Antradienį surengtoje spaudos konferencijoje visuomenininkai aiškino, kad Konvencijos dėl smurto prieš moteris ir smurto artimoje aplinkoje prevencijos ir šalinimo ratifikavimas reikštų, jų žodžiais, kelią į susinaikinimą.

„Ar tikrai homoseksualizmas yra norma, ar tai prieštarauja gamtos dėsniams? Kas būtų, jeigu būtų jų dauguma? Tiesiog žmonija išnyktų, nes negalėtų turėti palikuonių. Ir kas būtų, jeigu nebūtų homoseksualizmo? Nieko, žmonija klestėtų. Socialinės lyties brukimas yra, tiesiai šviesiai pasakant, homoseksualizmo didinimas, - konferencijoje aiškino asociacijos Lietuvos tėvų forumas narys Renaldas Jančiauskas. - Mums bandoma prilipinti visiškai klaidingą gyvenimo kryptį, kuri veda į susinaikinimą".

Jis taip pat pabrėžė, kad gerbti homoseksualus ir skatinti netradicinę orientaciją yra du skirtingi dalykai. Pasak R.Jančiausko, homoseksualus žmogus yra gerbtinas, bet ratifikavus Konvenciją tai būtų pripažinta norma, kurią galima „plėsti ir didinti".

„Jeigu manysite, kad reikia patikėti ES ekspertais, tada laukia mūsų tautos liūdnas kelias", - prognozavo jis.

Spaudos konferencijoje dalyvavusi Vytauto Didžiojo universiteto Santuokos ir šeimos studijų centro mokslo darbuotoja Birutė Obelenienė dėstė, jog konvencijoje lyties samprata neleistinai susiaurinta.

„Žmogus yra kūniškas, lytiškas asmuo ir jeigu mes žmogui priskiriame tik dalį lyties sampratos, nes lytis yra ir prigimtinis dalykas ir įgyjama (...), o prigimtinė dalis yra visiškai atmetama ir sakoma, kad vyru ne gimstama, o tampama, moterimi ne gimstama, o tampama, ir tu apskritai gali pasirinkti, kuo tu jori būti, - vadinasi, visiškai atmetamas žmogaus materialumas", - aiškino B.Obelenienė.

Tėvų forumo atstovai spaudos konferencijoje kritikavo ir tai, kad konvencija neva orientuota tik į represijas smurtaujantiems ir nesprendžia smurto atsiradimo priežasčių.

„Orientavimasis tik į pasekmes nesprendžia problemos visiškai", - dėstė viešosios įstaigos „Sotas" ir Lietuvos tėvų forumo narys, psichologas praktikas Andrius Atas.

Konvenciją dėl smurto prieš moteris ir smurto artimoje aplinkoje prevencijos ir šalinimo 2011 metais Stambule priėmė Europos Tarybos Ministrų taryba.

Šiam dokumentui kritikos praėjusią išsakė ir Lietuvos vyskupai.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje sudaryta darbo grupė 2012 metų rudenį pateikė išvadą, kad Lietuvoje Konvencija negalėtų būti įgyvendinta visa apimtimi, todėl, siekiant garantuoti tinkamą Konvencijos nuostatų įgyvendinimą, būtina tobulinti teisinį reglamentavimą bei užtikrinti tinkamą teisės aktų įgyvendinimą praktikoje.

2013 metų kovą Seimo narė Marija Aušrinė Pavilionienė kreipėsi į prezidentę Dalią Grybauskaitę prašydama imtis iniciatyvos, kad Lietuva pasirašytų ir ratifikuotų šią Europos Tarybos konvenciją. Parlamentarė teigia gavusi prezidentės kanceliarijos atsakymą, kad šalies vadovė pritaria Konvencijos ratifikavimui ir žada reikalauti, kad dokumento pasirašymas neužtruktų pernelyg ilgai.