Seimui apsisprendus nesvarstyti pirmalaikių rinkimų idėjos, kurią siūlė opozicija, DELFI skelbia, kaip balsavo parlamentarai.
© DELFI / Kiril Čachovskij

Siūlymas toliau nesvarstyti projekto dėl pirmalaikių rinkimų antradienį buvo atmestas, kai už jį pasisakė vos 52 parlamentarai. 57 buvo prieš, dar 11 susilaikė.

Valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) šiuo klausimu nuomonės nekaitaliojo. Už projektą pasisakė tik trys šios frakcijos nariai, savo parašais parėmę opozicijos rengtą iniciatyvą.

Pirmalaikiams rinkimams pritarė „valstietis“ Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Vytautas Bakas, taip pat jo frakcijos kolegos Povilas Urbšys bei Justas Džiugelis.

Kiti balsavę 48 „valstiečiai“ pasisakė prieš pirmalaikius rinkimus. Balsavime apskritai nedalyvavo LVŽS frakcijos nariai Dainius Gaižauskas, Virgilijus Poderys, Viktoras Rinkevičius, Kęstutis Smirnovas ir Audrys Šimas.

Nors savo valios balsuodamas neišreiškė, balsavimui pasibaigus, „valstietis“ V. Rinkevičius pasiūlė, jog atsisakys savo mandato, jei tai padarys bent vienas konservatorius.

LVŽS partneriai iš Lietuvos socialdemokratų darbo frakcijos (LSDDF) balsavo itin skirtingai. Vienas – „darbietis“ Valentinas Bukauskas, buvo už Seimo paleidimą, dar trys „socialdarbiečiai“ pasisakė prieš, 5 – susilaikė.

Projekto dėl Seimo paleidimo neparėmė nė vienas Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos narių. Penki iš jų pasisakė prieš, trys susilaikė.

Opoziciniai konservatoriai šiuo klausimu buvo ypatingai vieningi. 29 Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai pasisakė už pirmalaikius rinkimus. Balsavime nedalyvavo frakcijos nariai Kęstutis Masiulis bei Stasys Šedbaras.

Seimo paleidimo klausimą nevienodai vertino ir opozicinio Liberalų sąjūdžio atstovai. Nors 10 šio frakcijos narių padėjo parašus po pirmalaikių rinkimų iniciatyva, balsuodami „už“ pasisakė tik 6 liberalsąjūdiečiai. Dar trys frakcijos nariai – Juozas Baublys, Jonas Liesys bei Jonas Varkalys – susilaikė. Būtent šie Liberalų sąjūdžio frakcijos nariai kitaip nei dauguma jų kolegų balsavo ir sesijos pradžioje svarstant valstybės biudžetą – tada jie parėmė valdančiųjų poziciją.

Vienybę pirmalaikių rinkimų klausimu pademonstravo ir opoziciniai socialdemokratai. Iš septynių šios frakcijos narių 6 buvo už projektą, vienas – Algirdas Sysas – balsavime nedalyvavo.

Balsuoti „kojomis“ apsisprendė ir dauguma iš 8 partijos „Tvarka ir teisingumas“ frakcijos. Už projektą pasisakė trys „tvarkiečiai“ – Kęstutis Bartkevičius, Vytautas Kamblevičius bei Remigijus Žemaitaitis, kiti procese tiesiog nedalyvavo.

Už Seimo paleidimą pasisakė trys Mišriai Seimo narių grupei priklausantys politikai. Prieš buvo šiai grupei priklausantis Linas Balsys – jam anksčiau buvo iškilusi grėsmė netekti mandato, kilus įtarimams, jog viešumoje pasirodė neblaivus. Procesas nebuvo pradėtas, teisėsaugai neradus įtarimus patvirtinančių duomenų.

Mindaugas Bastys, jau pareiškęs, kad atsisako Seimo nario mandato, balsavime nedalyvavo. Skandalingai žlugusi apkalta šiam politikui, sulaužiusiam priesaiką ir pažeidusiam Konstituciją dėl ryšių su asmenimis, susijusiais su KGB, paskatino Seimo opoziciją teikti siūlymą paleisti Seimą.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Viskas pasikeitė per naktį: oro uoste – „turistai“ su automatais, gatvėse pasirodė tankai (432)

„Sugedus lėktuvui“ nusileidę „turistai“ ir „ Aeroflot darbuotojai“ atstato automatų...

Baltarusės vyksta gimdyti į Vilnių ir moka tūkstančius: Olga papasakojo esminius skirtumus (131)

Tarp Baltarusijos moterų, besiruošiančių tapti motinomis, populiarūs gimdymai Vilniuje. Žinoma,...

Lietuvių atostogas Lenkijoje apkartino grėsmę sveikatai keliantis jūros vanduo (29)

Praeitame pasakojime apie Lenkijos pajūrį išsiaiškinome, kad sąvoka “pasijausti ponais” gal...

Bandė emigruoti į Norvegiją, bet nepasisekė: nuo to laiko savo šeimos gyvenimą pavertė pragaru (68)

„Sugyventinis sakė, kad neužsikoduos. Sakė: ką, aš nesveikas, kad negersiu? Vaikų teisių...

„Žiurkikių“ kebabais prekiaujantis verslininkas: nėra ko piktintis, pavadinimas – žmonos garbei (140)

„Žiurkikių“ kebabas. Tokį maisto patiekalą galite nusipirkti dviejose Molėtuose...

Tikriems lietuviškiems lašiniams iškilo rimtas pavojus (96)

Naujas kovos su afrikiniu kiaulių maru (AKM) planas grasina tautinio paveldo mėsos produktų gamybai...

Nufilmavo jautrią akimirką: negyvos kengūros sterblėje rado besispardantį kengūriuką (3)

Pietų Australijoje nufilmuotas vaizdo įrašas, suvirpinęs šimtus tūkstančių feisbuko...

Ištekėjusi moteris su meilužiu sudarė žodinę sutartį: nesididžiuoju savo sprendimu (40)

Noriu ir aš papasakoti savo istoriją. Esu 47-erių moteris, susituokusi gyvenu 27 - erius metus.

Inga Stumbrienė su šeima Singapūre apsistojo viename prabangiausių viešbučių: įspūdis – neišdildomas (276)

Po 14-ųjų vetuvių metinių minėjimo Balyje verslininkai Inga ir Aivaras Stumbrai apsistojo...

Dvylika efektyviausių būdų, kaip sujaudinti moterį (27)

Mokslininkai išsiaiškino, kad norint susijaudinti prieš seksą, moterims reikia daugiau laiko nei...