aA
Kretingos rajono Kartenos katalikiškoje palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje koronavirusas nustatytas iš viso 22 pacientams.
Kartenos slaugos ligoninė izoliuojama: situacija labai nepalanki
© Vidmantas Balkūnas

Pirmasis koronaviruso atvejis įstaigoje slaugomam asmeniui patvirtintas antradienį, kai šį pacientą norėta perkelti į kitą gydymo įstaigą. Vakare nustatytas dar 21 naujas atvejis.

„Buvo gauti rezultatai, kad 21 pacientui nustatytas teigiamas tyrimo rezultatas, šeši – neigiami. Tai reiškia, kad iš viso Kartenos pirminės sveikatos priežiūros centre buvo nustatyti 22 COVID-19 atvejai“, – spaudos konferencijoje trečiadienį sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Ginreta Megelinskienė.

„Iš tikrųjų situacija yra labai nepalanki“, – sakė NVSC atstovė.

Dėl sąlyčio izoliuotis turėjo 13 darbuotojų, jų tyrimų rezultatų tebėra laukiama.

Pasak NVSC Klaipėdos departamento direktoriaus Raimundo Grigaliūno, NVSC aiškinasi, iš kur tiksliai virusas galėjo patekti į įstaigą.

„Dar negaliu patvirtinti. Buvo atvejis vienas, kad darbuotojai nustatyta ir kažkas iš kažkur buvo perkelta. Dar reikia susidėlioti visą vaizdelį, tą tyrimo voratinklį, kuriame būtų galima matyti, koks buvo judėjimas“, – sakė jis.

Įstaigoje globojami įvairios būklės pacientai, kol kas neturima žinių, kad nors vieno jų būklė būtų stipriai pablogėjusi dėl koronaviruso.

„Vakar vakare buvo duoti nurodymai ir rekomendacijos, kaip reikia ką daryti, tai yra ir dėl srautų suvaldymo, dėl to, kad žmonės, kuriems nediagnozuotas virusas, kad jie būtų atskirti kiek tai įmanoma tose patalpose, nes pastatas yra senas, nėra visai pritaikytas“, – kalbėjo NVSC padalinio vadovas.

Jo žiniomis, šiuo metu yra ieškoma, kas galėtų pakeisti įstaigoje dirbančius asmenis, kad šie galėtų būti išleisti į saviizoliaciją ir užtikrinta pacientų slauga.

NVSC šią įstaigą tikrino praėjusią savaitę ir turėjo pastabų, įstaiga taip pat tikrinta antradienį.

Šiuo metu aiškinamasi, kokius kontaktus turėjo pacientai ir darbuotojai bei su kuo jie galėjo bendrauti.

Ligoninę nuspręsta izoliuoti

Kretingos rajono meras Antanas Kalnius trečiadienį pranešė, kad dėl koronaviruso protrūkio Kartenos slaugos ligoninė izoliuojama.

„Skubiai vėlai vakare sušauktame savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje buvo priimtas sprendimas izoliuoti ligoninę, prie pastato pradėjo budėti policijos ekipažas“, – teigė A. Kalnius.

Jis taip pat teigė, kad pacientų tyrimų rezultatai dar nėra galutiniai, taip pat laukiama ir personalo testų atsakymų – patikrinta 14 darbuotojų.

Kretingos rajono meras teigė, kad neužsikrėtusius ligonius nuspręsta perkelti į antrą ligoninės aukštą, kuris turi atskirą įėjimą iš lauko.

Tuo metu, anot A. Kalniaus, užsikrėtusiuosius pacientus buvo svarstoma išvežti iš gydymo įstaigos, tačiau Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai rekomendavo „židinį lokalizuoti vietoje“.

Meras taip pat pranešė, kad šiuo metu ieškoma, kas skubiai galėtų pakeisti Kartenos slaugos ligoninės personalą – du žmones, kurie budėjo naktį ir vis dar dirba trečiadienį.

Be kita ko, trečiadienio rytą neleista į darbą išeiti ligoninės virtuvės darbuotojams, maistas pacientams ir personalui vienkartinėje taroje vežamas iš Kretingos, taip pat Kartenoje pavesta skubiai atlikti viešųjų erdvių dezinfekciją.

