aA
Rusijos generolai daro viską, kad tik jų neišsiųstų į karą Ukrainoje, nenori rizikuoti savo karjeromis. Kariuomenės vadovybėje prasidėjusi vadų rotacija ir neapibrėžtumas gali turėti neįsivaizduojamų pasekmių ir jau dabar įtakoja net eilinius karius, kurie suvokia, jog karui pasibaigus gali būti apkaltinti tuo, jog šaudė ir kariavo, vykdė kažkieno duotus įsakymus, sako vienas kvalifikuočiausių karo Ukrainoje ekspertų, atsargos pulkininkas Olegas Ždanovas.
Valerijus Gerasimovas, Sergejus Šoigu
Valerijus Gerasimovas, Sergejus Šoigu
© AFP / Scanpix

„Generolas Sergejus Surovikinas vadovauja Rytų grupei, generolas Aleksandras Lapinas – Centrinei grupei. Tačiau mes visiškai nematome Rusijos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo viršininko Valerijaus Gerasimovo vaidmens“, – pastebėjo žinomas Rusijos apžvalgininkas Markas Feiginas.

Kas vyksta karą Ukrainoje pradėjusios Rusijos kariuomenės vadovybėje, kai pastaruoju metu jos kariai patiria vis daugiau nesėkmių?

Vienas kvalifikuočiausių karybos ekspertų, buvęs Ukrainos generalinio štabo karininkas, atsargos pulkininkas Olegas Ždanovas papasakojo, kokie procesai vyksta Rusijos generaliteto tarpe ir kaip visa tai įtakoja pirmosiose fronto pozicijose esančius karius.

„Generolas A. Lapinas su kompanija jau atsidūrė maždaug trečiajame ešelone. O kur generolai S. Surovikinas ir Aleksandras Dvornikovas? Juk tai buvo Rusijos generaliteto žiedas. Visi jie įgiję kovinės patirties karuose Čečėnijoje, Sakartvele, Sirijoje, visi jie – Rusijos didvyriai. Ir kur jie dabar?“, – stebėjosi atsargos pulkininkas O. Ždanovas.

Buvęs Ukrainos generalinio štabo karininkas pastebi, kad Rusijos generaliteto tarpe vyksta rimtos permainos. Buvęs oro desanto pajėgų vadas išsiųstas į Tolimuosius rytus, Rusijos aviacijos ir kosmoso pajėgoms vadovavęs S. Surovikinas „nusirito“ iki kariuomenės grupės vado, o dabar nėra aišku nei kur jis, nei kokios jo pareigos.

Olegas Ždanovas
Olegas Ždanovas
© Youtube

„Kas dvi – tris savaites ten vyksta pertvarka. Priskinkime 1945 metų pavasarį, A. Hitleris irgi savo feldmaršalus rotavo, tikėjosi, kad jie pertvarkys frontą ir viskas bus gerai“, – kalbėjo O. Ždanovas.

Ukrainos kariuomenės atsargos pulkininkas pastebi ypač svarbią detalę – vykstančios permainos kariuomenės vadovybėje itin neigiamai veikia ne tik vadovybės elitą, tai atsiliepia ir pačių karių motyvacijai bei nuotaikoms.

„Jie mato, kas vyksta ir kuo tai gresia. Nušalino nuo vadovavimo kariniams veiksmams ir kažkur išgrūdo iki pensijos. O ten visko gali nutikti, išsikvies į kadrų skyrių, duos popieriaus lapą ir tušinuką, lieps rašyti raportą apie pasitraukimą iš kariuomenės savo noru.

Todėl visi tai mato ir daro viską, kad tik jų nepaskirtų (vadovauti kariniams veiksmams – red.), stengiasi daryti viską, kad tik į save neatkreipti dėmesio.

Tai iššaukia aukščiausios karinės vadovybės demoralizavimą, o taip pat išbalansuoja ir karius“, – sakė karybos ekspertas O. Ždanovas.

Jis akcentavo, kad fronte esantys rusų kariai kuo puikiausiai suvokia, kad juos tėvynė pačius pirmuosius paliks likimo valiai, nes jie tiesiog taps nereikalingais.

„Kol tu kariauji, dar esi reikalingas. O kai baigsi kariauti, dar ir kaltu liksi dėl to, kad kariavai. Tave apkaltins, kad tu žudei, šaudei, vykdei kažkokius įsakymus. O kas tuos įsakymus davė – visi jau bus seniai pamiršę“, – reziumavo atsargos pulkininkas O. Ždanovas.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(496 žmonės įvertino)
4.6089

Top naujienos

Vladimiras Laučius

Leonas Aronas: nepamirškime apie Putino tikėjimą, kad pralaimėjęs visada privalai keršyti Rusijai teliko 6-8 mėnesiai (1)

Nesėkmės fronte ir Vakarų daromas ekonominis spaudimas palieka Kremliui ne daugiau kaip 6 ar 8...

Investuotojų susidomėjimas Lietuva mažėja: konkurencinėje kovoje koją kiša elektros kainos (5)

Užsienio kapitalo investicijoms Lietuvoje įtakos turės pasaulinės ekonomikos tendencijos bei šiuo...

Karas Ukrainoje. Ukraina patvirtino apie dar vieną skaudų smūgį Rusijos pajėgoms

Ukrainos generalinis štabas pirmadienį vakare paskelbtame pranešime netiesiogiai patvirtino...

Dalia Daškevičiūtė

Lietuvoje šią bakteriją turi apie 70 proc. žmonių, tačiau nedaugelis tai žino: negydant gali sukelti rimtų sveikatos problemų (1)

Manoma, kad Lietuvoje šia infekcija gali sirgti apie 70 proc. žmonių, tačiau tik nedidelė dalis...

Tauragiškė savo pašaukimą gyvenime rado sulaukusi 45-erių: man sako, kad darau stebuklus

Ma-uri masažo studiją Tauragėje įkūrusi Vilma Menzorienė ilgai ieškojo savo kelio gyvenime ir...

Pribloškiantis įvykis kosmose: į potencialiai pavojingą asteroidą praėjusią naktį rėžėsi NASA erdvėlaivis – smūgis pakeis skriejimo trajektoriją tokio reginio žmonija dar nebuvo mačiusi (1)

Naktį iš pirmadienio į antradienį (Lietuvos laiku 02 val. 16 min.) į asteroidą Dimorphos ,...

Valerijus Morozovas, šeimos gydytojas

Gydytojas Morozovas – apie magnetines audras: kaip jos veikia kūną ir ar reikia saugotis?

Gyventojai raginami be reikalo neišeiti iš namų ir neužsiimti aktyvia veikla lauke – laukiama...

Sauliaus Mikoliūno 100-as už Lietuvą: nuo debiuto prieš Ronaldo iki rinktinės rekordo

Saulius Mikoliūnas karjerą pradėjo tais laikais, kai nacionalinės komandos vartus dar gynė...

Dubnikovas: užprogramuota, kad investuojantys ir valdantys kapitalą turtingės, kiti – gyvens nuo algos iki algos

Europą krečianti ekonominė suirutė rodo nerimo ženklus – žmonės ėmė mažiau išlaidauti,...