aA
Šv. Mikalojaus - Kauno globėjo ir Kalėdų senelio pirmtako šventės proga kauniečiams dovanojamas nemokamas vaidinimas Kauno rotušėje.
Kaune įžiebta mezginiais puošta pagrindinė miesto eglė
Kaune įžiebta mezginiais puošta pagrindinė miesto eglė
© DELFI (P.Garkausko nuotr.)

Kauno Rotušės aikštės draugija praneša, kad puoselėja su miesto istorija ir svarbiais įvykiais susijusias Kauno tradicijas ir šį sekmadienį, gruodžio 8 d., kviečia kauniečius ir miesto svečius drauge švęsti šv. Mikalojaus šventę.

„Džiaugiamės, kad mūsų kvietimas švęsti Mikalojaus šventę jau ne pirmus metus sulaukia miestiečių palaikymo ir tampa prasmingu kalėdinio laikotarpio ritualu. Tikimės, kad ir šiemet Rotušės aikštėje susirinks kauniečiai, panorę išvysti šv. Mikalojų bei apsilankyti rotušės viduje. Šiemet šventės dalyviai galės gauti šv. Mikalojaus atviruką ir antspaudą, bet ir stebėti nemokamą Rotušės aikštės draugijos narių sukurtą kalėdinį teatralizuotą vaidinimą, kuriame bus papasakota Šventojo Mikalojaus – gerojo labdario istorija”, – apie renginį pasakojo Rotušės aikštės draugijos vadovas Kęstutis Ignatavičius.

Tradiciškai šventė prasidės 9.30 val. Kauno šv. Mikalojaus (Benediktinių) bažnyčioje, kur vienuolės benediktinės perduos Rotušės aikštės draugijai bažnyčioje saugomą šv. Mikalojaus skulptūrėlę, kuri šventiniu kalėdiniu laikotarpiu bus laikoma miesto rotušėje. Po ceremonijos šioje bažnyčioje vyks šventinės šv. Mikalojaus mišios, o 10.30 val. Kauno Šv. Apaštalų Petro ir Povilo Arkikatedroje Bazilikoje bus meldžiamasi už Kauną ir kauniečius.

Pasibaigus religinėms iškilmėms apie 12 val. į Rotušės aikštę atkeliaus Šv. Mikalojaus procesija, prie kurios šiemet prisijungs ir Palaimintojo Adolfo Kolpingo gimimo 200 - ąsias metines švenčiančios senamiestyje įsikūrusios Kolpingo kolegijos eisena. Miesto Meras Andrius Kupčinskas kalėdiniu laikotarpiu patikės miesto raktus šv. Mikalojui. Prie rotušės bus įteikta labdara – trys maišeliai su monetomis, kurias per metus miestiečiai ir miesto svečiai meta į rotušės pastato prieigose esančią Vaško lydymo krosnį. Dauguma sukauptų monetų – beveik 10 kg sveriantis maišas su baltais centais. Vertingesnių kupiūrų krosnyje randama rečiau. Šimto dolerių banknotas – vertingiausia šių metų auka. Krosnyje randama įvairių šalių banknotų ir monetų. Paaukoti lietuviški pinigai ir ta valiuta, kurią galima iškeisti į litus, sudaro 855 Lt ir tradiciškai šv. Mikalojaus šventės dieną bus įteikta trims vargingai gyvenančioms šeimoms.

Linkėdamas sėkmės ir globos šventąjį įkūnijęs aktorius Petras Venclovas su palyda vaikščios po Rotušės aikštėje išvakarėse atidarytą kalėdinę mugę, fotografuosis su miestiečiais prie Baltos kalėdų eglutės.

