aA
Į Lietuvą atvykęs ir Vilniaus mieste su geros valios žmonėmis susitikęs popiežius Pranciškus jau laukiamas ir Kaune. Sekmadienį, Santakos parke, nuo ankstaus ryto prasidės Šventojo tėvo aukojamų šv. Mišių laukimo programa, tačiau piligrimai popiežiaus vizito pasiryžę laukti nuo vėlaus šeštadienio vakaro.
Kaunas ruošiasi popiežiaus vizitui
© DELFI / Mantas Jokubauskas

Popiežiaus vizitas

Laukiant popiežiaus Pranciškaus ir jo vadovaujamų šv. Mišių Kauno Santakoje, netoliese nuo jos miesto senamiestyje, Šv. Pranciškaus Ksavero (Jėzuitų) bažnyčioje nuo rugsėjo 21 d. vakaro iki rugsėjo 23 d. 4.30 val. ryto vyksta nenutrūkstama Švenčiausiojo Sakramento adoracija.

„Laukimas vyksta jau nuo penktadienio, kai per vakaro mišias buvo paskelbta, kad iki sekmadienio ši Kauno širdyje esanti bažnyčia bus atvira visiems norintiems laukti Šventojo Tėvo. Čia žmonės malda ir išpažintimi gali pasitikti popiežių Pranciškų. Visi čia gali likti iki 4 val. ryto, kuomet bus uždaromas Švenčiausiasis Sakramentas ir baigsis adoracija, o tada galės keliauti į Santaką, kur lauks popiežiaus mišių“, – pasakojo Šv. Pranciškaus Ksavero bažnyčios kunigas ir vicerektorius Eugenijus Markovas .

Kunigas mano, kad popiežiaus vizitas paskatino Lietuvos žmones sugrįžti į tikėjimą ir tai jis vadina tikrai Dievo malone.

„Labai džiaugiuosi, kad mes tas kelias dienas bažnyčią palikome atvirą, nes čia apsilanko labai daug žmonių ir ne tik Lietuvos gyventojų, tačiau ir keliaujančių turistų. Pavyzdžiui, iš Lenkijos čia žmonės atvyko su motociklais. Vakarais ateina daug tikinčiųjų atlikti išpažintį, ypatingai po ilgo laiko, o tai tai rodo, kad žmonės nori pasitikti popiežių ir jo laukti su švaria sąžine“, – sako E. Markovas.

Kaunas ruošiasi popiežiaus vizitui
Kaunas ruošiasi popiežiaus vizitui
© DELFI / Mantas Jokubauskas

Pasak jo, popiežiaus Pranciškaus atvykimas į Lietuvą yra istorinis įvykis mūsų šaliai, o pats pontifikas – neeilinė asmenybė.

„Visi laukiame vilties, o šis popiežius yra neeilinis. Pranciškus yra paprastas, tačiau kartu ir uždegantis. Jo atvykimas yra istorinis įvykis Lietuvai, o pačiai Bažnyčiai yra reikalingos permainos ir manau, kad šis popiežius yra tai, ko jai ir reikia“, – teigia kunigas.

Lauks iki ryto

Nepabijoję šalto rudeniško oro, vėlų šeštadienio vakarą, Santakoje pradėjo rinktis pirmieji piligrimai. Iš Telšių su šeima atvykęs Kleopas sako, kad jau užsiėmė geriausias vietas bei sekmadienį yra pasiryžę bent jau paliesti Šventąjį tėvą.

„Atvykome su visa šeimyna ir mano brangios tetos Adelės dėka gavome puikią vietą, pro kurią rytoj tikrai praeis popiežius, todėl norėtume bent jį paliesti. Dabar ruošiamės čia pernakvoti, nesušalti ir laimingai sulaukti rytojaus“, – apie nakvynę pasakojo vyras.

Pati Adelė dar prieš 25 metus dalyvavo tuometinio popiežiaus Jono Pauliaus II vizite Lietuvoje. Moteris tą kartą pamena su šypsena veide.

Kaunas ruošiasi popiežiaus vizitui
Kaunas ruošiasi popiežiaus vizitui
© DELFI / Mantas Jokubauskas

„Kaip ir šiandien, taip ir tada atvykome iš vakaro. Tada viskas buvo daug paprasčiau, ne taip ištaigingai, kaip dabar. Popiežių pasitikome Kryžių kalne ir buvau visai šalia jo. Tai buvo didžiausia laimė, kad galėjau jį pamatyti gyvai.

O dabar džiaugsmas dar didesnis, nes tokio amžiaus sulaukus galiu atvykti dar kartą pamatyti popiežių. Tai didžiausia šventė, esu labai laiminga ir turiu viltį, kad jis mums visiems atneš daug laimės ir džiaugsmo“,– ašarų akyse negalėjo sulaikyti senolė.

Pontifikas šv. Mišias Kaune aukos 10.00 val., tačiau dėl didelių žmonių srautų ir sustiprintos patikros visi norintys sudalyvauti apeigose raginami į savo vietas susirinkti iki 8.00 val., mat vėliau į pačią centrinę vietą žmonės nebus įleidžiami bei šv. Mišias turės stebėti iš šalies.

