprendžiama, ar auklėtoja galės toliau dirbti.

Kilus sąmyšiui auklėtoja sunegalavo ir šiuo metu nedirba, o darželio direktorė teigia, kad jos valandos šiame darbe – suskaičiuotos. Direktorės Galinos Charitonovos teigimu, jau yra rasta kita darbuotoja, o konfliktiška auklėtoja bus atleista vos tik jai pasveikus.

Ir nors direktorė teigia, kad kai kurie tėvų metami kaltinimai yra išgalvoti, prieš pat pokalbį su DELFI pas darželio direktorę viešėjo policijos pareigūnai, kurie atlieka tyrimą dėl galimo auklėtojos smurto prieš auklytę – auklėtojos padėjėją.

Pokyčių darželyje bus ir daugiau – nors tėvai teigia esą bijantys, kad niekas nesikeis, nes direktorė neva „turi pažinčių savivaldybėje“, pati direktorė taip pat netrukus trauksis iš pareigų. Daugiau nei 32-ejus metus šias pareigas einanti G. Charitonova DELFI teigė, kad jau baigiasi jos kadencija ir ji vietą užleis kitam kandidatui.

Mažųjų kauniečių tėvai sukilo ir ėmė skųstis

Kauno lopšelio-darželio „Žuvintas“ tėvai skundus dėl auklėtojos Aušros Bigenienės direktorei Galina Charitonovai pradėjo rašyti dar prieš trejus metus. Prieš dvejus metus sužalotą dukrą net du kartus iš darželio parsivedusiai mamai direktorė pateikė atsakymą, kuriame teigė, kad auklėtoja pripažįsta netinkamą elgesį, direktorė tuomet auklėtojai skyrė raštišką papeikimą, tačiau situacija, anot tėvų, nepasikeitė.

DELFI atsiųstame laiške „Žuvinto“ auklėtinių tėvai teigia, kad auklėtojos elgesys yra „nepedagogiškas, konfliktiškas, neetiškas ir kartais suvokiamas“.

„Auklėtoja negeba bendrauti su ugdytinių tėvais, mūsų nuomone, yra labai prasta pedagogė, kuri neatlieka savo tiesioginių pareigų, be priežiūros palieka ugdytinius, vartoja rūkalus darželio teritorijoje, konfliktuoja su darželio kolektyvo nariais, net naudoja fizinį smurtą prieš koleges ir visa tai vyksta vaikų akivaizdoje. Tai žmogus, kuris sunkiai valdo emocijas, neturi bendravimo kultūros, nesilaiko konfidencialumo, jau nekalbant apie tai, kad nustatinėja diagnozes vaikams, tokias kaip: protiškai atsilikęs, durnas, nenormalus“, – laiške teigė darželio auklėtinių tėvai.

Auklėtoja negeba bendrauti su ugdytinių tėvais, mūsų nuomone, yra labai prasta pedagogė, kuri neatlieka savo tiesioginių pareigų, be priežiūros palieka ugdytinius, vartoja rūkalus darželio teritorijoje, konfliktuoja su darželio kolektyvo nariais, net naudoja fizinį smurtą prieš koleges ir visa tai vyksta vaikų akivaizdoje.
Tėvų laiškas

Jų teigimu, kilę konfliktai dažniausiai sprendžiami lengviausiu keliu: perkeliant į kitas grupes vaikus ar koleges.

„Susidaro įspūdis, kad auklėtoja turi stiprų pavaduotojos ir direktorės palaikymą. Žinome, kad kolektyve ir dabar yra kolegių, kurios bijo kalbėti apie problemas, nes žino, kad jos nebus sprendžiamos“, – tvirtino tėvai.

Laiške teigiama, kad dėl kylančių konfliktų kenčia darbo ir ugdymo kokybė. „Minėta auklėtoja nesilaiko darbo grafiko, nepriima kitos grupės vaikų, kuriuos privalo priimti, kol atsidarys kita grupė, o savo ugdytinius kolegėms palieka dar nesibaigus darbo laukui, – teigė tėvai. – Vaikai tiesiog įstumiami į kitą grupę, patiria stresą, susijaudina, nesijaučia komfortiškai.“

Tėvai teigia, kad kreipėsi į Kauno miesto savivaldybės Švietimo skyrių, tačiau svarstymo skyrius nusprendė, kad problemas turi spręsti darželio vadovybė. „Mes ir toliau ieškome visų galimybių būti išgirstais. Labai nesinori, kad nepasikeitus situacijai šiame darželyje nutiktų koks nors labai skaudus ir baisus įvykis. Norėtųsi užkirsti tam kelią. Tačiau panašu, kad bus sureaguota tik tada, kai kas nors įvyks“, – laiške teigė Kauno lopšelio-darželio auklėtinių tėvai.