Ragina globos įstaigas paisyti reikalavimų

Tai jau antras atvejis Klaipėdos regione, kai socialinės globos paslaugas teikiančiose įstaigose nustatomi koronaviruso židiniai. Prieš kelias savaites viruso židiniu tapo Klaipėdos hospisas, kur užsikrėtė 33 globotiniai.

R. Grigaliūnas ragina visas socialinės globos įstaigas atsakingai žiūrėti į infekcijų kontrolės reikalavimus ir Sveikatos apsaugos ministerijos parengtų prevencijos ir kontrolės gairių socialinės globos įstaigose.

„Yra pakankamai išsamiai ir aiškiai surašyta, kas, kaip, kur, ką privalo daryti. Mes manome, kad šioje įstaigoje nepilnai buvo vykdomi nurodymai. Priežastys įvairios gali būti, tačiau tikrai tai žinutė visos Lietuvos socialinės globos įstaigų vadovams, administracijoms ir darbuotojams: tas operacijų vadovo sprendimas ne šiaip sau yra parašytas ir tie reikalavimai papunkčiui, besąlygiškai turi būti vykdomi“, – pabrėžė R. Grigaliūnas.

Pasak jo, įstaigose nustatomi atvejai atskleidžia, jog jos ne viską darė pagal teisės aktus ir akcentuoja, jog net nedideli pažeidimai gali turėti lemtingų pasekmių.

BNS
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(10 žmonių įvertino)
3.2000

Top naujienos

Vitoldas Jančis

Rusijos ekspertas: patriarchas Kirilas padarė tai, ko net Putinas neprašė (1)

Žymus Rusijos filosofas ir teologas Andrejus Kurajevas per išskirtinį interviu „Delfi“ sutiko...

Labiausiai automatizuotos baldų gamyklos vadovas – apie didesnių algų neprašančius robotus ir „Ikea“ žavinčius Lietuvos baldininkus

Praėjusiais metais Klaipėdos pašonėje atidarytas SBA koncerno baldų fabrikas „Inno Line“ –...

Tokių reidų seniai nebuvo: kone aptvėrę Vilnių gausios policijos pajėgos iš vairuotojų sulaukė ir grasinimų, ir maldavimų dieną įkliuvo 16, vakare ir naktį – dar 12  (4)

Vilniuje policija surengė gausiai ekipažais „apginkluotus“ reidus. Net devyni Lietuvos kelių...

Karas Ukrainoje. Analitikai prasitarė apie Putino pažadą Lukašenkai

Jungtinės Valstijos reagavo į Rusijos prezidento Vladimiro Putino pareiškimus apie planus...

Verslas PliusJulija Leimonė

Vilnietis Ernestas sukūrė savo kosmetikos liniją: į verslo pradžią teko investuoti tiek, kiek kainuoja naujas automobilis paaiškino, kodėl nepatentavo produktų formulių

Ko gero, nesumeluosiu sakydama, kad kosmetikos rinkoje konkurencija yra tiesiog milžiniška. Štai...

Autistą sūnų auginanti Katažina Zvonkuvienė – apie vyro Deivydo palaikymą: dažniausiai tokiu atveju moterys lieka vienos

Neseniai Katažina ir Deivydas Zvonkai pasidalijo jautria žinia – jųdviejų sūnui Donatui...

Lietuviai neskuba atsisakyti mėgstamo gėrimo, nors puodelio kaina jau artima pietums (1)

Už kavos puodelį kavinėje jau tenka palikti keletą eurų. Šio gėrimo mėgėjai svarsto, kad...

Atkreipkite dėmesį į užkimusį balsą: gali būti, kad jis praneša apie vėžį

Išgirdus itin užkimusį balsą reikėtų suklusti – tai vienas iš požymių, kad žmogus gali...

Skaudus pareigūnų „eksperimentas“ už grotų: „nuskriaustąjį“ nutarė apgyventi pas „bachūrus“ (1)

Žemiausiai „nuskriaustųjų“ kastai priklausantys nuteistieji negali gyventi kartu su...

„Kings“ su Saboniu maksimaliai priartėjo prie ilgai siekto tikslo pergale džiaugėsi ir Valančiūnas

Sakramento „Kings“ (45-29) krepšininkai maksimaliai priartėjo prie to, kad jau netrukus...