Nuo 12.30 val. bus galima apsilankyti Rotušėje, apžiūrėti šv. Mikalojaus skulptūrėlę, gauti simbolinį šv. Mikalojaus anspaudą, nusifotografuoti. 13 val. rotušės Baltojoje salėje vyks teatralizuotas kalėdinis vaidinimas „Šventasis Mikalojus – Gerasis Labdarys“. Profesionalūs Kauno aktoriai suvaidins specialiai šiai šventei sukurtą pasakojimą apie šventojo Mikalojaus labdarą. Šiuolaikiškai legendą atpasakojanti istorija primins, kad kiekvienas pasidalinimas tuo, ką turi, gali atnešti laimę ne tik kitiems, bet ir tam, kuris dalinasi gerumu.

Šv. Mikalojus – Kauno Globėjas

Oficialiai švento Mikalojaus diena minima gruodžio 6-ąją arba artimiausią sekmadienį po jos. Šventasis Mikalojus Kauną globoja jau penktą šimtmetį. Su šiuo šventuoju susiję simboliai aptinkami seniausiuose rašytiniuose šaltiniuose apie Kauno miestą bei yra užfiksuoti naujųjų laikų miesto herbe. 270 – 346 metais Miros mieste gyvenęs vyskupas garsėjo gerais darbais ir buvo vadinamas Mikalojumi Stebukladariu. Šv. Mikalojus globoja miestus ir bendruomenes, pirklius, jūrininkus, žvejus, studentus, vaikus ir netekėjusias mergeles. Šio šventojo vaizdinys su metais kito ir yra visame pasaulyje populiaraus Kalėdų Senelio prototipas.

DELFI.lt
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Sunku patikėti tuo, kas vyksta Kyjive: po rusų atakų – stebinantis žmonių elgesys

Ukrainoje oro pavojus skelbiamas kone kasdien. Išgirdę sirenas, ukrainiečiai priversti bėgti į...

Lietuvoje 4 kartus padaugėjo žarnyno ligų, kurių nelinkėtumėte ir priešui: gali komplikuotis net vėžiu išvardijo nerimą keliančius požymius (1)

Lėtinės uždegiminės žarnų ligos yra ne tai, apie ką žmonės linkę pasakoti kitiems....

Auksiniu tampantį vieną Lietuvos kurortą saugos net kariai: prieš vasaros sezoną mestos didžiulės pajėgos (2)

Nidos jūros stebėjimo poste dislokuotas naujas Karinių jūrų pajėgų padalinys – Uosto ir...

Lukašenka neįtikina net artimų sąjungininkių: sprendimus priima ne jis (1)

Aliaksandras Lukašenka ragina kitas šalis prisijungti prie Rusijos ir Baltarusijos sąjunginės...

Užkalnis apsimetė anglu, kad Italijoje jį geriau aptarnautų

Tikra istorija iš mano jaunystės. Kažkada Lietuva turėjo savo oro liniją „Lietuvos...

Laurynas Butkauskas

Šarai, skrendam į Vroclavą: didžiausią rinktinės fiasko Marčiulionio atmintyje lydi Garasto gudrybė ir paskutiniai žodžiai krepšinio Mocartui

Viesulu į tarptautinio krepšinio frontą įsiveržusi ir visą pasaulį nustebinusi 1992-aisiais...

Tikybos mokytojas sukūrė Baltijos šalyse didžiausią bitininkystės verslo imperiją: teko patirti ir rimtų užpuolimų

Prienuose yra įsikūrusi bitininkystės reikmenų įmonė „Wilara“ , kurią galima vadinti...

Karas Ukrainoje. Rusijos raketos pataikė į Ukrainos aerodromą Ukraina neskelbs apie kontrpuolimo pradžią

Rusija šeštadienio naktį smogė Ukrainos Dnipro miestui. Atakos metu buvo sužalota 20...

„Žalgirio“ sirgalių raginimas ir komandai, ir saviškiams: pats titulas į rankas neįkris

Kauno „Žalgirio“ aktyviausia „Green White Boys“ tribūna ragina saviškius ir komandą...

Darbuotojų nesulaukiančių restoranų atstovai: kažkoks visuotinis aptingimas, žmonės tiesiog nenori eiti į darbą (47)

Prasidedanti vasara kelia nerimą viešbučiams ir viešojo maitinimo įstaigoms. Laukia sezono...