aA
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis tvirtina, kad Baltarusijai nereikia nuogąstauti dėl į Lietuvą atvykusio JAV ginkluotųjų pajėgų šarvuotosios technikos ir kontingento ir atkreipia dėmesį, jog kaimyninė šalis buvo informuota apie NATO sąjungininkų atvykstančias pajėgas.
Lietuvos ir JAV karių pratybos: mūšis mieste
© KAM

Ministras taip pat išreiškia viltį, kad Baltarusija adekvačiai įvertins JAV karių dislokavimą Lietuvoje, o visa situacija, tikisi R. Karoblis, netaps politine.

„Nemanau, kad jie yra išgąsdinti. Puikiai suprantama, kad priežastis JAV buvimo, kaip ir kitų NATO sąjungininkų, (...) yra ne Baltarusija, o kita šalis Rytuose. Yra priežastis – 2014 metai, kai Rusija atsisakė realiai vykdyti susitarimus, kai buvo pamintos tokios vertybės kaip nepriklausomybė, suverenitetas, teritorinis integralumas. Dėl to reikėjo keisti NATO poziciją Rusijos atžvilgiu ir mūsų regionas tampa pripažintas kaip rizikingiausias regionas saugumo prasme“, – ketvirtadienį „Žinių radijui“ sakė R. Karoblis.

Krašto apsaugos ministerijos vadovo teigimu, JAV batalionas nekelia jokios grėsmės Baltarusijai. Tai – tiesiog pratybos, tvirtina R. Karoblis.

„Batalionas, kuris atvykęs, kaip ir priešakinių pajėgų Vokietijos vadovaujamas batalionas, nekelia jokios grėsmės Baltarusijai ir nekelia jokiai kitai šaliai – tai yra atgrasymo priemonė ir, jeigu reikia, gynybos priemonė. Batalionas atvyko pagal JAV planus – perdislokuoti kariuomenės konkrečius padalinius, šiuo atveju – batalioną iš vienos vietos į kitą. Tai yra pratybinis dalykas ir tikrai nieko daugiau, o dėl tos pačios įtampos, tai mūsų pozicija yra laikytis kuo daugiau skaidrumo, viešumo“, – teigė R. Karoblis.

Ministras atkreipė dėmesį, kad kaimyninė valstybė buvo detaliai informuota apie planuojamą JAV karinių pajėgų dislokavimą Lietuvoje, Pabradėje – 15 kilometrų nuo Baltarusijos sienos.

„Baltarusija buvo informuota iš anksto apie atvykstantį JAV mechanizuotą batalioną, apie karių skaičių, technikos vienetų, ginkluotės (skaičių. – ELTA), taip, kad tas skaidrumas yra išlaikomas“, – pabrėžė R. Karoblis, pridūręs, jog tikisi, kad Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka adekvačiai vertins situaciją ir klausimas nepavirs politiniu.

„Be jokios abejonės, prezidentas Lukašenka, kaip valstybės vadovas, turi teisę paklausti karinės vadovybės, kas vis dėlto darosi kaimyninėje šalyje. (...) Manau, kad adekvačiai, kaip ir prezidentas Lukašenka teigia, bus įvertinta. (...) Iš esmės klausimas yra ne politinis, tikiuosi, o daugiau karinis, taktinis-mokymo, techninis“, – pridūrė R. Karoblis.

Kaip ELTA jau skelbė, Lietuvą pirmadienį pasiekė JAV rotacinių pajėgų technika. „Abrams“ tankai ir pėstininkų kovos mašinų „Bradley“ į Pabradę atgabenti traukiniais. JAV karinis vienetas į Lietuvą ketina atgabenti apie 30 tankų „Abrams“ bei daugiau nei 20 pėstininkų kovos mašinų „Bradley“. Kol kas šalį pasiekė tik dalis tankų, likę Lietuvą turėtų pasiekti artimiausiu metu.

Tuo tarpu Baltarusijos prezidentas A. Lukašenka antradienį įpareigojo šalies Saugumo tarybos valstybės sekretorių ir gynybos ministrą parengti ir artimiausiu metu jam pateikti planą, kokių priemonių bus imtasi, kad būtų adekvačiai reaguota į veiksmus, susijusius su JAV ginkluotųjų pajėgų šarvuotosios technikos ir kontingento dislokavimu Lietuvoje, prie pat Baltarusijos sienos.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(8 žmonės įvertino)
4.0000

Top naujienos

Be darbo likęs vyras šaukiasi pagalbos: 15 dienų gyvenau miške, dabar miegu oro uoste valstybės parama – 83 eurai (258)

„Esu į gyvenimą besikabinantis žmogus. Suprantat, likau be gyvenamosios vietos, miegu oro uoste,...

Šiame rajone galima rasti pigių būstų, bet vilniečiai čia gyventi vis dar bijo (40)

Sostinės Naujininkų mikrorajonas yra vienas iš tų, į kuriuos vilniečiai vis dar žiūri...

Nepaneigiama „Brexit“ įtaka: svaras gali šauti į viršų. Arba smegti žemyn (9)

Anot didžiausio Jungtinės Karalystės banko, Didžiosios Britanijos gruodžio mėnesio rinkimų...

Mokslininkai užfiksavo, kokius „riksmus“ skleidžia Žemė, kai ją talžo Saulės audros: to išgirsti nesitikėjo (13)

Saulės audrų botagai čaižo Žemės magnetosferą, ir mokslininkai gali išgirsti jos reakciją....

Pragariškas lėktuvo skrydis: iš variklio išsiveržę ugnies kamuoliai užbaigė kelionę (7)

Oro bendrovės „Philippine Airlines“ keleivinis laineris „ Boeing 777 “ ketvirtadienį saugiai...

Gydytoja įspėja: kad vaikui gripas, galite nė nesuprasti, simptomai – visiškai kitokie nei suaugusiems

Gripo sezonas įsibėgėja ir savo aukų nesirenka – suserga ir suaugusieji, ir vaikai. Vis dėlto...

Lietuviai gali atsipūsti – latviai stabdo didelės ukrainiečių gamyklos statybas (13)

Latvijos aplinkos apsaugos ir regionų plėtros ministras Juris Pucė sustabdė Uogrės savivaldybės...

Grobis iš Kauno sugrąžino nykstantį pulsą serbams: gavome galimybę dirbti toliau

Belgrado „ Crvena Zvezda “ skriaudė Kauno „Žalgirį“, kaip kita Serbijos sostinės ekipa...

Vilniuje vyksta 1863-1864 m. sukilimo vadų ir dalyvių valstybinės laidotuvės (19)

Vilniuje vyks 1863-1864 metų sukilimo vadų ir dalyvių valstybinės laidotuvės. Iškilmingoje...