Popiežiaus vizito Kaune programa

8.00 val.

Santakos parke š. Mišių laukimo programa. Visi laukiantieji Santakos parke galės drauge melstis, giedoti, klausytis liudijimų. Šv. Mišių dalyviai, įeidami į sektorius, gaus Mišių knygeles. Popiežiaus aukojamos šv. Mišios – vizito Lietuvoje kulminacija. Po jų Šventasis Tėvas tradiciškai kalbės „Viešpaties angelo“ maldą.

10.00 val.

Popiežius šv. Mišių aukojimas. Numatytas Šventojo Tėvo pamokslas. „

12.00 val.

Viešpaties angelo“ malda. Nespėjusieji užsiregistruoti žmonės taip pat kviečiami dalyvauti šv. Mišiose, jiems bus paskirtos atskiros erdvės.

13.30 val.

Popiežius susitinka su dvasininkais, seminaristais ir pašvęstaisiais Popietę popiežius Pranciškus Kauno arkikatedroje bazilikoje susitiks su Baltijos šalių kunigais, pašvęstaisiais ir pašvęstosiomis bei seminaristais. Laukiant Šventojo Tėvo bus giedamas Akatistas. Visi norintys stebėti susitikimą kviečiami į Kauno Rotušės aikštę arba įsijungti LRT televiziją.

15.00 val.

Popiežius atvyksta. Numatyta Šventojo Tėvo kalba. Svarbu: įeinantiems į susitikimo vietą numatoma patikra, todėl svarbu atvykti laiku.

Kauno Rotušės aikštėje įrengtuose ekranuose bus galimybė stebėti tiesioginę susitikimo transliaciją.

14.20 val.

Sveikiname popiežių kelyje nuo Kauno arkivyskupijos kurijos iki Katedros Maršrutas: Popiežius papamobiliu vyks šiuo maršrutu: Rotušės a. – M. Valančiaus g.

16.00 val.

Išvykimas į Okupacijų ir Laisvės Kovų muziejų Vilniuje, trumpai sustojant pasimelsti prie paminklo geto aukoms atminti Genocido aukų aikštėje (Rūdninkų skvere), Vilniuje Šventojo Tėvo išvykimas iš Kauno į Vilnių numatytas 16.00 val

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Po daugelio metų aplankė Gariūnus: tokias kainas mieste sunkiai rasi (324)

Ilgus metus Gariūnuose nesilankiusi Aistė apniukusį šeštadienį nusprendė netysoti namie, o...

20 metų jauniau atrodanti moteris išklojo savo paslaptį: tereikia valgyti kelis produktus dvidešimtukas (42)

Elizabeth Peyton-Jones – 49-eri, bet ji atrodo lyg būtų 30 m. amžiaus. Natūropatė, žolininkė,...

Geidžiamas darbdavys Vilniuje samdiniams leidžia itin daug: įvaizdžiai privers gardžiai pasijuokti (14)

Vilniuje įsikūrusi IT sprendimus visame pasaulyje teikianti įmonės „ Tesonet “ yra esantys...

Kėdainiuose apsilankęs Kirilenka prakalbo apie FIBA „langų“ sabotažą (6)

Tarptautinės krepšinio federacijos ( FIBA ) sumanyta pasaulio čempionato atrankos varžybų sistema...

Kas nutinka, kai alkoholis ir narkotikai nustoja veikti: 25 metus vartojęs vyras neturi ko slėpti

„Kai būdamas 12 metų pirmą kartą pasigėriau, iškart nusprendžiau, kad tai bus mano gyvenimo...

„Putino liudininkai“: 2012-aisiais prasidėjo tikros nesąmonės (262)

Vitalijaus Manskio dokumentinis filmas „Putino liudininkai“ – viena iš svarbiausių...

Po žinių apie sniegą – patikslinta sinoptikų prognozė: nemalonumai užklups netikėtai (37)

Sekmadienio dieną Lietuvos padangė bus debesuota. Nedideli pragiedruliais pasirodys kai kuriose...

Lori Anne Allison – vienintelė moteris, sugebėjusi nutempti Johnny Deppą prie altoriaus: kas ji ir kodėl apie ją nekalbama? (11)

Gerokai anksčiau, nei suvaidino kapitoną Sparrow ar policininką Tomą Hansoną, Johnny‘is Deppas...

Įsidėmėkite šiuos patarimus: štai ko nedaro stiprias asmenybes išugdantys tėvai (5)

Ką daryti, kad vaikai užaugtų stipriomis ir savimi pasitikinčiomis asmenybės, prirašyta...

Žaidėjus išteisinęs ir sirgaliams dėkojęs Jankauskas: tai jau kelia neviltį specialiai iš Ploješčio (113)

Ploješčio miesto tuščios stadiono tribūnos nesukliudė antrąkart rumunams įveikti Lietuvos,...