aA
Šv. Mikalojaus - Kauno globėjo ir Kalėdų senelio pirmtako šventės proga kauniečiams dovanojamas nemokamas vaidinimas Kauno rotušėje.
Kaune įžiebta mezginiais puošta pagrindinė miesto eglė
Kaune įžiebta mezginiais puošta pagrindinė miesto eglė
© DELFI (P.Garkausko nuotr.)

Kauno Rotušės aikštės draugija praneša, kad puoselėja su miesto istorija ir svarbiais įvykiais susijusias Kauno tradicijas ir šį sekmadienį, gruodžio 8 d., kviečia kauniečius ir miesto svečius drauge švęsti šv. Mikalojaus šventę.

„Džiaugiamės, kad mūsų kvietimas švęsti Mikalojaus šventę jau ne pirmus metus sulaukia miestiečių palaikymo ir tampa prasmingu kalėdinio laikotarpio ritualu. Tikimės, kad ir šiemet Rotušės aikštėje susirinks kauniečiai, panorę išvysti šv. Mikalojų bei apsilankyti rotušės viduje. Šiemet šventės dalyviai galės gauti šv. Mikalojaus atviruką ir antspaudą, bet ir stebėti nemokamą Rotušės aikštės draugijos narių sukurtą kalėdinį teatralizuotą vaidinimą, kuriame bus papasakota Šventojo Mikalojaus – gerojo labdario istorija”, – apie renginį pasakojo Rotušės aikštės draugijos vadovas Kęstutis Ignatavičius.

Tradiciškai šventė prasidės 9.30 val. Kauno šv. Mikalojaus (Benediktinių) bažnyčioje, kur vienuolės benediktinės perduos Rotušės aikštės draugijai bažnyčioje saugomą šv. Mikalojaus skulptūrėlę, kuri šventiniu kalėdiniu laikotarpiu bus laikoma miesto rotušėje. Po ceremonijos šioje bažnyčioje vyks šventinės šv. Mikalojaus mišios, o 10.30 val. Kauno Šv. Apaštalų Petro ir Povilo Arkikatedroje Bazilikoje bus meldžiamasi už Kauną ir kauniečius.

Pasibaigus religinėms iškilmėms apie 12 val. į Rotušės aikštę atkeliaus Šv. Mikalojaus procesija, prie kurios šiemet prisijungs ir Palaimintojo Adolfo Kolpingo gimimo 200 - ąsias metines švenčiančios senamiestyje įsikūrusios Kolpingo kolegijos eisena. Miesto Meras Andrius Kupčinskas kalėdiniu laikotarpiu patikės miesto raktus šv. Mikalojui. Prie rotušės bus įteikta labdara – trys maišeliai su monetomis, kurias per metus miestiečiai ir miesto svečiai meta į rotušės pastato prieigose esančią Vaško lydymo krosnį. Dauguma sukauptų monetų – beveik 10 kg sveriantis maišas su baltais centais. Vertingesnių kupiūrų krosnyje randama rečiau. Šimto dolerių banknotas – vertingiausia šių metų auka. Krosnyje randama įvairių šalių banknotų ir monetų. Paaukoti lietuviški pinigai ir ta valiuta, kurią galima iškeisti į litus, sudaro 855 Lt ir tradiciškai šv. Mikalojaus šventės dieną bus įteikta trims vargingai gyvenančioms šeimoms.

Linkėdamas sėkmės ir globos šventąjį įkūnijęs aktorius Petras Venclovas su palyda vaikščios po Rotušės aikštėje išvakarėse atidarytą kalėdinę mugę, fotografuosis su miestiečiais prie Baltos kalėdų eglutės.