Po kilusio konflikto auklėtoja sunegalavo

DELFI susisiekus su lopšelio-darželio „Žuvintas“ direktore Galina Charitonova, ši teigė, kad auklėtoja šiuo metu negaluoja ir nedirba, tačiau situaciją ji jau yra įvertinusi ir pasiruošusi auklėtoją atleisti iš darbo.

Direktorė teigė, kad visi skundai buvo svarstomi, yra protokolai, buvo skirta ir nuobaudų. Prieš pat pokalbį su DELFI dėl kelių iš ankstesnių skundų darželyje lankėsi policijos pareigūnai. Direktorės teigimu, buvo apklausta ir ji, ir šeimininkutė, ir kitos auklėtojos padėjėja.

„Aš su ja dirbu jau trisdešimt metų. Kai ji atėjo, jai buvo 27-eri. Buvo labai simpatiška, graži panelė, viskas buvo gerai. O dabar jau prieš kokius ketverius metus pastebėjau, ji labai pasikeitė: burba ir burba, visada kažkuo nepatenkinta, kažkas yra, kažkas eina iš vidaus, – teigė direktorė. – Ir su tėvais nesilaiko absoliučiai jokio konfidencialumo.“

Aš su ja dirbu jau trisdešimt metų. Kai ji atėjo, jai buvo 27-eri. Buvo labai simpatiška, graži panelė, viskas buvo gerai. O dabar jau prieš kokius ketverius metus pastebėjau, ji labai pasikeitė: burba ir burba, visada kažkuo nepatenkinta, kažkas yra, kažkas eina iš vidaus.
Galina Charitonova

Direktorė pasakojo, kad darželyje auklėtoja dažnai konfliktuoja su kita auklėtoja. Jos teigimu, jokios pastangos nenuslopina šio konflikto. „Vos nesusimušė, šneka, viena kitos negirdi, rėkia viena ant kitos, neįsivaizduojate, kas darosi“, – pasakojo direktorė, tačiau pridūrė, kad skundžiamą auklėtoją palaiko kitos grupės tėvai, o jos grupės tėvai – priešingai.

Kai tėvai pradėjo skųstis auklėtojos elgesiu, ji ją išsikvietė pokalbiui ir aiškinosi situaciją.

„Aš žinau, kad auklėtoja tikrai myli vaikus. Tikrai. Trisdešimt metų su ja dirbu, matau, kad myli vaikus, bet su tėvais ne viskas gerai, – kalbėjo G. Charitonova. – O dabar ji visiškai neturi sveikatos, prieš metus taip sublogo, kažkas negerai.“

Lopšelio-darželio direktorė teigė, kad kilus konfliktui auklėtoja pati parašė prašymą atostogoms iki balandžio 1-osios. „Ji kovo 13-tą dieną parašė prašymą ir pasakė, kad tikrai negrįš, kad eis į biržą, – tvirtino direktorė. – Ji balandžio pirmąją grįš iš atostogų ir aš ją atleidžiu, viskas.“

Direktorė teigė, kad siekia atsisveikinti draugiškai ir nesutinka su tėvų kaltinimais. „Viskas išgalvota. Purtymas. Nežinau, aš išgirdau iš tėvų, kad kažkada purtė, tai kodėl mama neatėjo ir man nepasakė, kad buvo purtymas? Nieko nežinojau“, – kalbėjo direktorė.

