Kaip Eltai sakė Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Julija Samorokovskaja sulaikytas asmuo ant tanko dažais užrašė rusišką keiksmažodį.

„Išpurkštas necenzūrinis rusiškas žodis“, – sakė J. Samorkovskaja.

Anot policijos atstovės, asmenį, dažais apipurškusį tanką, įvykio vietoje sulaikė Karo policija, vėliau jis perduotas policijos pareigūnams.

Reaguojanį į įvykį, surinkta informacija dėl galimo viešosios tvarkos pažeidimo.


ELTA primena, kad nuo Rusijos karo Ukrainoje metinių dienos Katedroje stovintis ekspozicinis tankas jau per pirmąsias dienas susilaukė skirtingų gyventojų reakcijų. Vasario 26 d. ryte Katedros aikštėje buvo kilęs konfliktas dėl ant eksponuojamo sovietinio tanko padėtų gėlių – vyras (gimęs 1976 m.), padėjęs gėlių, trenkė kumščiu į veidą kitam vyrui (gimusiam 1972 m.), kuris tas gėles nuėmęs sutrypė. Nukentėjusysis neišsilaikęs nugriuvo ant žemės. Tokiais veiksmais jam buvo sukeltas fizinis skausmas.

Keturiasdešimt šešerių metų amžiaus vilniečiui įteiktas pranešimas apie įtarimą dėl fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo.

Pranešama, kad bus sprendžiamas klausimas dėl nusikalstamos veikos perkvalifikavimo pagal Lietuvos Respublikos Baudžiamąjį kodeksą dėl viešosios tvarkos pažeidimo. Už šią veiką gresia viešieji darbai arba bauda, arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.