Nuo 12.30 val. bus galima apsilankyti Rotušėje, apžiūrėti šv. Mikalojaus skulptūrėlę, gauti simbolinį šv. Mikalojaus anspaudą, nusifotografuoti. 13 val. rotušės Baltojoje salėje vyks teatralizuotas kalėdinis vaidinimas „Šventasis Mikalojus – Gerasis Labdarys“. Profesionalūs Kauno aktoriai suvaidins specialiai šiai šventei sukurtą pasakojimą apie šventojo Mikalojaus labdarą. Šiuolaikiškai legendą atpasakojanti istorija primins, kad kiekvienas pasidalinimas tuo, ką turi, gali atnešti laimę ne tik kitiems, bet ir tam, kuris dalinasi gerumu.

Šv. Mikalojus – Kauno Globėjas

Oficialiai švento Mikalojaus diena minima gruodžio 6-ąją arba artimiausią sekmadienį po jos. Šventasis Mikalojus Kauną globoja jau penktą šimtmetį. Su šiuo šventuoju susiję simboliai aptinkami seniausiuose rašytiniuose šaltiniuose apie Kauno miestą bei yra užfiksuoti naujųjų laikų miesto herbe. 270 – 346 metais Miros mieste gyvenęs vyskupas garsėjo gerais darbais ir buvo vadinamas Mikalojumi Stebukladariu. Šv. Mikalojus globoja miestus ir bendruomenes, pirklius, jūrininkus, žvejus, studentus, vaikus ir netekėjusias mergeles. Šio šventojo vaizdinys su metais kito ir yra visame pasaulyje populiaraus Kalėdų Senelio prototipas.

DELFI.lt
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Odesos uostą toliau blokuoja Rusijos pajėgos: ekspertai prognozuoja gresiančią katastrofą arba netgi badą (2)

Gresianti katastrofa arba dar blogiau – badas. Tokias prognozes skelbia ekspertai, jei Europai...

Pavojus ES vienybei: kelios šalys nori derybų su Rusija (10)

Italija ir Vengrija ėmė raginti Europos Sąjungą atvirai reikalauti paliaubų Ukrainoje ir taikos...

Dviprasmiškas Kissingerio pareiškimas dėl Ukrainos: iš JAV pusės girdime kitokią retoriką (11)

Buvęs JAV valstybės sekretorius Henry Kissingeris pareiškė, kad Ukraina turi perleisti dalį...

Nukautų rusų karių kūnai kraunami į traukinius: aptiko ženklų, ką patys rusai daro saviškiams (2)

Ukrainoje renkami per mūšius nukautų rusų karių palaikai, lavonai traukiami iš seniau...

„Azov“ vadas susisiekė su žmona (5)

Po tris mėnesius trukusios plieno gamyklos „ Azovstal “ apgulties į rusų nelaisvę patekę...

Karas Ukrainoje. Ukraina: Severodoneckas šluojamas nuo žemės paviršiaus, ten sprendžiamas šalies likimas (1)

Pasak Ukrainos gynybos ministerijos atstovo Oleksandro Motuzianyko, Rusijos puolimas Ukrainoje...

Delfi PliusJustina Maciūnaitė

Lietuvoje populiarėjanti statybų technologija: tokį namą galima pastatyti per pusantro mėnesio

Šiandien namo statybas planuojantys naujakuriai gali rinktis iš daugybės technologinių sprendimų,...

Rusija tvirtina nuo šiol savo užsienio skolą apmokėsianti rubliais

Rusija trečiadienį pareiškė, kad nuo šiol savo užsienio skolą apmokės rubliais, kai prieš tai...

Valdančiųjų mūšyje Seime vėl padėjo socdemai – pastebi, kad ne pirmą kartą (9)

Seimą antradienį užliejo emocijų lavina dėl premjerės Ingridos Šimonytės ir Seimo pirmininkės...

Ima trūkti stiklinės taros: aludariai ragina namuose neužlaikyti pakuočių

Didžiausias Lietuvos aludaris „ Švyturys-Utenos alus “ praneša, jog dėl Rusijos karo Ukrainoje...