Ji kovo 13-tą dieną parašė prašymą ir pasakė, kad tikrai negrįš, kad eis į biržą. Ji balandžio pirmąją grįš iš atostogų ir aš ją atleidžiu, viskas.
Galina Charitonova

Tėvai skunduose taip pat teigia, kad auklėtoja su kita darželio darbuotoja konfliktavo vaikų akivaizdoje. Būtent šį įvykį ir tiria policijos pareigūnai. Direktorė teigia, kad ji pati įvykio nematė, o incidente dalyvavusios darbuotojos tvirtina, kad nuėjo į vaikų miegamąjį ir ten dviese pasikalbėjo. „Nemanau, kad ramiai kalbėta“, – teigė direktorė, tačiau pridūrė, kad smurto irgi negalėjo būti.

Direktorė teigė, kad darželiui nebereiks net savivaldybės pagalbos, nes viskas nuspręsta, o ir nauja darbuotoja į konfliktus keliančios auklėtojos vietą jau rasta.

Savivaldybės pastangos tėvų neįtikino

Kauno miesto savivaldybės Švietimo skyriaus atstovams kovo 7-ąją tėvai pristatė skundus dėl auklėtojos elgesio. Po penkių dienų, kovo 12-ąją, savivaldybės atstovai surengė susitikimą su tėvais.

„Pirmajame susirinkime, kuris vyko dienos metu, dalyvavo tik direktorės sukviesti asmenys ir Kauno švietimo skyriaus atstovė Audronė Bukmanaitė. Susirinkimo metu, esamai situacijai išspręsti, buvo pasiūlyti tokie variantai, kaip keisti grupių darbo laiką ir konfliktišką auklėtoją perkelti į kitą grupę. Netgi buvo siūloma, kam nepatinka, tiesiog pakeisti darželį“, – apie susitikimo rezultatus kalbėjo tėvai.

Jų teigimu, ne visi tėvai sutiko su pasiūlymais. „Švietimo skyriaus atstovė ir darželio administracija priėmė vienašališkus sprendimus, su kuriais mes nesutinkame ir jiems prieštaraujame. Norime pabrėžti, jog į Kauno miesto švietimo skyrių kreipėmės būtent dėl to, kad matėme, kad direktorė nėra kompetentinga tinkamai išspręsti susidariusios situacijos, tačiau švietimo skyrius vis tiek visus įgaliojimus spręsti konfliktą grąžino direktorei“, – teigiama laiške.

Tačiau DELFI susisiekus su Kauno miesto savivaldybe, atstovai teigė, kad darželyje bus pradėtas tyrimas, po kurio bus sprendžiama, ar auklėtoja galės toliau eiti savo pareigas.

Kauno miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjas Virginijus Mažeika DELFI teigė, kad tokie pasiūlymai jokiais būdais negali būti tokios situacijos sprendimai: „Šiuo atveju tai gali būti tiesiog iš konteksto ištraukti arba visiškai klaidingai interpretuoti žodžiai. Savo veikloje vadovaujamės Švietimo įstatymu ir kitais teisės aktais, kurie aiškiai apibrėžia reikalavimus dėl nepriekaištingos pedagoginių darbuotojų reputacijos ir konkrečius įstaigos vadovo veiksmus smurto prieš vaikus ar darbuotojus atvejais“.

Savivaldybė: vieni prašo ją atleisti, kiti – palikti dirbti toliau

Kauno miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjas Virginijus Mažeika DELFI teigė, kad pradėtas išsamus tyrimas, kuriam sudaryta speciali komisija. Tiesa, jis įvardijo, kad ne visi tėvai skundžiasi. Po to, kai savivaldybę pasiekė grupės tėvų skundai, kita grupė pateikė prašymus palikti ją dirbti toliau.

„Analizuojant pastarąjį atvejį, aiškėja, kad problemų darželyje būta ir anksčiau, tik tuomet jas bandyta spręsti įstaigos viduje. Būtent tais kelerių metų senumo įvykiais didžiąja dalimi ir remiasi kovo 7 dieną skundą pateikę kitos darželio grupės auklėtinių tėvai. Šiuo metu pradėtas išsamus tyrimas neabejotinai įvertins įstaigos darbuotojų ir vadovybės veiksmus reaguojant bei sprendžiant konfliktines situacijas tiek anuomet, tiek ir šiomis dienomis“, – teigė V. Mažeika.

Savivaldybės atstovo teigimu, apie konfliktišką situaciją viename Kauno darželyje jie sužinojo šių metų kovą, kai grupė tėvų pateikė skundą. „Šių metų kovo 7 dieną Švietimo skyrius gavo lopšelio-darželio „Žuvintas“ „Bitučių“ grupės tėvų skundą dėl kitoje – „Drugelių“ – grupėje dirbančios vienos iš auklėtojų netinkamo elgesio su vaikais bei kolegomis. Taip pat skunde užsiminta, esą įstaigos vadovybė aplaidžiai reaguoja į skundus ir nesugeba laiku bei efektyviai spręsti probleminių situacijų, – įvardijo V. Mažeika. – Kitą dieną sulaukta ir „Drugelių“ grupės vaikų tėvų atstovų laiško, kurio autoriai teigia esantys visiškai patenkinti savo grupės auklėtojos darbu ir prašo palikti ją dirbti toliau.“

Skunduose, anot savivaldybės atstovo, akivaizdžiai netrūksta emocijų, o išsakant konkrečias pretenzijas daugiausia remiamasi kelerių metų senumo įvykiais. Jo teigimu, situacija atrodo dviprasmiška, tačiau nedelsiant imtasi priemonių.

„Direktorė įpareigota skubos tvarka atlikti tyrimą dėl emociškai ir fiziškai saugios aplinkos užtikrinimo bei priimti sprendimus dėl auklėtojos galimai nepedagogiško, nederamo elgesio, – teigė Š. Mažeika, pridurdamas ir apie susitikimą, kurio rezultatais tėvai nebuvo patenkinti. – Jokiu būdu perėjimas į kitą ugdymo įstaigą ar kitą grupę nėra derama išeitis problemoms išspręsti, todėl apie tokius pasiūlymus negali būti net kalbos. Lopšelis-darželis yra vaikų ugdymo įstaiga ir čia visas dėmesys privalo būti skiriamas būtent jiems, užtikrinant pačius geriausius auklėtinių interesus.“

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(41 žmogus įvertino)
2.7073

Top naujienos

Pragariško Alytaus gaisro realybė: be miego pluša ištisą parą, du ugniagesius teko atiduoti į medikų rankas

Alytus jau aštuntąją dieną kovoja su padangų perdirbimo gamyklos „ Ekologistika “ gaisru....

Karas su Žvėryno milijonieriais pasiekė naujas aukštumas: pirmieji pamatykite, kaip krinta žemgrobių tujos (94)

DELFI užfiksavus, kad Vilniuje, garsiojoje žemgrobių gatvėje, dar visai neseniai atlaisvinta...

Valdantieji iš koalicijos meta „tvarkiečius“, bet biudžetui daugumą žada rasti papildyta

Antradienį, po nepavykusio balsavimo siekiant nuversti Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį,...

Netikėti pietūs miesto centre: garantuoju, kad šios vietos nežinote (3)

Jeigu praėjusią savaitę pakviečiau jus pasivažinėti po Lietuvą ir atrasti legendinę maitinimo...

Ką paliestų naujasis mokestis: ne tik prekybos tinklai, bet ir drabužių, baldų, elektronikos parduotuvės (28)

Remiantis Finansų ministerijoje parengta informacija, stambios prekybos mokesčio mokėtojais...

Skvernelis: Karbauskis dar gali vadovauti partijai ir frakcijai (57)

Premjeras Saulius Skvernelis trečiadienį paragino valdančiosios daugumos atstovus pamiršti Seimo...

Ispaną į neviltį nuvaręs Berankis susitiks su Graikijos teniso sensacija (8)

Ričardas Berankis galingai pradėjo ATP -500 serijos turnyro „Swiss Indoors Basel“ pagrindines...

Įsirengia būstą, o vėliau – stipriai gailisi: kokias klaidas daro lietuviai (8)

Būstas su daline apdaila – šiandien vienas populiariausių naujo būsto tipų. Įsigijus butą...

Palemono gyventojus išgąsdino ore sklindantys juodi dūmai

Antradienį „Kas vyksta Kaune“ redakciją pasiekė skaitytojų informacija, kad „Palemono...

Priežastys, kodėl išgėrę sėda prie vairo: tariama drąsa bando pridengti aibę kompleksų (3)

Išlenkus taurelę sėsti prie vairo – blogas įprotis, kurio vis dar neatsisako nemažai šalies...